Protest helpt niet na finish in Hengstdijk 361 sport Raadtgever weet wanneer hij zijn slag moet slaan maandag 30 juli 2012 Toch schuilt er ook een gevaar in het gebrek aan jeugdige renners, denkt Johnny van der Klooster. „Het is de laatste weken met de deelname wat minder bij TMZ. Jonge gasten zie je bijna niet. Al leen Pieter Vette kan misschien in de toekomst een woordje mee gaan spreken, maar ik denk dat TMZ uit moet kijken. Want wij ouderen blijven ook niet rijden. Ik denk er zelfs ook al aan om een li centie bij de veertig plus aan te vra gen", zei Van der Klooster zater dag in Hengstdijk, na de ronde die hij verkoos boven de wedstrijd in Kortgene. Daar viel het toch nog mee met de belangstelling. Ondanks de afwe zigheid van Johnny van der Kloos ter, Jacques Schuit en de renners van het Zeeuws-Vlaamse Arrow Cycling gingen er toch nog een twintigtal coureurs van start. „In zijn totaliteit viel het zeker niet te gen. Ook de overige categorieën kenden deze keer een behoorlijke belangstelling", was de mening van de organisatie in Kortgene. Dennis Raadtgever was dus op nieuw één van de gangmakers. Het lijkt de Kapellenaar steeds be ter af te gaan. Hij springt op een verantwoorde manier met zijn krachten om en heeft ervaring vol doende om aan te voelen dat de wedstrijd best wel eens in de be slissende plooi kan komen. Dat was ook het geval in Kortgene, waar Raadtgever samen met Maar ten Padmos uit Zierikzee en Edwin Franse uit Goes aan de aan dacht van het peloton kon ont snappen. In de slotfase kon Raadt gever enkele meters bij zijn oppo nenten weg rijden om zodoende een nieuwe overwinning te beha len. Achter zijn rug spurtte Pad mos naar de tweede plaats, door Franse te kloppen. Bij de amateurs B was sprake van eenzelfde scenario en daar ging de zege naar Frans Sebregts uit Gilze. Ruud Havermans uit Nieuw-Vosse- meer greep de overwinning bij de 40+ en Kees van Belzen was de nummer één in de S/P-klasse. David Motte wint de Ronde van Hengstdijk. Volgens nummer twee Johnny van der Klooster doet de Belg dat echter nadat hij in de sprint van zijn lijn is af geweken. De jury heeft niets on reglementairs gezien en wijst Motte als winnaar aan. door Wim de Vos HENGSTDIJK - Johnny van der Klooster was niet echt boos, maar voelde zich wel bekocht na afloop van de Ronde van Hengstdijk. De coureur uit Lewedorp was zater dag van mening dat de uiteindelij ke winnaar David Motte in de spurt van zijn lijn was afgeweken. De jury besliste echter niets onre glementairs waargenomen te heb ben en riep Motte uiteindelijk uit tot winnaar, met Van der Klooster als nummer twee. Jacques Schuit uit Oost-Souburg moest genoegen nemen met de derde plaats. Johnny van der Klooster meldde zich onmiddellijk na de omstre den spurt bij de jury, waar hij ge decideerd aangaf dat Motte van zijn lijn was afgeweken. „Ik kwam als eerste uit de laatste bocht, maar hij kwam van de ene kant van de weg naar de andere kant. Dat was zeker vier meter. Ik heb meteen mijn benen stilgehouden omdat ik wist dat ik niet meer kon winnen. En ik ging er vanuit dat Motte gedeklasseerd zou worden." David Motte was zich echter van geen kwaad bewust en begreep de commotie niet. „Ik heb niets ver keerd gedaan. Bij het uitkomen van de laatste bocht ben ik vanuit zijn wiel over hem heen gespurt. Ik snap er niets van dat hij zich zo druk maakt. En dat hij zegt dat hij zijn benen heeft stilgehouden, is ook onzin. Hij heeft de laatste vier ronden zijn benen stilgehouden. Nogmaals, ik begrijp er niets van", reageerde Motte op de aantijgin gen van Van der Klooster. De jury hield vast aan de uitslag zoals de renners over de finishlijn waren gekomen. Het was het emotionele einde van een wedstrijd die vrij spectaculair was verlopen en na de nodige ont snappingen pas in de slotfase daad werkelijk in de beslissende plooi werd gelegd. In die laatste kilome ters leek de hoofdrol weggelegd voor Jacques Schuit, die samen met de Belg Nico Verwee aan de leiding was gekomen. „Maar dat was geen prettige tegen stander. Hij bleef maar praten en zeggen dat hij mocht winnen. Op mijn vraag waarom hij dan wel zou moeten mogen winnen, was zijn uitleg dat hij het meeste aan de leiding had gereden. Dat be greep ik niet en daarom heb ik he lemaal niet meer meegewerkt", verklaarde Schuit. Door de inactiviteit kon een groep je met onder anderen Van der Klooster en Motte terugkomen. De Belg won vervolgens. DUIVENSPORT Vroegste meldingen provinciaal concours Dax (1215 duiven): 1,5,11. Combinatie Zegers/Bruggeman (Kapelle), 2. Comb. Meul- meester (Arnemuiden), 3,4,7. P. van der Meu ten (Sirjansland), 6. F. Vette (Hansweert), 8. J. v.d. Bosch (Hengstdijk), 9. J. Murre (Yerseke), 10. S. Leloux (Kapelle), 12. A. Goudswaard (St. Philipsland), 13. L.J. Hengst (Aagtekerke), 14. W. Wiskerke (Nieuwdorp), 15. A. van de Vee ken (Clinge), 16. H. Calon (Hoofdplaat), 17,18. R. Peeman (Hoek), 19. W. Geers (Hulst), 20. J. v.d. Kleyn (Tholen). PAARDENSPORT Nisse. Jumpin' De Weel. Grote Prijs Rabo Oosterscheldebanken: 1Jelmer Hoekstra, Vo- rieta (Middelharnis) 0/0/41.59; 2. Geert Moe- rings, Ziezo (Roosendaal) 0/0/41,69; 3. Niels Knape, Knape Hout's Veyron (0/0/43,44. Finale Nationaal 1.35m: 1. Glenn Knoester, Febo's Charming Rose (Hoofddorp) 0/0/39,12; 2. Anouk Schreurs, Terma II (Chaam) 0/0/40,38; 3. Wil Schellekens, IJzermolen Agas- sie Imoo (Esbeek) 0/0/41,08. Finale Nationaal 1.30m: 1Joris van Helmond, Vancouver (Asten) 0/0/32,91; 2. Aimee van Gerwen, Lady Lustig (Vught) 0/0/33,36; 3. Bart Lips, Uneill (Made) 0/0/34,18. Finale M klassiek met barrage: 1. Stijn Teeu- wes, Dopharma's Zamara (Oerle) 0/0/32,85; 2. Geert Moerings Blister, 0/0/33,45; 3. Rob Gra- dussen, Fashion van de Broy (Pey) 33,50. Finale L klassiek met barrage: 1. Sandy den Exter, Toto (Kortgene) 0/0/35,50; 2. Aniek Diks, Castle (Heeswijk Dinther) 0/0/36,25; 3. Jan-Willem Schaap, Woodfield Coco (Oss) 0/0/39,06. WIELRENNEN Kortgene. Amateurs A: 1Dennis Raadtgever (Kapelle), 2. Maarten Padmos (Zierikzee), 3. Edwin Franse (Goes), 4. Robin Collenteur (Ber gen op Zoom), 5. Wim Kegge (Rockanje), 6. Hans van Dijke (Tholen), 7. Roelof Tolman (Le wedorp), 8. Dimitri Mulder (Heinkenszand), 9. Kees Reijnhout (Wolphaartsdijk), 10. Peter Hoogerheide (Dirksland). Amateurs B: 1. Frans Sebregts (Gilze), 2. Mark Laarhoven, 3. Koen den Das, 4. Stegan War hout, 5. Leon Hordijk (Stellendam). Amateurs 40+: 1. Ruud Havermans (Nieuw-Vossemeer), 2. Tonnie Akkermans (Et- ten-Leur), 3*. Riny van Zundert (Sint-Wille- brord), 4. Johan Peemen (Rijsbergen), 5. Christ de Baat (Hoeven). S/P-klasse: 1Kees van Belzen, 2. Marcel Ver hagen (Oss), 3. Jan Jansen ('s-Gravenpolder), 4. Danny op 't Hof ('s-Heer Hendrikskinderen), 5. Feike Kalsbeek. Hengstdijk. Categorie A: 1. David Motte (B), 2. Johnny van der Klooster (Lewedorp), 3. Jac ques Schuit (Oost-Souburg), 4. Nico Verwee (B), 5. Gert Delcrfoix (B), 6. Kristof Wielfaert (B), 7. Andy de Backer (B), 8. Sammy Bogaert (B), 9. Thomas Gibbons (Verenigde Staten), 10. Maarten Burm (Hulst), 12. Christian de Me ijer (Philippine), 22. Jimmy de Bruijn (Sint-Jan- steen), 26. Ismaen Segers (Hulst). Categorie C: 1Eric Vereecken (Hulst). Categorie D: 1. Herman Proost (B), 10. Johnny de Kok (Terneuzen). Categorie E: 1Danny de Coninck (B). Categorie F: 1Jos Staes (B). Categorie G: 1Luc Snels (B). Dennis Raadtgever, Maarten Padmos en Edwin Franse bij het ingaan van de laatste ronde in Kortgene. foto Johan van der Heijden plaats mocht nemen. Het blijkt toch moeilijk om als jon ge coureur een plaatsje voorin te verdienen bij de hoogste categorie, de amateurs A. Dennis Raadtgever draait al jaren mee voorin en be haalt nog regelmatig een overwin ning. „Het is misschien de leeftijd die daar een belangrijke factor in speelt. Je wordt wat voorzichter met je lichaam, rijdt wat minder wedstrijden en moet jezelf vooral goed verzorgen. Daarom denk ik dat we zo lang mee voorin blijven rijden", heeft de coureur uit Kapel le al verschillende malen als be langrijkste reden aangeven. door Wim de Vos KORTGENE - Op een enkele uitzon dering na blijven de routiniers toch de toon aangeven bij de wed strijden van TMZ. Na een kortston dige opleving van onder meer Pie ter Vette uit Heinkenszand en San- der Vleugel uit Wemeldinge (die echter inmiddels alweer voor enke le maanden het ruime zeesop heeft gekozen) zijn het nu toch weer de 'traditionals' die het ge zicht van de wedstrijd bepalen. Zo was het ook zaterdag in Kortgene, waar Dennis Raadtgever op de hoogste trede van het erepodium Beeld uit de finale in het mannendubbel 4 in Koudekerke, met de winnaars Michel Kokelaar (achtergrond) en Ru ben Hendrikse (aan het net). foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36