480 Goes kan Eindhoven één helft bijbenen sport 135 Zilveren plak voor kartster Boutens op WK Tijdens de springonderdelen van Jumpin' de Weel gingen 480 combinaties van start. >?XSS69S6f!&X&t!SiaS8&6SSïï je moet op het juiste moment de juiste mensen tegenkomen die het in je zien zitten.' Cindy Perdaen Dave Maarse in actie met Vubertha. De combinatie werd uiteindelijk zesde in de klasse nationaal 1.35 meter. genwoordig ook drie halve dagen per week bij een hoveniersbedrijf. Dat bevalt prima, ook al heeft ze meeste eer van haar werk met haar paarden. Zo werd Bella Fortu- na onlangs uitgeroepen tot het best gefokte Zeeuwse springpaard. Binnenkort staat het ZK bij Stal De Kroo in Nieuwland op het pro gramma. „Er zitten dus nog leuke dingen aan te komen. Dan hoop ik weer een stap te kunnen zetten." Het tweede weekeinde van Jum pin' de Weel liep, na de dressuur- nummers van vorige week, als van ouds op rolletjes. Zo begroetten de organisatoren van De Weelruiters op het erf van de familie Huige za terdag liefst tienduizend bezoe kers. Ook zondag was het tijdens de Grote Prijs Rabobank Ooster- schelde een drukte van belang. Die entourage gaf Perdaen een va kantiegevoel. „Het is perfect hier. We zijn ook blijven slapen, want er was absoluut geen reden om te rug naar huis te gaan. Je hebt hier alles bij de hand: parkeren, tijdelij ke stallen, de catering, echt hele maal top." Voor de familie Huige foto Ronald den Dekker had Jumpin' de Weel een extra feestelijk.tintje. Dochter Kim, lid van de sponsorcommissie van het evenement en net als haar zus Ma- rit actief als parkoershulp, schreef met Clementine de rubriek L op haar naam. Met een brede glim lach: „Leuker kan niet, op eigen terrein winnen op je eigen evene ment." door René van Stee GOES - Hoewel Goes zaterdag een dikke 7-0-nederlaag leed tegen FC Eindhoven had trainer Gérard de Nooijer van de Bevelandse zon dag-hoofdklasser geen slecht ge voel overgehouden aan het oefen duel met de Brabantse eerste-divi- sionist. Voor de rust had de oefen- meester een acceptabele wedstrijd van zijn ploeg gezien. „In de eerste helft hebben we goed meegedaan met Eindhoven. Door compact te spelen en op de juiste momenten druk te zetten ga ven we heel weinig weg. Bij vlagen kwamen we er goed uit. Met een beetje geluk scoor je dan ook nog", refereerde de oefenmeester naar een goede mogelijkheid van Yves Nyemb op slag van rust. De Goes-spits zag vanaf rechts echter geen kans de bal de juiste richting en snelheid mee te geven, waar door het 0-2 in het voordeel van de bezoekers bleef Echte kansen dwong FC Eindhoven, vorig sei zoen derde in de competitie en in de play-offs om promotie uitge schakeld door Helmond Sport, in het eerste bedrijf niet af. Bij de 0-1 kon Jens Meeus raak kop pen doordat hij veel te veel ruimte kreeg. Aan de 0-2 van Nayib Lagouireh ging balverlies van Goes-aanvoerder Gert Jan van Lei den vooraf „Dat straften ze goed af al had Gert-Jan wat mij betreft een vrije trap mee moeten krijgen omdat hij werd aangetikt", zei De Nooijer. Meteen na de rust was Goes, dat vijf keer had gewisseld, het spoor bijster. Na vijftig minuten spelen was de score opgelopen naar 0-5 via treffers van Niek van Boekei, Serhat Kot; en Jasper Waalkens. Met treffers in de 66e en 68e mi nuut bracht Waalkens bovendien een zuivere hattrick op zijn naam. Hoewel de tweede helft van Goes- zijde van een aanzienlijk minder gehalte was, wenste De Nooijer daar niet al te veel conclusies aan te verbinden. „Eindhoven speelde het prima uit. Met veel beweeglijk heid en creativiteit. Ook hun doel treffendheid was groot. En ook niet onbelangrijk: zij moeten er al over tien dagen staan in de compe titie. Zo ver zijn wij nog lang niet. En je moet ook niet de illusie heb ben dat je Eindhoven zo maar eventjes verslaat." Ondanks de forse nederlaag sprak De Nooijer van een nuttige oefen partij. Het feit dat de achterhoede voor de rust (Milton Roemeratoe, Van Leiden, Sherief Tawfïk en Dangelo Martien) een degelijke partij speelde, deed hem goed. Ui teraard is er nog veel werk aan dé* winkel. „Als je in de hoofdklasse een rol van betekenis wenst te spe len, moet er op bepaalde zaken meer nadruk worden gelegd dan vorig seizoen. Toen kregen we toch altijd wel kansen en waren we bijna altijd goed voor een aan tal doelpunten. Straks zal het meer aankomen op een solide ach terhoede, compacter spel waar door de ruimtes kleiner worden, een snellere omschakeling en het op de juiste momenten afjagen van de tegenstander. Geen geringe opgave, maar we gaan er de ko mende weken hard aan werken." Goes-FC Eindhoven 0-7 (0-2). 18. Jens Meeus 0-1, 41. Nayib Lagouireh, 46. Niek van Boekei 0-3, 47. Serhat Koe 0-4, 50. Jasper Waalkens 0-5, 66. Jasper Waalkens 0-6, 68. Jasper Waal kens 0-7. Scheidsrechter: M. Jobse (Sint-Laurens). Aantal toeschouwers: 200. Goes: Lentink; Roemeratoe (46. De Punder), Van Leiden, Tawfik (71. De Craene), Martien; De Craene (46. De Pagter), Zlovic-Pejcinovic (46. Poort vliet), Van den Dries (46. Schaikoort); Kroon (46. De Meza), Nyemb, Ernest (46. Van Corsel). maandag 30 juli 2012 SZECED Mesu in Hongarije net buiten de top tien Tijdens zijn debuut bij de senioren op het Europees kampioenschap in line skaten eindigde Niels Mesu in de puntenkoers net buiten de top tien. In Hongarije werd de Middel burger na tien kilometer skaten elf de. Hij was daarmee de best geklas seerde Nederlander, want Crispijn Ariëns en Ruurd Dijkstra vielen uit uit Szeged. Antwan Tolhoek kwam eerder al bij de junioren A in actie op de tien kilometer puntenkoers. De in woner van Yerseke moest genoe gen nemen met de veertiende plek. KWADENDAMME Steketee trekt zich terug uit competitie Nog voor de driebandencompetitie op de matchtafel is begonnen heeft het team van Steketee Schilders zich teruggetrokken. De teamle den, die uit zouden komen in de vierde divisie, zijn vanwege de in deling boos op de KNBB. „De reisaf standen zijn door de nieuwe inde ling te groot", zegt woordvoerder Rinus Kramer. Het team moest on der meer naar Waalwijk en Dru- nen. Sponsor en speler Martin Ste ketee: „Er zullen nog wel meer Zeeuwse teams afhaken denk ik." Een inventarisatie bij de andere teams leert dat dat niet het geval is. VROUWENPOLDER Derde plaats voor Lokerse en Bolsterlee Tijdens het eredivisietoernooi in Vrouwenpolder moest beachvolley- baller Timko Lokerse dit weekend genoegen nemen met de derde plaats. De uit Dishoek afkomstige Lokerse verloor met zijn partner Bart Bolsterlee de halve finale met 2-0 van Alexander Brouwer en Ro bert Meeuwsen, die het toernooi vervolgens ook wonnen. Lokerse en Bolsterlee wonnen in de strijd om plaats drie van Tim Oude Elfe rink en Richard Rademaker (2-0). wseeczxiii&ssissxsxaszsmssomisssessisesssassssss ESSEN - Annelien Boutens heeft een zilveren WK-medaille aan haar palmeres toegevoegd. De Mid delburgse (17) won die plak tijdens het wereldkampioenschap indoor karten in het Duitse Essen. Afgelo pen week reed ze zeven kwalifica tiewedstrijden, waarna de beste zestig rijdsters door gingen naar de halve finale. De dertig snelsten reden zaterdagavond de één uur durende finale. Boutens werd tweede, Agnes Kouijzer uit Zierik- zee eindigde knap als zesde. Bij de mannen wist Ruben Bou tens twee kwalificatiewedstrijden te winnen. Hij werd ook één keer tweede en eindigde in het alge meen klassement als negende. Boutens was daarmee de beste Ne derlander. Comé Snoep (Middel burg) werd achttiende, Marcel Kou ijzer (Zierikzee) 25e en Nick van Overveld uit Arnemuiden 55e. Bij de junioren (tot zestien jaar) gingen Ted Monfils (Middelburg) en Lorenzo Stolk (Vlissingen) de strijd aan. Ze reden vijf wedstrij den en eindigden respectievelijk op de zevende en negende plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35