plek voor Hamilton Troebel vooruitzicht voor Janssen in Amsterdam sport 133 Schumi Vakantie door Jop van Kempen SOUTHAMPTON - En daar kwam Theo Janssen. Nog ruikend naar 'zweet en verse tabak hield hij zich kort na de oefenwedstrijd tegen Southampton (1-0 zege Ajax) in een hal op de vlakte over de inte resse van zijn oude club Vitesse. „Ik wil ooit terugkeren bij Vites se", zei Janssen. „Dat heb ik altijd gezegd." Maar hij zei niet of hij de ze zomer al zou terugkeren Jans sen staat nog één seizoen onder contract bij Ajax. De wens van Vitesse om Janssen terug te halen, gaat niet alleen om voetbal. De club uit Arnhem is on der leiding van Merab Jordania uit gegroeid tot een internationaal handelshuis en Janssen kan de cou leur locale terugbrengen. Janssen is zo Arnhems als de Rijn. Bij de keuze van Janssen zelf zal geld niet de doorslag geven, zo kun je uit zijn woorden proeven. „Als ik een broodvoetballer was geweest, had ik al in Dubai of Qatar gespeeld", zei hij zaterdagmiddag. Janssen zegt dat de speelkansen bij Ajax doorslaggevend zijn voor het vervolg van zijn loopbaan. „Als ik aan voetballen toekom, ben ik te vreden. Is dat niet zo, dan ga ik on tevreden rondlopen. Ik las dat Frank de Boer komend weekeinde de Johan Cruijff Schaal wil spelen met het elftal dat zaterdag tegen Southampton speelde. Nou, daar zat ik bij." Bij Vitesse verwacht Janssen, vanwege een mindere se lectie, veel te kunnen spelen. Een mokkende en cynische Jans sen bij Ajax is alleen voor Feye- noorders en PSV'ers een opsteker. De Boer moet er niets van heb ben. De vraag is dan ook of hij het zorgenkind van vorig seizoen ko mend jaar veel zal gebruiken. Met het oog op het drukke speel schema met de Champions Lea gue wel, aldus De Boer. Maar hij plaatste ook een kanttekening. „Er is op zijn positie veel concur rentie. En Theo heeft nooit onder stoelen of banken gestoken dat hij zijn loopbaan bij Vitesse wil afslui ten. Dan is de cirkel rond." Als bij Aj.ax iedereen fit is, lijken de speelkansen van Janssen niet zo groot. Anita is afgaande op de voorbereiding haast zeker van zijn plaats, net als de door De Boer zeer gewaardeerde Christian Erik- sen en aanvoerder Siem de Jong. De interesse van Vitesse biedt De Boer de gelegenheid de mogelijke onvrede bij Janssen in de kiem te smoren. Daarbij spelen ook de in schatting die De Boer heeft ge maakt van de alternatieven (aan winst Lasse Schone en Thulani Se- rero) en de creativiteit van de scouts een rol, mocht Janssen ver trekken. Als de sportieve plussen en minnen ten nadele van Janssen uitvallen, dan strijkt Ajax een be scheiden transferbedrag op voor een speler op wie eigenlijk geen restwaarde meer zat. maandag30 juli 2012 Sport in het kort Zevenvoudig wereldkampioen Michael Schumacher eiste gisteren tegen zijn wil een hoofdrol op in Boedapest. Na een slechte kwalificatie, onduidelijkheid rond de start en een drive-tfirough penalty viel hij uiteindelijk uit de race. ig in Boedapest van het begin tot het einde aan kop. Het was de negentiende Grand Prix-zege van de Britse Formule 1-courei foto Balazs Czagany/AP johnny Hoogerland heeft zater dag het Spektakel van Steenwïjk gewonnen. De renner van Vacanso- leil-DCM troefde in het criterium in de sprint de Italiaan Ivan Basso af. Albert Timmer finishte in de Overijsselse plaats als derde. PSV heeft gisteren de voorberei ding afgesloten met een gelijkspel. De Eindhoven speelde met 1-1 ge lijk tegen FCJJnion Berlin, uitko mend op het tweede niveau in Duitsland. Ajax won zaterdag in En geland van Southampton (1-0). PSV en Ajax spelen komend zon dag tegen elkaar om de John Cruijff Schaal, de opening van het nieuwe voetbalseizoen. 9 Trainer Ron Jans debu teerde giste ren in de Bel gische voet- balcompeti- tie met een nederlaag als coach van Stan dard Luik. Zulte-Ware- gem was te sterk: 0-1. John van den Brom begon zaterdag bij An- derlecht met een gelijkspel tegen Kortrijk: 1-1. Van den Brom verruil de Vitesse deze zomer voor de re gerend landskampioen van België. Doelman Sander Boschker van FC Twente heeft een spierscheuring in zijn rechterkuit opgelopen. De 41-jarige Boschker ontbrak door die blessure donderdag in de selec tie van Twente tijdens de return in de Europa League tegen de Finse club FC Inter Turku. Theo Janssen. foto ANP Golfer Bermd Wöesberger heeft za terdag een thuiszege geboekt door het Oostenrijks Open te winnen. De 26-jarige prof uit Oberwart sloot het toernooi van de Europese Tour af met een ronde van 65 sla gen en had in de eind stand drie slagen voor sprong op de Fransman Thomas Le- vet en de Ier Shane Lowry. Ro- bert-Jan Derksen eindigde als bes te Nederlander op de twaalfde plaats. De Spanjaard Fernando Alonso kon na de GP van Hon garije ontspannen op vakantie; de koploper liep zes punten uit op naaste concurrent Mark Webber. „Ik ga op het strand liggen en tussendoor zoveel mogelijk van de Olympische Spelen meepakken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33