Frank de Boer aast op Zweed Tobias Sana Alles valt op z'n 0,9 321 S Hartafwijking ontdekt bij Hedwiges Maduro Lewis Hamilton moest van de 150ste pole position van McLaren zijn 19de zege maken. Hij slaagde glansrijk. - lil 1 jgjfg maandag 30 juli 2012 VOETBAL Transfer nabij ££K3SSS55S53553!3S< SSSK£üS5«555i5S5: amawaasBiga S£5S555^l^K£^^>555^SS5t'^S5^!, AUTOSPORT Romain Crosjean (Lotus) naderde Lewis Hamilton gisteren tot op 0,9 seconden. door Jop van Kempen SOUTHAMPTON - Frank de Boer denkt dat Tobias Sana een verster king kan zijn voor Ajax. De Am sterdamse dub staat op het punt de Zweedse buitenspeler van IFK Göteborg over te nemen. Sana is in het echt bekeken door Hans van der Zee, John Steen 01- sen, Hennie Spijkerman en Stefan Petterson, aldus De Boer. „Ik heb hem op video gezien. We denken dat hij van toegevoegde waarde kan zijn voor Ajax." Sana moet bij Ajax het afketsen van de transfer van Luciano Nar- singh doen vergeten. De buitenspe ler die bij Ajax is opgeleid, vertrok deze maand van SC Heerenveen naar PSV, dat dieper in de buidel wilde tasten dan Ajax. In het oefenduel met Southamp ton speelde Aras Ozbiliz op de plaats waar De Boer eigenlijk graag Narsingh had gezien. Ozbiliz maakte de enige treffer van de middag in het matig gevulde sta dion. „Maar ik ben nog steeds niet tevreden over het rendement van Aras", aldus De Boer. Om die reden is het merkwaardig dat De Boer hardop uitsprak dat hij dacht dat Sana een versterking kon zijn. Indrukwekkend zijn de statistieken van de 23-jarige Zweed allerminst. Hij speelde nog nooit voor het Zweedse nationale elftal en in de hoogste divisie scoorde hij in de laatste 22 wedstrijden drie keer. Daarin gaf Sana volgens de statistieken van IFK Goteburg welgeteld één assist. Ajax speelde volgens De Boer niet de beste wedstrijd tegen Southam pton, dat pas op 19 augustus be gint aan de Premier League. De dub promoveerde vorig seizoen. Ajax speelt de eerste competitie wedstrijd op 12 augustus tegen AZ. Vólgende week voetballen de Am sterdammers voor de Johan Cruijff Schaal tegen PSV. Het elftal zal dan bijna hetzelfde zijn als tegen Southampton. Opvallend is dat Mitchell Dijks waarschijnlijk als linksback al acte ren. Dijks zit pas sinds dit seizoen bij de selectie. Hij lijkt Dico Kop pers te verdringen. „De competitie is belangrijker dan de Johan Cruijff Schaal", aldus De Boer. „Het is een goed testmo ment. Maar het is een prijs, dus ik wil die Johan Cruijff schaal win nen." Tobias Sana in actie voor IFK Göteborg. UITSLAGEN AUTOSPORT Formule 1, Grand Prix van Hongarije. Eindstand na 69 ronden: 1. Hamilton (GBr) McLaren 1.41.05,503, 2. Raikkönen (Fin) Lotus op 1,032, 3. Crosjean (Fra) Lotus 10,518, 4. Vettel (Dui) RedBull 11,614, 5. Alonso (Spa) Ferrari 26,653, 6b Button (GBr) McLaren 30,243, 7. Senna (Bra) Williams 33,899, 8. Webber (Aus) RedBull 34,458, 9. Massa (Bra) Ferrari 38,350, 10. Rosberg (Dui) Mercedes 51,234, 11. Hülkenberg (Dui) Force India 57,283, 12. Di Resta (GBr) Force India 1.02,887, 13. Maldonado (Ven) Williams 1.03,606, 14. Perez (Mex) Sauber 1.04,494, 15. Ricciardo (Aus) Toro Rosso op 1 ronde, 16. Vergne (Fra) Toro Rosso, 17. Kovalainen (Fin) Caterham, 18. Kobayashi (Jap) Sauber op 2 ronden, 19. Petrov (Rus) Caterham, 20. Pic (Fra) Marussia, 21. Glock (Dui) Marussia op 3 ronden, 22. De la Rosa (Spa) HRT. Uitgevallen: Schumacher (Dui) Mercedes, Karthikeyan (Ina) HRT. Stand WK: 1Alonso 164 punten, 2. Webber 124, 3. Vettel 122, 4. Hamilton 117, 5. foto Björn Larsson Rosvall/EPA Raikkönen 116, 6. Rosberg 77, 7. Button 76, 8. Crosjean 76, 9. Perez 47, 10. Kobayashi 33. GOLF Europese Tour, Oostenrijks Open. Eindstand: 1. Wiesberger (Oos) 269 (-19), 2. Levet (Fra), Lowry (Ier) 272, 4. Karlberg (Zwe) 273, 5. Olesen (Den) 274, 6. Doak (Sch), He- bert (Fra) 275; 12, Derksen 278, 18. Sluiter, Remkes 281, 53. Besseling 287. TENNIS Mannen in Kitzbiihel (Oos). Finale: Haase (3) - Kohlschreiber (Dui/1) 6-7 (2) 6-3 6-2. Vrouwen in Bakoe (Aze). Finale: Jovanovski (Ser/5) - Cohen (VSt) 6-3 6-1. Los Angeles. Mannen. Kwartfinales: Berankis (Lit) - Mahut (Fra/4) 6-4 6-4, Ram (VSt) - Mayer (Arg/3) 7-6 (3) 6-3, Matosevic (Aus/6) - Russell (VSt) 6-2 6-3, Querrey (VSt/2) - Malisse (Bel/5) 6-2 3-1 opga ve. VOETBAL België Competitie Eerste Klasse: Kortrijk - Anderlecht 1 -1Club Brugge - Waasland-Beveren 3-1, KV Mechelen - Charleroi 4-2, Beerschot AC - Sporting Loke Lewis Hamilton bleef op de Hungaroring in Boedapest foutloos van start tot finish en bekroonde een superieur weekeinde met een meester lijke overwinning. door William Pomp Lewis Hamilton wist het. „Als ik mijn poleposition vast kan houden tot de eer ste bocht, maak ik het me zelf zoveel makkelijker." Na heel wat slechte starts dit seizoen, voor al door problemen met de versnel lingsbak van zijn McLaren, wilde de Britse coureur deze keer koste wat het kost zijn dominante posi tie consolideren. De hele week, tij dens de vrije trainingen én tijdens de kwalificatie, was hij al opper machtig op de Hungaroring. Dat 'moest een vervolg krijgen, vond Hamilton. Hij hield woord. Soeve- reiir reed hij gistermiddag in Boe dapest naar zijn tweede overwin ning van het seizoen. Daarmee bleek maar weer eens dat poleposition goud waard is op het kokendhete circuit van Honga rije, waar het zeer moeilijk inha len is. Toch was de elfde race van het seizoen van start tot fmish een boeiende. Het begon al met de cu rieuze start. Na het gebruikelijke opwarmrond je reden de coureurs naar hun startplek, maar in plaats van dat de startlichten van rood op groen sprongen, begonnen ze in het geel te knipperen ten teken dat er nog een extra opwarmrond- je gereden moest worden. Veroorzaker bleek Michael Schu macher, die zijn auto zelf uit had gezet. Via de boordradio liet hij zijn team weten dat hij meende ge le gevarenvlaggen te hebben ge zien, een situatie waarbij normaal de safetycar in de baan komt, maar die waren er helemaal niet. De Duitse zevenvoudig wereld ren 2-4, Bergen - OH Leuven 5-2, Standard Luik - Zulte Waregem 0-1, AA Gent - Lierse SK 2-0, Racing Genk - Cercle Brugge Voorbereiding Oefenwedstrijden Herades Almelo - istanbulspor 1-2 (1-1). Doelpunt Heracles: Bruns. AZ - Real Mallorca 1-2. Doelpunt AZ: Boy mans. Southampton - Ajax 0-1 (0-0). Doelpunt: Özbiliz. Rijnsburgse Boys - ADO Den Haag 1-2 (1-1). Doelpunten ADO: Chery en Horvath. Jong Ajax - Roda JC 1-3 (0-3). Doelpunten: Malki 2, Donald. NAC Breda - Sparta 1-2 (0-2).Doelpunten Hooi (NAC), Calabro 2 (Sparta). FC Groningen - Emmen 1-0 (0-0). Doelpunt: Bacuna (strafschop). NEC - Rayo Vallecano 1-2 (1-0). Doelpunt: Ten Voorde. VVV-Venlo - Osasiina 1-1 (1-1). Doelpunt VW: Nwofor. Osasuna wns 4-1 FC Union Berlin (Dui) - PSV 1-1 (1-0). Doel punt: Depay. MSV Duisburg (Dui) - FC Twente 0-1 (0-1). Doelpunt: Fer. VfL SV Lotte (Dui) - PEC Zwolle 3-1 (2-0). Doelpunt: Pluim. kampioen, die met een zeventien de startplek toch al geen best week einde had, moest in allerijl naar de pitstraat worden geduwd om van daaruit van plaats 24 te starten. Dat deed hij met te veel snelheid, waardoor hij tot overmaat van ramp een drive-through penalty, een verplichte stop, aan de broek kreeg. Later viel hij vanuit puntlo ze positie voor de zesde keer dit seizoen uit. Intussen bleek vooraan dat Ha milton vooral concurrentie kon verwachten van de Lotussen van Romain Grosjean en later Kimi Raikkönen. De zwarte bolides staan er om bekend dat ze uitste kend met warmte overweg kun nen. Ook de bandenstrategie speel de een rol. Daar waar Hamilton volhardde in mediums, switchte Grosjean bij de eerste serie pits tops naar zachtere banden. In de daarop volgende ronden zag de lei dende Brit de Lotus steeds groter worden in zijn spiegels, maar dich terbij dan 0,9 seconden kwam Grosjean niet. Later zette de geslepen Raikkönen zijn auto na een late pitstop net voor Grosjean op de baan. Op dat moment opende de Fin vanaf de tweede positie de jacht op Ha milton, maar die hield zijn hoofd koel en zijn banden goed. Op de streep zat nog precies één seconde tussen de beide coureurs. „Een on gelooflijke dag", vond Hamilton. „Alles klopte. Ik stond het de Lo tusrijders soms toe om erg dichtbij te komen om er zo voor te zorgen dat ze hun banden zouden overbe lasten, terwijl ik zelf genoeg snel heid hield om een eventuele aan val af te slaan. Heerlijk om zo de zomerpauze in te gaan. We gaan ons nog volop mengen in de strijd om het kampioenschap." De leider in het klassement, Ferra ri's Fernando Alonso, bekeek de zaak eens rustig van een afstandje. Hij liep zes punten uit, waarmee hij zijn koppositie bij het ingaan van het zomerreces nog wat ver der versterkte. yiis vt Lewis Hamilton reed gisteren op de Hungaroiït SEVILLA - Bij de Nederlandse voet baller Hedwiges Maduro is een aangeboren hartafwijking ontdekt. Dat meldde zijn club Sevilla giste ren. De problemen kwamen aan het licht bij een medisch onder zoek. De Spaanse club zal de 27-jarige verdediger aan nadere onderzoe ken onderwerpen om de ernst van de afwijking te bepalen en om te kijken wat er mogelijk is aan thera pie. „Het is allemaal even afwach ten", reageerde Maduro gisteren op de website van Voetbal Interna tional. „Ik weet alleen dat het niet levensbedreigend is. Het is een aangeboren afwijking, het zijn géén hartritmestoornissen." Maduro speelde de voorbije seizoer nen voor Valencia, maar de oud- speler van Ajax kwam afgelopen jaargang wegens een zware enkel blessure nauwelijks in actie. De ze- ventienvoudig international ver huisde deze zomer transfervrij naar Sevilla. De medische staf van Sevilla stuit te bij toeval op de hartafwijking, want in conventionele onderzoe ken was deze niet te zien. De club is sinds 2007 extra alert op hartpro blemen, toen middenvelder Anto nio Puerta tijdens een duel een hartstilstand kreeg op het veld en enkele dagen later overleed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32