Geduld finale ontspannen naar sport 127 Tribunes half leeg, maar geen ticket te koop 'Ik blijf lekker in het olym pisch dorp. Er is hier vol doende afleiding. maandag 30 juli 2012 Epke Zonderland heeft tot dinsdag 7 augustus rust. „ik zag een goed Oranje vandaag. We hebben het geduld bewaard." Hockeybondscoach Max Caidas door Edward Swier LONDEN - Wie wilde nu niet bij het eerste olympische optreden van Roger Federer op Wimbledon zijn? Schijnbaar was er maar wei nig belangstelling, de tribunes ble- ven half leeg. Pogingen om een kaartje voor het memorabele mo ment te kopen, strandden echter voor de meeste Britten maanden terug al. 'Uitverkocht', was de boodschap. In Londen is een enorme pole miek gaande. Hoe kan het dat er nauwelijks nog kaartjes te koop zijn, maar toch veel stoelen onbe zet blijven? De organisatie van de Spelen heeft een onderzoek aange kondigd. Het is de vraag hoe flexi bel de organisatoren zijn, hoe snel ze een manier vinden om kaartjes alsnog aan de man te brengen. Er wordt met een beschuldigende vinger naar de grote sponsoren van de Spelen gewezen. Voor hun miljoenen krijgen zij stapels tick ets: 1,1 miljoen in totaal. Die geven zij vaak weg aan hun beste klan ten, of verdelen die via prijsvra gen. In Londen bestaat een ernstig vermoeden dat de bedrijven veel kaartjes achteloos op een bureau hebben laten slingeren. Ook zou een flink aantal geaccrediteerden - zoals officials van sportbonden, media en atleten - geen gebruik maken van het recht op de tribu ne plaats te nemen. In 2008 was het in Peking de eer ste dagen van de Spelen niet an ders. De organisatie in China-loste dat op door na een paar dagen tienduizenden - veelal soldaten - te verplichten als klapvee te die nen. In een' democratisch systeem als het Britse werkt zoiets niet. Londen had beloofd dat de Chine se taferelen achterwege zouden blijven. Volgens Locog-topman Paul Deighton was het beleid dui delijk: „Fans in front." De Britten werden aangespoord toch vooral in te schrijven voor tickets. Het zou een 'once in a lifetime expe rience' worden. Vele Britten schre ven in voor tien, twintig tickets. Sommigen kregen een enkel kaart je- Niet alleen op Wimbledon, maar ook bij het volleybal, turnen, be- achvolleybal, zelfs bij het zwem men, gaapten grote gaten in het publiek. Het leidt tot grote woede, een vertrouwensbreuk tussen volk en vaderland. De Britse Olympische Associatie suggereert het instellen van een 'halfuurregel'. Als dertig minuten na aanvang van de wedstrijdsessie een groot aantal plaatsen onbezet is, zouden deze verkocht kunnen worden aan publiek aan de poort. Anders hebben de Britten al tabak van de Spelen voordat ze goed en wel op. gang zijn. zie onze website:londen2012 Het laatste nieuws over de Olympische Spelen in Londen. De Nederlandse eventingruiters hebben geen al te beste uitgangs positie na het eerste onderdeel van het olympisch toernooi, de dressuur. De drie combi naties van bondscoach Martin Lips staan op de twaalfde plaats. Er vol gen in de voormalige military nog de uithou- dingsproef en het springen. Duitsland leidt voorlopig met 119,10 strafpunten. Oranje heeft er al 154,50. Epke Zonderland lacht zijn tanden bloot na zijn soepele kwalificatie op rekstok. Spelen in het kort Andy Murray houdt een dubbel gevoel over aan de eerste dagen van het olympisch tennistoernooi. De Brit won gisteren zijn partij in de eerste ronde (6-3, 6-3) tegen de Zwitser Stanislas Wawrinka, maar Murray ging zaterdag in het dubbelspel met zijn broer Jamie al in de eerste ronde onderuit. Van de favorieten bij de mannen haalde ook Roger Federer (Zwi- terland) de volgende ronde. Bij de vrouwen gin gen Serena Williams (VS), Maria Sjarapova (Rusland) en Kim Clijsters uit België eenvoudig door. Wimbledon- finaliste Agnieszka Radwanska uit Polen verloor gisteren verrassend van de Duitse Julia Gorges: 7-5, 6-7 (5), 6-4. Tribune bij de kano-slalom foto AP foto Robin Utrecht/ANP Judoka Charline Van Snick heeft de eerste medaille voor België ge wonnen. De 21-jarige debutante versloeg zaterdag brons, in de klas se tot 48 kg. België won tijdens de Spelen van Peking (2008) in totaal twee médaille? (goud en zilver).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27