Toch tweede ontroostbaar na zilver Uitschakeling dreigt voor Pim Verbeek 'Ik ben beter en sterker dan vorig jaar. Dan moetje dat in de halve finale ook maandag 30 juli 2012 Sebastiaan Verschuren, na zijn uitschakeling gisteravond tijdens de halve fi nale op de 200 meter vrije slag -- Park Tae-hwan dacht even dat hij uitgeschakeld was op de 400m vrij. Zijn diskwalificatie werd echter terugge draaid, waarna de Zuid-Koreaan in de finale zilver pakte. De Franse zwemmers hebben op de 4x100 meter vrije slag verrassend gewonnen van de ploeg van de Verenigde Staten. Yan- nick Agnel troefde op de laatste baan Ryan Lochte af en tikte na 3.09,93 aan. Amaury Leveaux, Fa- bien Gilot en Clement Lefert had den het voorbereidende werk ge daan. Het zilver was voor Team USA (3.10,38), met onder meer Ryan Lochte en Michael Phelps. Het brons was voor de Russen, die medefavo riet Austra lië van het podium duw den. Spelen in het kort 9 Sprintster Tameka Williams is gis teren naar huis gestuurd. De 22-ja- rige atlete, van het Caribische St. Kitts en Nevis, is verwikkeld in een dopingaffaire. Ze zou de 100 en 200 meter lopen. Williams is het derde dopinggeval deze Spelen. De Albaneese gewichtheffer Hysen Pu- laku werd zaterdag betrapt op do ping en ook de Oezbeekse turn ster Louisa Galjoelina is geschorst voor het ge bruik van een verbo- den middel. Inge Dekker, Marleen Veldhuis en Femke Heemskerk (vlnr) tussen hoop en vrees tijdens de afsluitende race van Ranomi Kromowidjojo. foto ANP Fabian Can- cellara heeft zater dag tijdens zijn val bij de olympische wegwed strijd in Londen niets gebroken. Dat heeft onderzoek in het zieken huis uitgewezen. De Zwitserse ren ner blesseerde bij zijn val - hij mis te een bocht - zijn schouder. Er werd wel een forse bloeduitstor ting geconstateerd. Cancellara be slist de komende dagen of hij woensdag start in de tijdrit. Hij is ti telverdediger op dit onderdeel. LONDEN - De olympische voetbal ploeg van Marokko moet serieus vrezen dat het optreden op de Spe len tot drie groepsduels beperkt blijft. De formatie, onder leiding van de Nederlandse bondscoach Pim Verbeek, verloor zondag van Japan (ï-o). Kensuke Nagai maakte in de slotfa se de enige treffer voor de Aziaten, die zeker zijn van een plaats in de kwartfinales. Marokko kwam in de eerste groepswedstrijd tegen Honduras niet verder dan een ge lijkspel (2-2). De Noord-Afrikanen sluiten de groepsfase af met een wedstrijd tegen Spanje. Uruguay verloor verrassend van Senegal: 0-2. Moussa Konaté had met twee treffers een groot aan deel in de zege van de Afrikanen op Wembley. Luis Suarez, oud-spe ler van Ajax, speelde de hele wed strijd voor Uruguay. Hij droeg de aanvoerdersband. Nicolas Lodeiro, eveneens vertrokken bij Ajax, was eveneens basisspeler. Senegal speel de een uur met tien man, wegens een rode kaart van Abdoulaye Ba. Senegal heeft na twee groepsduels 4 punten. Uruguay bekleedt voor lopig met 3 punten de tweede posi tie. Engeland en de Verenigde Ara bische Emiraten, de overige ploe gen in poule A, voetballen zondag avond nog tegen elkaar. Bij de vrouwen zijn na twee speel dagen al vier teams zeker van een plek in de kwartfinales. Groot-Brit- tannië verzekerde zich van voort zetting voor eigen publiek door in Cardiff Kameroen met 3-0 te ver slaan. Casey Stoney, Jill Scott en Stephanie Houghton scoorden. Daarvoor boekte Brazilië in deze groep B ook al de tweede zege. Dat ging ten koste van Nieuw-Zee- land: 1-0. Cristiane was de match winner. Het elftal van de Verenig de Staten (groep G) versloeg door onder meer twee goals van Megan Rapinoe Colombia met 3-0 en schaarde zich daarmee vroegtijdig bij de beste acht. In groep F speelde wereldkampi oen Japan gelijk tegen Zweden (1-1). Beiden hebben nu 4 punten. Daarmee behoren ze in elk geval al bij de beste nummers 3 die ook doorgaan. Oud-Ajacied Luis Suarez (links) in actie tegen Senegal. foto Ben Curtis/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25