Bloedige strijd Aleppo OQO Axelaar doodt twee pony's FZC Be eerstê ii binnen] MAANDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I w'sse'va"'§ 30 juli 2012 I 254e jaargang nr. 178 -los nummer €1,95, abonneeprijs 1,01 C_D 19° PZC De beste stuurlui staan aan wal Nieuwe zomerploeg Natuur en recreatie hand in hand :<saaeeg LONDEN - Wielrenster Marianne Vos kreeg zondag na het behalen van olympisch goud voor de weg wedstrijd in Londen een van de eerste felicitaties van prins Wil- lem-Alexander en prinses Maxima. De prins beloonde de prestatie van Vos bij de eindstreep met twee zoe nen en een dikke knuffel. Daarnaast complimenteerde hij de teamgenoten van Vos, Ellen van Dijk, Loes Gunnewijk en Anne- miek van Vleuten, voor hun goede ondersteunende werk gedurende de wegrace. „Zonder een team kun je het gewoon niet. Ze hebben het fantastisch gedaan", aldus de prins bij de NOS. Volgens hem is het 'een dubbele felicitatie waard' dat Vos er in geslaagd is haar favorie- tenrol ook waar te maken. De prins wees erop dat anderen, zoals bijvoorbeeld de Britse sprinter Mark Cavendish zaterdag bij de mannenrace, dat niet voor elkaar kregen. Koningin Beatrix heeft Ma rianne Vos een felicitatietelegram gestuurd. Vos showde haar gouden medaille vol trots. „Hij is behoor lijk zwaar, maar ik wil 'm best wel dragen", zei Vos lachend nadat ze op het podium uit volle borst het Wilhelmus had meegezongen. „Er stond superveel Nederlands pu bliek, het was mooi om het Wilhel mus met hen te zingen." Zaterdag sleepte de vrouwen esta fetteploeg op de 4x100 meter vrije slag een zilveren medaille in de wacht. Het team, Inge Dekker, Femke Heemskerk, Ranomi Kro- mowidjojo en Marleen Veldhuis, had op goud gerekend, maar ver loor van Australië, foto Olaf Kraak meer over de Olympische Spelen in ons sportkatern: pagina's 21 t/m 31 www.pzc.nl/londen2012 Syrische regeringsleger slaags met rebellen ALEPPO - In Aleppo, de grootste stad van Syrië, is het regeringsle ger dit weekeinde in het offensief gegaan met gevechtsvliegtuigen, helikopters en artillerie. In de be stookte woonwijken zijn vele tien tallen doden gevallen, onder wie meer dan twintig kinderen. De rebellen tegen het Assad-be- wind zitten in het zuidwestelijke district Salaheddine, maar ook in andere wijken. In sommige rebel- lenbolwerken die door verslagge vers zijn bezocht, was de hele be volking gevlucht. Troepenconcen traties wijzen erop dat de belaagde regering zich opmaakt voor een be slissende aanval op het economi sche hart van het land. Volgens het Syrische Observato rium voor de Mensenrechten is in Aleppo sprake van de zwaarste mi-' litaire confrontatie in Syrië sinds het begin van de opstand in maart 20ii. De internationale Syrië-be- middelaar Kofi Annan zei zaterdag te vrezen voor een 'ophanden zijn de slag' om Aleppo met zijn 2,5 miljoen inwoners. Ook de Franse president Francois Hollande riep de VN-Veiligheidsraad op zo snel mogelijk in te grijpen. Een krachti ge resolutie is tot nu toe tegenge houden door veto's van Rusland en China. De secretaris-generaal van de Arabische Liga, Nabil Elara- by, zei zondag dat er in Aleppo sprake is van oorlogsmisdaden. De Syrische rebellen hebben onder tussen gevraagd om wapens die tanks en gevechtsvliegtuigen kun nen tegenhouden. Volgens voorzit ter Abdelbasset Seida van de Syri sche Nationale Raad zijn de rebel len aangewezen op oude wapens. Ook Seida eiste de bestraffing van de schuldigen aan oorlogsmisaden. President Bashar al-Assad moet niet ergens een veilige schuilplaats krijgen in ballingschap, maar be recht'worden voor de bloedbaden waarvoor hij verantwoordelijk is, aldus de oppositieleider. Het dodental is inmiddels opgelo pen tot meer dan 20.000 mensen. Stand na 26 van 302 onderdelen: 1 China 2 Ver. Staten 3 Italië 11 NEDERLAND zie ook: www.pzc.nl/londen2012 TERNEUZEN - De politie heeft zater dagavond omstreeks acht uur een 50-jarige man uit Axel aangehou den en overgebracht naar Toren- tijd in Middelburg. De man meld de zich zelf op het politiebureau aan de Rosengracht in Terneuzen met de mededeling dat hij twee pony's de hals had doorgesneden. De pony's stonden in de Goesse- wei nabij Hoek. Agenten stelden bij aankomst vast dat één van de paarden al was overleden. Een die renarts liet het tweede, zwaar ge wonde paard snel inslapen. De da der bleek onder invloed van alco hol toen hij zich op het politiebu reau meldde. De mishandelde die ren werden omstreeks half zeven zaterdagavond in het weiland aan getroffen. De verzorgster meldde de dood zondagochtend in tranen op Facebook. Ze was nog niet in staat dieper op de tragedie in te gaan. De melding van de dood van de paarden, leidde direct tot een stroom van tientallen verontwaar digde reacties. Het gaat om de po ny's Loekie en Kruimel. Volgens onderzoek van de politie en uitin gen op Facebook is duidelijk dat het om een conflict gaat in de rela tionele sfeer. De eigenaresse heeft via Facebook laten weten dat ze haar pony's zo snel mogelijk wil la ten cremeren en dat daarmee vol gens haar de zaak niet is afgerond. Justitie wordt ingeschakeld. DE STELLING Nederland verwacht te veel van topsporters Reageer op pzc.nl UW MENING 485 reacties Het gemak van een campingwinkel mag wel wat kosten eens oneens 711688H555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1