22 plan Cadzand-Bad in fleurige kleuren door vliegerfeest Scoutingkamp voor Terneuzenaren SHS-medewerkers almanak 'Innoveren en combineren' zaterdag 28 juli 2012 5®?$ as wbrft' >S klassenwerk door Christel Tuin Zeeuws-Vlaanderen krimpt en vergrijst. Veel jongeren trekken weg. Maar waarom? Bas Dingenouts (De Rede), Anoek de Cardeijn (Zwin College), Christel Tuin (Reynaertcollege) en Raymond de Frel (Zelden- rust-Steelantcollege) proberen daarop aan de hand van hun klassen- foto's antwoord te krijgen van hun oud-klasgenoten. Vandaag Jens Krol uit de klas van Christel. CADZAND-BAD - Vliegeren, je eigen vlieger oplaten en spelen met de wind. Het kan weer vandaag en morgen tijdens hetGroot Vlieger feest' op het strand bij strandpavil joen Caricole in Cadzand-Bad. Twee dagen gaan vanaf 11 uur zo veel mogelijk vliegers de lucht in. Vandaag zijn er de hele dag vlieger demonstraties en is er, bij goed vliegerweer, vanaf 21.30 uur ver licht vliegeren Zondag is het vanaf 11 uur vliegeren op muziek. Na de middag kunnen vliegertjes beschil derd worden. Die kunstwerken gaan dan om 15.30 uur de lucht in. Het vliegerfeest, georganiseerd door Marijn de Grip, Bonnie Verg ouwe en Herman van Liere trekt jaarlijks duizenden bezoekers naar het strand bij Caricole. Bij goed weer zijn er ook demonstraties kit- surfen en flyboarden. Het festijn eindigt op zondag om 17 uur. TERNEUZEN - Scoutinggroep EOS/Sint Hubertus in Terneuzen houdt op maandag 6 en dinsdag 7 augustus het Scout-JVK. Dat is een tweedaags kamp voor Terneuzense kinderen van zes tot twaalf jaar. Ook niet-scoutingle- den mogen zich opgeven. In totaal is er ruimte voor tachtig kinderen. Deelnemen kost vijftien euro. Het kamp vindt plaats op 't Wei tje, oftewel het scoutingterrein aan de Zuiderparklaan in Terneuzen. Er worden tal van activiteiten ge houden. Aanmelden via www.eos-sthuhertus.nl GENIET MET KORTING bij De Parel in Hof Domburg Tegen inlevering van deze coupon SAUNA INCLUSIEF GEZICHTSBEHANDELING VAN25MIN. ft normaal 49,50 p.p, NlJ V Ju Keuze uil een ontspannende of een reinigende gezichts behandeling mei een verfrissend en hydraterend masker Timme (3) uit Terneuzen vermaakte zich prima op vakantie bij het Meer van Annecy. Samen met zijn nichtje Lieke (4) zwom, klom, stepte en zong hij alsof zijn leven er van afhing. Totdat er opeens een regenbui door de Alpen trok. Toen moest er ander vertier worden gezocht. Zijn oom wist raad en toverde de iPad uit de stacaravan. Zijn nichtje wist de spelletjes op het vernuftige apparaat al blindelings te vinden, maar voor Timme was het fenomeen iPad helemaal nieuw. Ademloos keek hij toe hoe de wijsvinger van Lieke over het scherm gleed. „Mooi hè, Timme, dit is nou een iPad", zei zijn oom. Het mannetje stelde daarop een verhelderende vraag: „Kun je 'm ook op je hoofd zetten?" Robert Bouman en Edgar Buyten zijn zeer te spreken over hun werk voor de toeristen: „Het werk is erg interessant en zeer gevarieerd. Van een verdwaald familielid opsporen tot het aanwijzen van de route. Elke zomer is het weer anders en je bent vaak buiten." Jens Krol vindt dat Zeeuws-Vlaanderen geen krimpregio hoort te zijn. „Met de combinatie landbouw en industrie kun je veel bedrijvigheid creëren." Tip? redactie@pzc.nl Jf ens Krol kwam pas op zijn tiende in Zeeuws-Vlaande ren terecht. „Daarvoor woon- de ik in het Brabantse Eerde, aar mijn ouders wilden meer ruimte voor hun boerderij en ko zen toen voor deze regio." Een echte Zeeuw heeft hij zich nooit gevoeld. „Ik bleef mezelf altijd een buitenstaander voelen. Dit had misschien te maken met het feit dat ik het Zeeuws-Vlaamse dialect, wat ik wel heel erg mooi vind, nooit echt onder de knie heb gekregen. Ook is het moeilijk om volledig in te burgeren, want Zeeuwen zijn toch wel gereser veerd." Krol bekeek de regio vanaf een afstandje en genoot vooral van het bourgondische karakter. „Hier lijkt het genieten van eten en drinken heel erg oprecht en veel eerlijker dan in de rest van Nederland." Na zijn examenjaar trok Jens naar Wageningen voor een studie bio technologie. Na een afstudeerpe- riode in Wenen verhuisde hij naar Amsterdam. „Ik wilde daar heel erg graag wonen. Vooral om dat het een progressieve stad is. Zowel Zeeuws-Vlaanderen als We nen zijn toch wel conservatieve re gio's. Wat me vooral aanspreekt in Amsterdam, is het uitgaansle ven. In Zeeuws-Vlaanderen heb je wat dat betreft heel erg weinig di versiteit De kroegen lijken op el kaar en ze draaien bijna overal de zelfde muziek." In Amsterdam volgde Krol de lera renopleiding en op dit moment geeft hij scheikunde op het Carte- siuslyceum in de hoofdstad. Of hij Jens Krol (26), (2002), 5vwo, Reynae rtcollege. ooit terug wil naar Zeeuws-Vlaan deren? Voorlopig niet. „Ik zie nu weinig redenen om terug te gaan, maar ik sluit het niet uit." Voor de krimpproblematiek heeft hij een oplossing. „Zeeuws-Vlaanderen hoort geen krimpregio te zijn. De inwoners en bestuurders moeten zich focussen op waar de regio sterk in is, in plaats van op wat er niet is. Het gebied heeft namelijk heel wat in huis, vooral op het ge bied van industrie, landbouw en natuur. Ik denk dat je vooral met de combinatie landbouw en in dustrie veel bedrijvigheid kunt creëren. En dan heb ik het oök over innovatie op dit gebied en nieuwe vormen van duurzame energie. Bio Base in Terneuzen is hier een heel mooi voorbeeld van. Als de regio zich hierop inzet, komt het helemaal goed."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 98