Goes herziet haar welstandsbeleid BEVELANDEN/THOLEN The Jacks rockt op negentiende editie van Peerock Colijnsplaat almanak Pet ZATERDAG 28 juli 2012 21 Unieke molencollectie krijgt plekje 22 en 23 Regels zijn toe aan herziening als gevolg van nieuwe inzichten en ervaringen door Luc Oggel GOES - Over welstandscommissies wordt nogal eens gemopperd en meer dan eens klinkt de roep om ze af te schaffen. Ook in Goes staat het orgaan ter discussie en de ge meente wil dit jaar in elk geval het beleid versoepelen. De huidige welstandsnota van de gemeente Goes dateert van 2004 en is op basis van nieuwe inzich ten, veranderde landelijke wetge ving (de invoering van de Wet al gemene bepalingen omgevings- recht in 2010) en ervaringen uit het verleden toe aan herziening. Eind dit jaar moet er een nieuw document liggen, dat concreter, transparanter en vooral gebruiks vriendelijker moet zijn. Doel is dat iemand die iets wil bouwen op die manier meer inzicht krijgt in de onderdelen waarop wordt ge toetst. Ook zullen licht bouwver- gunningplichtige bouwwerken niet meer aan welstandscriteria worden getoetst en wordt het aan tal vergunningvrije bouwwerken verruimd. Goes doet al enige tijd ervaring op met welstandsvrij bouwen in de wijk Mannee en dat bevalt de ge meente zelf in elk geval goed, zegt wethouder ]o-Annes de Bat. „We willen als gemeente af van regel druk, maar kunnen we ook hele maal zonder? Dat is in dit geval de vraag. Je moet wel beleid hebben op het gebied van welstand om te kunnen sturen, maar het zou zo maar kunnen dat de welstands commissie wordt afgeschaft." Het komt in Goes meer dan eens voor dat het college een negatief welstandsadvies naast zich neer legt, bijvoorbeeld als het maat schappelijk belang zwaarder weegt dan de kwaliteit van de openbare ruimte of wanneer een onderne mer of ontwikkelaar dreigt af te ha ken. Uiteindelijk zal de gemeenteraad moeten beslissen over het al dan niet afschaffen van de welstands commissie en in de aanloop naar die discussie hebben burgemeester en wethouders een opdracht ver strekt aan de raadsleden. Zij zijn gevraagd om ieder een aantal fo to's te maken van situaties waarin welstand in hun ogen gelukt en ook mislukt is. De welstandsnota 2012 moet er eind dit jaar liggen. Hij krijgt niet alleen een nieuwe structuur, maar wordt ook deels herschreven en beperkt tot de wet telijke inhoud, taak en bedoeling van welstandstoetsing. COLIJNSPLAAT - Groter kan het verschil niet band Wilhelmina, kort daarop gevolgd door (zang), Estelle Stijkel (gitaar) en Dani van een tijdje succesvol op de solotoer. De organi- zijn. Het kleinschalige popfestival Peerock in de punckrock van de Tilburgse formatie The Gaaien (drums). Grote trekker vrijdagavond in satie vond de line-up van de negentiende edi- Colijnsplaat werd vrijdagavond traditiege- Jacks. Dat is de groep met ex-Krezip bassist Colijnsplaat was Anneke van Giersbergen, tie van het popfestival dan ook wel heel bij- trouw geopend door de plaatselijke Brass- Joost van Haaren en verder Marcia Savelkoul voormalig zangeres van The Gathering en al zonder. foto Willem Mieras Fataal ongeluk N659 Brabantse motorrijder Een motorrijder uit de gemeente Woensdrecht is donderdagavond om het leven gekomen bij een een zijdig ongeval op de Oesterdam. De man reed in een flauwe bocht de berm in. De hulpdiensten rukten uit met een traumahelikopter, am bulances en brandweerwagens van beide kanten. Ondanks onderzoek van de politie is de oorzaak van het ongeluk onduidelijk. GOES Recreatiezaal Schakel is weer als nieuw De geheel gerenoveerde recreatie zaal van serviceflat De Schakel in Goes is weer door de bewoners in gebruik genomen. De zaal is vijf weken gesloten geweest voor de metamorfose. Stukken riolering zijn vernieuwd, er is een nieuw pla fond aangebracht en er zijn nieuwe lampen, gordijnen, vloerbedekking en meubelen geplaatst. De Schakel bestaat ruim veertig jaar. WEMELDINGE Nostalgische dag voor vijftigjarig bestaan Camping Linda in Wemeldinge viert zaterdag 4 augustus haar vijf tigjarig bestaan met een nostal gische dag. Volksdansgroep Ons Boeregoed zal optreden. Daarnaast kunnen bezoekers onder meer bab belaars bakken, paerdemessen snij den, kunstglasblazen en hout draaien Iedereen is vrij om de mid dag van 14.00 tot 18.00 uur het cam pingterrein te bezoeken. Tip? redactie@pzc.nl Timme (3) uitTerneuzen vermaakte zich prima op vakantie bij het Meer van AnnecySamen met zijn nichtje Lieke (4) zwom, klom, stepte en zong hij alsof zijn leven er van afhing. Totdat er opeens een regenbui door de Alpen trok. Toen moest ander ver tier worden gezocht. Zijn oom wist raad en toverde de iPad uit de stacaravan. Zijn nichtje wist de spelletjes op het vernuftige apparaat al blindelings te vinden, maar voor Timme was het fenomeen iPad helemaal nieuw. Ademloos keek hij toe hoe de wijsvinger van Lieke over het scherm gleed. „Mooi hè, Timme, dit is nou een iPad", zei zijn oom. Het mannetje stelde daarop een verhelderende vraag: „Kun je 'm ook op je hoofd zetten?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 91