179 Angstige stilte voor 81 buitenland Hoofdstad van Zuidzee-parels op zoek naar klant met voldoende geld Romantiek langs zaterdag 28 juli 2012 Marchal in actie tegen ex-vrouw Dutroux Paul Marchal, de vader van een slachtoffer van de Belgische kinder moordenaar Mare Dutroux, heeft nieuw verzet aangekondigd tegen de vervroegde vrijlating van de ex-vrouw van Dutroux, Michelle Martin. Een rechtbank buigt zich er dinsdag over. Martin is in 2004 veroordeeld tot 30 jaar cel voor me deplichtigheid aan de moorden. LONDEN Brit wint beroepszaak over dreigtweet De Brit Paul Chambers (28), die werd veroordeeld voor een dreig tweet, is in hoger beroep vrijge sproken. Hij schreef zijn 600 vol gers in 2010 dat hij het vliegveld zou opblazen omdat zijn vlucht niet doorging. Volgens de rechters is er onvoldoende bewijs dat de 'flauwe grap' kan worden opgevat als een bedreigende boodschap. PARIJS Prins Albert verkoopt auto's voor 1,2 min Prins Albert n van Monaco heeft auto's uit zijn oldtimercollectie la ten veilen. Zijn 38 auto's brachten ruim 1,2 miljoen euro op. Albert II wil ruimte maken voor nieuwe mo dellen. Zijn vader, Reinier III, be gon met de collectie. Een Mercedes 500 SEC uit 1983 bracht het meeste op. Hij had ook een Bentley Si uit 1956 en een Panhard X19 (1913). Raul Castro wil met Amerika praten De Cubaanse president Raül Castro heeft zich bereid verklaard de kille betrekkingen met de Verenigde Sta ten te verbeteren. Wat Castro be treft is niets onbespreekbaar. Hij is bereid met de VS te praten over de Amerikaanse zorgen over de demo cratie, de persvrijheid en de men senrechten in Cuba, zolang het ge sprek gelijkwaardig is. MUNSTER Wilde wolfjes geboren in Nedersaksen Voor het eerst in 150 jaar zijn in de Noord-Duitse deelstaat Nedersak sen in het wild wolfjes geboren. De dieren kwamen ter wereld op een militair oefenterrein nabij de plaats Munster in het district Hei- dekreis. Nedersaksen grenst aan Groningen en Drenthe. De wolf rukt steeds meer op richting Neder land. PRAAG Gorilla verhangt zich in dierentuin Een gorilla in de dierentuin van Praag is op tragische wijze om het leven gekomen. Het dier heeft zich zelf vermoedelijk per ongeluk ver hangen. De 5-jarige Tatu werd in een slaapverblijf aangetroffen met een touw om zijn nek. Pogingen Ta tu te reanimeren waren tevergeefs. Het is niet duidelijk wat er precies is gebeurd. b-o/aa^e- More- Inc-hïw& Hartelijk welkom in het meest sprookjesachtige stukje Duitsland! Hier kronkelt de Rijn door steile rivierkloven. Stoere burchten en kastelen pronken er op de rotsen. U kunt er fantastisch wandelen op hoog niveau over de Rheinsteig, met steeds weer prachtige uit zichten over de rivier. Drinkt u een heerlijk wijntje, op een terrasje? Om het sprookje compleet te maken, is een romantisch boot tochtje inbegrepen! Uw verblijf U verblijft in Haus Christel in Bad Hönningen, op slechts 300111 van de Rijn. Het hotel is een uitstekende uitvalsbasis voor mooie wandelingen, overo.a. de Rheinsteig en Westerwalclsteig en ligt op ca. 37 km van Koblenz. Er is een restaurant, lift, bar en terras. Uw kamer is voorzien van een flatscreen-tv, badkamer met douche, toilet en föhn. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 com. max. 10,- per gesprek) met zoek boekcode 12168 5e-h'f" v daar al 'n£ 6-daagse More Inclusive Duitsland zoek boekcode 12168 Inbegrepen 5x overnachting met ontbijtbuffet 5x driegangenmenu of buffet 1x welkomstdrankje 1 fles bronwater bij aankomst 1 x koffie met koek 1 x 25,00 waardebon voor drankjes per kamer lx romantisch boottochtje 1 x fles Rheinwijn bij vertrek Prijzen 05/08-25/08 26/08-29/09 30/09-20/10 21/10-03/11 239 219 199 179 Kinderkorting (bij 2 voibetalen- den op de kamer) Kids 0 t/m 11 jaar: gratis Kids 12 t/m 15 jaar: 50% korting Prijzen In p.p, Niet inbegrepen: reser- veringskosten, toeristenbelasting en kosten calamiteitenfonds, Aankomst op zondag. <M pharos Regime Syrië kondigt 'moeder aller veldslagen' aan in Aleppo Rode Kruis haalt mensen weg uit Syrië wegens onveiligheid. Rebellen pakken honderd mili tairen op. 9 Volgens VN maken de strijd krachten wijken met de grond gelijk zonder aandacht voor burgers die er wonen. ALEPPO - Het Rode Kruis haalt een aantal buitenlandse medewerkers weg uit Syrië, omdat het steeds on veiliger wordt in het land. Dat liet het Internationale Comité van het Rode Kruis vrijdag in Genève we ten. De organisatie kondigt derge lijke terugtrekkingen zelden aan. Het Rode Kruis verplaatst een aan tal medewerkers naar Beiroet in Li banon. Er blijft een kernteam aan het werk in de hoofdstad Damas cus. De hulpverleners van de Syri sche Rode Halve Maan, zoals het Rode Kruis in islamitische landen wordt genoemd, brengen voedsel en medicijnen naar burgers in ge bieden waar wordt gevochten, waaronder Homs, Hama, Idlib, Deraa en het platteland rondom Damascus. Uit vrees voor een bloedbad in Aleppo heeft de Rode Halve Maan een aantal ambulancechauffeurs en eerstehulpverleners teruggetrok ken uit die stad. De VN-mensen- rechtenchef, Navi Pillay, roept zo wel de militairen als de rebellen op om burgers in Aleppo te spa ren. De Verenigde Naties hebben deze maand stilzwijgend het aantal hulpverleners van de humanitaire operatie in Syrië al gehalveerd naar dertig. De Syrische stad Aleppo en de bui tenwereld houden de adem in. Het regeringsleger en de rebellen nemen in en rond de miljoenen stad hun posities in. Na ruim een week van schermutselingen ma ken ze zich klaar voor de 'moeder aller veldslagen', zoals een rege ringsgezinde krant het omschreef Aleppo is de economische hoofd stad van Syrië en met 2 miljoen in woners ook de grootste stad. Het regeringsleger neemt de stad conti nu onder vuur. Tanks, gevechtshe likopters en straaljagers zijn in stel ling gebracht. Elitetroepen staan aan de rand van de stad, zei een bron binnen het Syrische bewind gisteren tegen persbureau AFP. Dit weekeinde kan het geweld losbar sten. In de stad hebben de rebellen bar ricades opgeworpen om het rege ringsleger tegen te houden. Een fo tograaf van AFP zag een bus op zijn kant op straat liggen. In scho len en moskeeën zijn provisori sche ziekenhuizen ingericht. Een radicaal-islamitische groepe ring zegt dat ze in Aleppo hon derd strijders van het regime heeft opgepakt. Het zou gaan om militai ren en leden van een beruchte re geringsgezinde militie, de shabiha. Via YouTube verspreidde de op standige Tawheed Brigade gisteren een filmpje met de krijgsgevange nen.. Ook in de provincie Idlib, ten zuid- door onze correspondent Robert Portier BROOME - De twee hoofdstraten in het nietige Broome in het noord westen van Australië zijn gepla veid met parelwinkels, die de in het gebied gekweekte Zuidzee-pa- rels verkopen. Door de crisis is de vraag naar deze parels fors afgeno men. En dat merkt het slaperige stadje met 15.000 inwoners. De aangeprezen 'knikker' blijkt de op-een-na grootste parel ter we reld. Bij Willies Creek Pearling zijn ze er reuzetrots op: wie wil, mag hem zien. Zomaar, zonder dat er beveiliging aan te pas komt. Waar zou je ook naar toe moeten vluch ten? Perth ligt 2400 kilometer ver der, Darwin 1800 kilometer de an dere kant op. De Zuidzee-parel is de grootste soort ter wereld. Ze worden tot twee centimeter dik en zijn be roemd om hun heldere, melkwitte glans. Het duurt twee jaar om er een te kweken. De prijs voor een enkele parel loopt op van een paar honderd tot vele duizenden dol lars, een parelsnoer kost soms meer dan honderdduizend dollar. Het duurt jaren voor er voldoende parels bij elkaar zijn gevonden van dezelfde kleur, vorm en grootte. Vanwege de crisis is de vraag naar Zuidzee-parels fors afgenomen. Af gelopen jaar zette de industrie 110 miljoen dollar om, minder dan de helft van de 250 miljoen in de ja ren negentig. Een kwart van de be drijven heeft de productie inmid dels stilgezet. „Veel mensen kiezen liever voor edelmetaal of diamanten", zegt Brett McCallum, voorzitter van de verenigde parelproducenten. De overgebleven producenten staan voor een lastige keuze, legt McCul- len uit. „In een mijn kun je wach ten tot de crisis voorbij is en weer doorgaan met delven. Oesters zijn levende wezens. Als je eenmaal een schelp in het water hebt lig gen, moet je hem zeker twee jaar blijven verzorgen." Om meer klanten te krijgen, wil Andrew Graffen toeristen naar Broome lokken. Hij heeft een mu seum opgezet waar wordt stilge staan bij het lot van de aborigines, die als slaven werden gedwongen om naar oesters te duiken. Vermakelijk zijn de verhalen van steenrijke 'pearlers' die zich zes maal per dag verkleedden om maar in smetteloos wit te kunnen blijven rondlopen. Hun wasgoed stuurden ze per schip naar Singa pore. Van de Japanse parelduikers overleefde slechts één op de drie zijn eerste duik. Voor Graffen leidt het geen twijfel dat er markt voor de grootste parel soort blijft bestaan. „Er zijn altijd mensen met voldoende geld die een sieraad voor hun vrouw of dochter willen kopen." ,A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8