Aanleg klimbos mag van de gemeente Molenaarsechtpaar redt collectie verzamelaar 23 VERHUIZEN MET ZORG! 0113 22 22 20 zaterdag 28 juli 2012 S De Prinses Mia is in de jaren tach tig gebouwd. Het schip was oor spronkelijk voorbestemd om in Noorwegen dienst te doen als red dingboot. Het stalen schip is 14 meter lang, 5 meter breed en weegt 22 ton. Het is uitgerust met een Per- kins-dieselmotor. Robuust is het sleutelwoord voor wat betreft de Prinses Mia. De scheepshuid is 8 millimeter dik. Dijkstra heeft het schip compleet heringericht. De CV maakte plaats voor een houtkachel. Dijkstra is zuinig met brandstof, tij dens de 60.000 zeemijlen bleef het'bij 2000 draaiuren. Dijkstra is de vierde eigenaar van de Prinses Mia. Alle vorige eigenaren waren van zins de wereld rond te varen. Dijk stra hoopt dat plan ooit écht uit te kunnen voeren. SS5S®B®BE^«5BH door Rob Paardekam Ruim 40 jaar lang maakte en verzamelde Willem Bastiaanse uit Roosen daal alles wat met mo lens te maken had. Sinds gisteren wordt zijn hele collectie perma nent tentoongesteld in korenmo len De Verwachting in Tholen. Deze molen, aan de Vlasmarkt, werd enkele jaren geleden volledig gerestaureerd door het echtpaar Jan en Iza van Gorsel. In 2009 werd hij geopend en een jaar later kwam er ook nog een molenwin keltje bij. Vorig jaar zomer arriveer de ineens een oude man op de fiets bij de molen. Hij maakte wat kiekjes van de buitenkant en vroeg of hij ook binnen wat foto's mocht maken. Geen probleem. „Ik raakte met de man aan de praat en kwam er al snel achter dat hij een passie had voor mo lens", vertelt Jan van Gorsel. „Hij vond het hier prachtig. Wat bleek nou? De beste man, hij is 78 jaar oud, maakt al vanaf zijn 36ste op schaal nagebouwde molentjes. Hij heeft er ongeveer vijftig." Tijdens een bakje koffie legde de Roosendaler, Willem Bastiaanse, ineens zijn probleem op tafel. Hij zocht onderdak voor zijn hele col lectie. De man beseft dat hij al aar dig op leeftijd is en wil niet dat zijn levenswerk na zijn overlijden uit elkaar valt. Bastiaanse heeft weliswaar een zoon, maar die heeft er geen ruimte voor. Het echtpaar van Gorsel besloot het levenswerk van de Roosenda ler een plekje te geven. Boven hun winkeltje hebben ze een expositie ruimte ingericht. Gisteren werd het museumpje officieel geopend. www.molendeverwachtingtholen.nl door Melifa Lanting WESTENSCHOUWEN - De gemeente Schouwen-Duiveland heeft een vergunning verleend voor de aan leg van een klimbos in de Bos- wachterij. Het gemeentebestuur legt de kritische opmerkingen van de omwonenden en horeca naast zich neer. Buitensportbedrijf Zeeuwse Gas ten wil in het bos achter de excur- sieschuur aan de Kraaijensteinweg een klimparcours aanleggen. De omwonenden zijn daar niet geluk kig mee. In de afgelopen weken zijn ver schillende gesprekken gevoerd tus sen Staatsbosbeheer, het buiten sportbedrijf, de buurtbewoners en de vereniging Westenschouwens Welvaren. Het is duidelijk gewor den dat verplaatsen naar de Adriaan van de Weijdeweg niet mogelijk is omdat de provincie Zeeland daar een stokje voor heeft gestoken. Staatsbosbeheer voert nog een akoestisch onderzoek uit. monDiaLrTO^Hisj^^ ZIERIKZEE jos Rijk directeur De Zuidhoek Het college van burgemeester en wethouders van Schouwen-Duive land heeft Jos Rijk (47) benoemd tot directeur van SW-bedrijf De Zuidhoek in Zierikzee. Jos Rijk is in deze functie de opvolger van Frans Dieleman, die met pensioen is gegaan. Eerder was Rijk direc teur van sociaal werkbedrijf Leté in Middelburg. De benoeming heeft een interim karakter. Dit in afwachting van de Wet Werken naar Vermogen. WEMELD1NGE Kennismaakmiddag met streekproducten De organisatie Lekker Regionaal Product houdt zaterdag 18 augus tus de tweede kennismakingsbij eenkomst met Zeeuwse streekpro ducten. Dit keer gaat het om een wandeling langs de Oosterschelde waar de deelnemers amuses met zeekraal, zomerse bieten en Zeeuws spek gaan proeven. Op het terras van boerderij Schoudee in Wemeldinge wordt een mossel maaltijd geserveerd. Aanmelden:s info@lekkerregionaalproduct.nl. Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 17 juli 2012 is onder curatele gesteld de mevrouw Adriana Catharina Stoutjesdijk, geboren te Zie rikzee op 07 augustus 1981, wonende te Keetenstraat 21,4301 VX Zierikzee en is tot curator benoemd de heer Cornells Jan Stoutjesdijk wonende te Kampanje 6, 3181 KM Rozenburg MMaaaaaMWj»aM»aiJwtw»iii|iriirii|i|ipiMiiil|i|iwwww*nnnrwogacq GOES Campagne: groen plan krijgt tot 20.000 euro De campagne Groen Dichterbij zoekt per provincie mensen met plannen om hun buurt groener te maken. De organisatie zoekt een icoonproject die een jaar lang on dersteuning van het SupportTeam en een geldbedrag van maximaal 20.000 euro krijgt. Het project moet meer dan alleen een idee zijn. De nadruk moet liggen op groen en sociaal en er moet genoeg draagvlak in de wijk voor zijn. www.groendichterbij.nl HEINKENSZAND Cemeentewerkplaats op de duurzame toer Het dak van de gemeentelijke werk plaats in Heinkenszand is vrijdag voorzien van 72 zonnepanelen. Die moeten ongeveer veertig procent van de totale energiebehoefte van de werkplaats opwekken. Door het aanleggen van een ondergrondse wateropslag wordt er jaarlijks 300 m3 water per jaar bespaard. Het wa ter wordt gebruikt voor de kolken- zuigers, straatvegers en het schoon maken van het wagenpark. Het rijk betaalde dat met een SDE subsidie. IP55& Zeezwerver Martijn Dijkstra geflankeerd door vriendin Anna. foto Ronald den Dekker Prinses Mia is geen glanzend luxe jacht maar een robuust stalen zeilschip Garden Life Style TUINMEUBELEN Pies. Rooseveltlaan 745 VLISSINGEN ZONDAG OPEÊTTl ,10-00-1 7.QQ uui J www.gmdcnlifcstyle.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 87