Zwerver wereldzeeën volgt altijd de zomer L— m 22 zeeland Bach in vele gedaanten te horen tijdens festival Cadzand-Bad in fleurige kleuren Trammuseum houdt zomerse kinderdagen Midzomermarkt met veiling van bijzondere zaken Hs|f SïooMïPiiïn ÜOES BOPISEEE Zomeractie! 2,- 1,- korting zaterdag 28 juli 2012 msssissssssss&smsmssssssL Marien Stouten speelt Bach op het orgel van de kerk in Brouwershaven. foto Ronald den Dekker BROUWERSHAVEN - Bach als kerkor ganist, de virtuoos Bach en impro visaties op Bach. Wie liefhebber is van de componist lohann Sebasti an Bach kon vrijdag volledig aan zijn trekken komen in de grote kerk van Brouwershaven. Vanaf 13.00 uur 's middags tot laat in de avond waren er telkens con certen van drie kwartier. Rond de dertig bezoekers waren aan het be gin van de-middag al aangescho ven in de banken tijdens het Bach- festival. Nog geen volle bak, maar daar maakte Marien Stouten, orga nisator zich niet druk om. „Dat komt vanavond helemaal goed hoor", zegt Marien Stouten, organi sator. „Bach trekt altijd mensen." Vervelender voor hem was dat wei nig amateurs zich hadden opgege ven om te komen spelen. Daar door verviel een van de twee blok ken die voor de amateurs waren in geruimd. Vervolgens bleek die middag ook nog eens dat niet alle muzikanten waren komen opda gen. Stouten loste het charmant op door zelf wat extra te spelen. „Ik speel nog een stuk uit het eer ste uur. Heeft u voorkeur? Ik doe het Avé Maria. De bezoekers in de avonduren kregen nog een heel bij zondere Bach te horen. De organis ten kregen de opdracht om te im proviseren op thema's uit de Matthaus Passion, het meester werk van de componist. S5SKHK5K'StSOBS OUDDORP - Het RTM-trammu- seum aan de Grevelingenzijde van de Brouwersdam houdt woensdag en donderdag zomerkinderdagen. Kinderen kunnen meerijden op eën miniatuurtram. Verder is er ge legenheid tot gezichtenverven en t-shirts beschilderen, zodat het jeugdig publiek 'in stijl' de tram in kan. Verder kan er een rangeerspel worden gespeeld, evenals oud-Hol landse spelletjes. Ook zijn er een reuze sjoelbak en een groot spring kussen. De echte stoomtram rijdt om 11.45 uur, 13.30 uur, 14.30 uur en 15.30 uur vanaf het museum. OOSTERLAND - Een veiling van 'Bij zondere zaken' is een nieuw on derdeel van het programma voor de jaarlijkse midzomermarkt in Oosterland. Een van de bijzondere kavels betreft een klassieke Alfa Ro meo. De catalogus is voor voor aanvang van de veilig verkrijgbaar bij de veilingmeester. De markt biedt verder kramen met curiosa, glaswerk, aardewerk, meubilair en speelgoed. Ook zijn er mosselen en pannenkoeken De opbrengst is voor onderhoud van de histori sche Jodocuskerk. De markt begint om 15.00 uur. GENIET MET KORTING bij Tegen inlevering van deze coupon SAUNA INCLUSIEF GEZICHTSBEHANDELING VAN 25 MIN. #Ï7CA normaaU 49,50 p.p. NU Si Keuze uit een ontspannende of een reinigende gezichts behandeling met een verfrissend en hydraterend masker. Actie is geldig tot en met 30 september 2012. Graag vooraf reserveren. Kuur- Beautycentrum Dc Parel Babekveg 2 Domburg Td CU8-588276 door Piet Kleemans Varen. Het is de grote passie van Martijn Dijkstra (38) uit Brui- nisse. In acht jaar tijd zeilde hij 60.000 zee mijl en deed 1207 havens aan in on der meer het Caribisch gebied. „Ik volg altijd de zomer", aldus de Bruënaar die een broertje dood heeft aan kou, sneeuw en ijs. Hij is even terug op het oude nest. Even, want lang op één plek zitten lukt hem niet. „Na de zomer wil ik weer richting Bermuda. En ooit wil ik de wereld rond zeilen." Een ander leven dan op het water, samen met vriendin Anna en dochtertje Mia, kan hij zich eigen lijk niet voorstellen. „Ik heb op een coaster gevaren en daarna op een sleepboot. Op een gegeven moment was ik het beu en toen ben ik gewoon voor mezelf gaan varen." Dijkstra voorziet in zijn le vensonderhoud door in havens al lerlei karweitjes op te knappen. „Als je een beetje handig bent kun je overal leven en overal de kost verdienen.Op de een of andere ma nier gaat dat altijd vanzelf" Het leuke van zwerven over de we reldzeeën is voor Dijkstra niet al leen andere landen en culturen zien, maar vooral ook andere men sen leren kennen. „Ik praat met ie dereen en van het een komt het ander. En ik heb echt nog nooit ge donder gehad. Met een glimlach kun je de grootste vrienden wor den met iemand die je niet kunt verstaan." Dijkstra heeft aan boord van de Prinses Mia - vernoemd naar zijn dochtertje van anderhalf - een klei ne maar wel goed geoutilleerde werkplaats ingericht. En verreweg de meeste klussen die op zijn pad komen weet hij daarmee te klaren. Het uurtarief laat hij aan zijn op drachtgevers over. „Zo ben ik on der meer aan zonnepanelen geko men. En ik heb een keer een groot 9smssssm«èmmmmmsssms!^^mi^e^m. zeeanker gekregen. Daar kon ik zelf niets mee, maar ik kon het wel weer verkopen." Het leven is simpel aan boord van de 14 meter lange, 5 meter brede en 22 ton zware Prinses Mia. De wind is gratis en het is voor Dijk stra een sport om zo min mogelijk op de motor te varen. „Ik heb ook bijna geen elektrische apparaten aan boord. Ik wil wel een keer een koelkastje, maar dan de stroom daarvoor opwekken met zonnepa nelen. Soms waait het even niet, maar dan wacht je gewoon tot het weer wel gaat waaien." Het leven aan boord is een leven zonder televisie, want die heeft Dijkstra niet. En op het dagelijkse wereld nieuws zit hij ook niet te wachten. „Daar word je alleen maar depres sief van." Dijkstra zeilt op de ouderwetse manier met zo min mogelijk nautische snufjes. De communicatiemiddelen zijn even eens beperkt. Als een haven wifi biedt kan er gemaild worden, maar op open zee is een prepaid satelliettelefoon het enige middel om contact te hebben met de rest van de bewoonde wereld. Het leven aan boord is ook leven in een heel andere wereld. Een rus tiger wereld. Heel anders dan het leven dat hij op het land ziet. „Ie dereen loopt maar te rennen en te vliegen en zoveel mogelijk geld te verdienen zonder echt van het le ven te genieten." Dijkstra kwam ook in landen waar het gros van de bevolking bijna niets heeft. „En hoewel ze niets hebben zijn die mensen toch hartstikke vrolijk. Ik heb ook goedbetaalde baantjes aangeboden gekregen, maar daar heb ik helemaal geen zin in." 'Met een glimlach kun je de grootste vrienden worden met iemand die je niet kunt verstaan' Dijkstra is liever gelukkig met wei nig geld dan ongelukkig met veel geld. Om luxe geeft hij niet. Als hij maar kan varen voelt hij zich thuis. En thuis is voor hem zijn boot. En hij weet inmiddels dat je met weinig geld en een beetje crea tiviteit en durf een heel eind kunt komen. Zo kocht hij ooit zeilen van een gezonken jacht. „Die zei len waren nog prima. En als je ze nieuw moet kopen zijn ze hartstik ke duur." Diesel is Dijkstra te duur. Hij heeft goede ervaringen met een brandstofmengsel met als belangrijkste bestanddeel oude fri tuurolie. „De motor in mijn vorige boot liep daar goed op. En het ruikt naar frietjes. Het gemak waarmee mensen spul len wegkieperen verbijstert Dijk stra. „Dan is er een onderdeel stuk maar in plaats van het te laten re pareren wordt het voor een paar duizend euro gewoon vervangen. En wat ik ook zo gek vind is dat mensen een heel duur jacht heb ben maar daarmee vooral in de ha ven liggen." Zelf wordt Dijkstra on rustig als hij langer dan een paar dagen niet het water op is geweest. „Op land voel ik me niet meer thuis. Maar ik wil ook nooit te lang op één plek blijven" Dijkstra heeft al aardig wat van de aarde gezien. Op de Bermudas is hij kind aan huis en ook de Amerikaanse kust heeft hij afgestruind. „En ik heb op de Orinoco gevaren, tien ki lometer de rivier op. Dat was echt heel bijzonder." De Bruënaar is nog lang niet uitgekeken op het zeezeilen. „De wereld is zó groot en er zijn nog zoveel plaatsen die ik niet gezien heb." Voorlopig heeft hij even een pauze ingelast om zijn nieuwe boot - een stuk groter dan de oude - naar eigen smaak te vervolmaken. En om het schip te testen. „Met deze boot heb ik alleen nog maar op de Gre- velingen gevaren. Maar ik heb er al le vertrouwen in." CADZAND-BAD - Vliegeren, je eigen vlieger oplaten en spelen met de wind. Het kan weer vandaag en morgen tijdensJhetGroot Vliegerfeest' op het strand bij strandpaviljoen Cari- cole in Cadzand-Bad. Twee dagen gaan vanaf 11.00 uur zoveel mogelijk vliegers de lucht in. Vandaag zijn er de hele dag vlie gerdemonstraties en is er, bij goed vliegerweer, vanaf 21.30 uur ver licht vliegeren. Zondag is het vanaf 11.00 uur vlie geren op muziek. Na de middag kunnen vliegertjes beschilderd worden. Die kunstwerken gaan dan om 15.30 uur de lucht in. Het vliegerfeest wordt georgani seerd door Marijn de Grip, Bonnie Vergouwe en Herman van Liere en trekt jaarlijks duizenden bezoe kers naar het strand. Bij goed weer zijn er ook demon straties kitsurfen en flyboarden. Het festijn eindigt op zondag om 17.00 uur. Tegen inlevering van deze (originele) adv.: Dagkaart 3e klasse voll. traject: Volw. 9,- i.p.v. 11,-, kind (4-12) 4,50 i.p.v. 5,50. Max. 4 pers. per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2012. Dienstregeling: www.destoortitrein.nl De Parel in Hof Domburg www.beautycentrumdeparel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 86