Nog geen exploitant podium Weverij Inbraak in een tent Strandlaken al snel ingeruild voor ritje in de Experience Dodelijk ongeval f Pet ZATERDAG 28 juli 2012 21 Martijn Dijkstra volgt altijd de zomer 22 en 23 Horeca-ondernemer Robbert Roggeband zegt met moeite 'nee' tegen boeiende uitdaging door Ali Pankow ZIERIKZEE - Amper twee weken voor de officiële opening van po dium Weverij in Zierikzee is er nog steeds geen exploitant gevon den voor dit nieuwe theater. De be oogde horeca-ondernemer hier voor Robbert Roggeband van café De Biet heeft vrijdagochtend defi nitief'nee' gezegd tegen deze voor hem op zich boeiende uitdaging. „Dat ik het niet doe, wil niet zeg gen dat een ander er geen succes van zou kunnen maken, maar ik zie er na goed overleg en veel inge wonnen advies vanaf', zegt Rogge band. Een moeilijk besluit, vindt hij, want cultureel ondernemer schap en de romantiek rond het nieuwe theatertje spreken hem zeer aan. „Het meest positieve ad vies dat ik kreeg was echter 'Pas op je tellen' en voor de rest werd het me vooral afgeraden op basis van te verwachten gemiddelde be zoekersaantallen." Nadat Stichting filmtheater fiZi in april als beoogd exploitant terug kwam op haar schreden, heeft Rog geband samen met zakenpartner Rutger Punt intensief overleg ge voerd met Zeeuwland en de Stich ting Renesse, de initiatiefnemers van De Weverij. Uit angst in finan ciële problemen te komen, brak fi- Zi samenwerkingsovereenkomst en huurcontract met de Weverij open. In plaats van exploitant wil het filmtheater wel hoofdhuurder zijn van deze accommodatie met de intentie op vaste avonden in het weekend en op de dinsdag- en woensdagmiddagen films te verto nen. Op dat punt blijken de belan gen van exploitant en huurder te gaan schuren. „De opzet van een combinatie met bedrijfsvoering en inzet van vrijwilligers zou wel ge lukt zijn. Ik denk aan bijdragen in een fiZi-pot bijvoorbeeld", zegt Roggeband. Moeilijker ligt het vol gens hem echter met het vaste blokkenschema van fiZi. Voor een sluitende exploitatie zouden com merciële activiteiten af en toe voor de culturele programmering moe ten gaan. Dat levert echter proble men op met de planning. Voorzitter Renger Erenst van de Stichting Renesse betreurt het dat er nu nog steeds geen exploitant voor podium Weverij is gevonden. De officiële opening op vrijdag 10 augustus zal daar echter niet door in gevaar komen, volgens hem. Die opening gebeurt in combina tie met de zomereditie van festival Centree. RENESSE - De timing had haast niet beter ge- toeristen en inwoners de kermisattracties bo- rience stappen zien de wereld even van alle tioneel de beurt aan Zierikzee, waar de ker- kund. Tegelijkertijd met de weersomslag ven een bezoekje aan het strand. Eén van de kanten. De attracties staan nog tot en met vol- misexploitanten vanaf zaterdag 4 augustus opent dit weekend de kermis van Renesse. spectaculairste onderdelen is De Experience, gende week woensdag opgesteld in de stra- neerstrijken. Vrijdag, op de eerste dag verkozen al heel wat De waaghalzen die in de gondels van de Expe- ten rondom de dorpskerk. Daarna is het tradi- foto Ronald den Dekker ARNEMUIDEN - Op een camping aan de Muidenweg in Arnemui- den zijn vrijdagochtend rond 05.15 uur twee Duitse jongens aangehou den op verdenking van diefstal uit een tent. Een 42-jarige man uit Dongen merkte dat er plotseling een jongen in zijn tent stond. Toen de politie kwam, troffen agenten de twee jongens aan. Zij zijn beide zestien jaar en komen al lebei uit Duitsland. Het tweetal bleek ook gewond te zijn aan het hoofd. Eén van de jongens is naar het ziekenhuis vervoerd om behan deld te worden aan zijn hoofdlet sel. De andere jongen is door de politie meegenomen en vastgezet. Hoe de Duitse jongens gewond zijn geraakt aan hun hoofd, is niet bekend. De politie doet onderzoek naar de zaak. Tip? redactie@pzc.nl RILLAND - Een motorrijder uit de gemeente Woensdrecht is donder dagavond om het leven gekomen bij een eenzijdig ongeval op de Oesterdam. De man reed met zijn motor in een flauwe bocht de berm in. De hulpdiensten rukten uit met een traumahelikopter, am bulances en brandweerwagens van beide kanten. Ondanks onderzoek van de politie is de oorzaak van het ongeluk onduidelijk. Timme (3) uit Terneuzen vermaakte zich prima op vakantie bij het Meer van Annecy. Samen met zijn nichtje Lieke (4) zwom, klom, stepte en zong hij alsof zijn leven er van afhing. Totdat er opeens een regenbui door de Alpen trok. Toen moest ander ver tier worden gezocht. Zijn oom wist raad en toverde de iPad uit de stacaravan. Zijn nichtje wist de spelletjes op het vernuftige apparaat al blindelings te vinden, maar voor Timme was hetfenomeen iPad helemaal nieuw. Ademloos keek hij toe hoe de wijsvinger van Lieke over het scherm gleed. „Mooi hè, Timme, dit is nou een iPad", zei zijn oom. Het mannetje stelde daarop een verhelderende vraag: „Kun je 'm ook op je hoofd zetten?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 85