kamperen in de Ardennen i3 reizen De Belgische Ardennen zijn een prachtige bestemming voor een kampeervakantie dichtbij. Zowel rustzoekers als families die naar wat meer vertier op zoek zijn, komen er prima aan hun trekken. Dit ss het soort camping kinderen snel vriendjes nalas, iiti wie is gewoon in hun eigen taai laaien graten ei spelen 3 dagen ontspannen in Een paar heerlijke dagen Bourgondische gezelligheid! mooi Zuid-Limburg! reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 28 juli 2012 door Boris Peters Een meisje neemt een korte aanloop en springt en zweeft vervolgens bijna net zo sierlijk door de lucht als het hert op de foto achter haar. In park Clorophylle is er alles aan gedaan om kinderen spelenderwijs het een en ander bij te brengen over het bos en de dieren die erin wonen. Ze kunnen zich er meten met dieren die echte olympische kampioenen zijn, langs de toppen van de bomen wande len en zien welke beesten er onder de grond wonen. De dappersten kunnen langs een touwentraject hoog boven de grond naar een toren lopen, om vervol gens via een glijbaan naar beneden te roetsjen. Park Clorophylle ligt midden in de Ardennen, in het plaatsje Dochamps. Daar is ook camping Petite Suisse, met 311 staanplaatsen. Je kunt er ook Finse Chalets, tenten en caravans huren. De camping is in terrassen aangelegd op een heuvel op zo'n 500 meter hoogte, wat een weids uitzicht op groene bos sen en weiden garandeert. De koffie met appeltaart en de pan nenkoeken die op een bord vlak bij de ingang worden aangeprezen, maken meteen duidelijk dat hier veel Neder landers komen. Dit is het soort cam ping waar kinderen snel vrienden ma ken, met wie ze gewoon in hun eigen taal kunnen praten en spelen. Dat be wijst ook de moeder van het meisje, die zich bij de bar voorstelt aan de va der van het jongetje „met wie onze Louise al twee dagen zo leuk speelt." Voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar oud is er in de vakantieperiodes een ranger-programma. Ranger Dodon en zijn vriend, het edelhert Cervus, ne men de kinderen mee voor activiteiten als spoorzoeken en rivieronderzoek. Bij deze laatste activiteit staan de kinderen tot aan hun knieën in het water met schepnetjes, om te kijken wat er zoal in het water leeft. Papa en mama heb ben anderhalf uur lang geen omkijken naar hun kroost. Voor wat oudere kin deren en hun ouders kunnen activitei ten als abseilen, mountainbiken en ka jakken bij een op de camping aanwezig bedrijf geboekt worden. Gewoon luie- 881'91'asp mmé Springen als een hert- foto's Boris Peters ren bij het zwembad op de camping kan natuurlijk ook. Voor wie het allemaal wat kleinscha liger zou willen, zijn minicampings een goed alternatief Een mooi voor beeld is l'Escargot in Theux, met 23 rui me plekken. Het Nederlands/Vlaamse stel Edwin van der Wal en Tineke Ho- noré heeft hier, op een kilometer of 10 van Spa, eigenhandig een luxueuze camping neergezet, met onder meer een sauna met zonnebank en stoomca bine. De sanitaire voorzieningen, die niet zouden misstaan in een smaakvol ingerichte villa, zijn ondergebracht in een met hout afgewerkt gebouw met daktuin. Buiten is er onder meer een whirlpool en een bescheiden speeltuin met houten toestellen. l'Escargot is een oase van rust. „Is dit een inspectie? Niet nodig hoor, alles is piekpijn in orde", zegt een Nederland se man vanuit zijn klapstoel als we zijn caravan passeren. De heg is net laag ge noeg gehouden om uitzicht te bieden op een prachtige, groene vallei met koeien. Naast riante staanplaatsen biedt de camping ook twee comforta bel ingerichte spacaravans en een glam- pingtent te huur aan. Die laatste is een tent op een houten vloer met een bed, kast, verwarming en een keukenblok erin. Attracties als Plopsa Coo (het Waal se Plopsaland) en le Monde Sauvage in Aywaille, een combinatie van een die rentuin en een safaripark met voor de allerkleinsten een kinderboerderij, zijn vanaf de camping goed per auto bereik baar. Ook het maïslabyrint van Bar- vaux is zeker een bezoek waard. Bij ons bezoek, eind juni, stond de maïs er nog slechts enkele decimeters hoog in een ietwat drassig landschap. Inmiddels is het gewas echter flink gegroeid, waar door er een enorm labyrint, inclusief verborgen Maya-kalender, in de maïs is ontstaan. Als bezoekér dwaal je makke lijk enkele uren rond in dit labyrint. Een raadsel dat onderweg moet wor den opgelost, helpt bezoekers uiteinde lijk de Maya-kalender te ontdekken. Professionele acteurs, dansers en zan gers bieden onderweg vermaak en, wie weet, ook wat hulp. Op de weg terug naar Nederland hebben we een bezoek aan de mijn van Blegny ingepland, die begin juli door UNESCO tot Werelderfgoed werd uitgeroepen. Samen met oud-mijnwer ker Willy Reisiger dalen we met de lift af naar 30 meter diepte. Nu branden hier lampen, maar Reisiger en zijn col lega's moesten het vroeger met slechts het lampje op hun helm doen. „Tuur- lijk, net als andere mijnwerkers denk ik wel eens met weemoed terug. Maar werken in de mijn was geen goed werk. Zeker in de tijd van mijn vader en grootvader was het echt slaven werk", vertelt de oud-mijnwerker. We geloven hem. Zeker als hij ook nog laat zien hoe de mijnwerkers vroe ger, zij aan zij in een schuine schacht van een centimeter of 60 hoog, met drilboren urenlang in touw waren om de kolen los te bikken. Het bezoek aan de mijn beperkt zich tegenwoordig tot ondergrondse gale rijen op 30 en 60 meter diepte. Vroeger werd hier echter tot op honderden me ters diep gebuffeld. De diepere gangen staan nu onder water, maar wat er wel te zien is, is ruim voldoende om een goed beeld te krijgen van hetgeen er nodig was om het zwarte goud boven te krijgen. Pas op 31 maar 1980 werd de Blegny- mijn stilgelegd. Willy Reisiger laat in de kolenwasserij aan de hand van fo to's en geluidsfragmenten zien en ho ren met welke emoties van de mijnwer kers dat gepaard ging. reageren? featureredactie@wegener.nl Exclusieve lezersaanbieding inclusief verblijf, ontbijt, 2x 3-gangen diner a la carte en gratis parkeren CjiGoedveritiijf.A! Speciale lezersaanbieding slechts Het goede leven, Bourgondisch eten en gezelligheid staan centraal bij menig zuiderling. Het ware genieten! Verken het heuvellandschap en breng een bezoek aan Maastricht en Valkenburg. Voor optimaal ontspannen kun je een bezoek brengen aan Thermae 2000. Halverwege Maastricht en Valkenburg ligt dit pareltje van Zuid-Limburg. Het gastvrije restaurant-hotel de Potkachel is uit 100 hotels door de Vlaamse toeristenbond uitgeroepen als "dé ideale uitvalbasis" voor Maastricht en de regio. Het hotel is "zoover awarded". Het gerenommeerde restaurant wordt door de consument beoordeeld met het cijfer 8,9 en heeft een piek in de top 100 van heel Nederland. De kamers zijn 4 sterren waardig en voorzien van TV en modern sanitair. Kom genieten van alles wat Limburg te bieden heeft en boek dit voordelige hotelarrangement! Wegener dagbladen lezersaanbieding: 'Heuvelland arrangement7: 2x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 2x 3-gangen "a la carte" diner Koffie of thee met een verwennerijtje bij aankomst Gratis wandel of fietsroute a Gratis entreevoucher Holland Casino 10% korting entree Thermae 2000 Gratis parkeren Gratis WIFI Lezersprijs; 99,-00 p.p, (adviesprijs 156,oo) Dit arrangement is geldig t/m 1 maart 2013. Prijzen zijn per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer en exclusief verblijfsbelasting a 1,85 p.p.p-n. en 7,50 reserveringskosten. Eenpersoonstoeslag 29,50 per nacht. Verlengingsnacht(en) o.b.v. arrangement voor slechts 49,50 p.p.p.n. Informatie reserveren: Reserveren kan uitsluitend bij Goedverblijf.nl via 085 489 90 19 (ma - vrij 09.00-18.00 uur) of online: www,goedverblljf,nJ/wg2807

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69