3 Als de wieken draaienfïs ie open Bijna voor niets waard. Als de bodem van het voer bak] e in zicht komt, is dat vooral te danken aan de roggen. Het maakt me eigenlijk niet uit. Ik heb misschien geen haaien gevoerd, ik heb ze wel van heel- dichtbij ge zien. Terwijl we onszelf de trap naar de loopbrug ophijsen, vertelt Maartje over de slechte reputatie die haaien en pijlstaartroggen hebben. „Onterecht, vinden wij. Er zijn on geveer vierhonderd soorten haaien, slechts vier ervan vormen een gevaar voor mensen. En een steek van een pijlstaartrog is zel den dodelijk. De fatale steek in de borststreek van documentairema ker Steve Irwin is een uitzonde ring. Met deze attractie hopen we bezoekers een positieve ervaring met deze mooie dieren te bieden." zaterdag 28 juli 2012 Het publiek kan vanuit de zaal alle bewegingen in het Bluereef aquarium bekijken. Vakantie vieren met een laag budget vergt wat creativiteit. De Zomerkrant-redactie zoekt naar de mogelijkheden. Deze keer: de Zeeuwse molens bezoeken. door Karen Hagen Ze zijn overal in Zeeland te vinden, 75 in totaal. In Goes, Hoek, Kortgene, Oostkapelle en op nog veel meer plaatsen: molens. Vaak zijn ze gratis te bezoeken op zaterdag, als de wieken draaien. Zo ook molen 'De Vijf Gebroeders' uit 1851 in Heinkenszand. Deze mo len heeft drie vrijwillige mole naars, één van hen is Bas Quist. „Wij malen meel van tarwe, spelt en rogge. Als bezoekers ge luk hebben zien ze het malen. Dat doen we maar een uurtje, anders krijgen we een te grote voorraad." Quist vertelt dat be zoekers een rondleiding krijgen en er een kleine expositie in de molen te zien is. In het kleine winkeltje kunnen verschillende soorten meel worden gekocht. „Vooral naar pannenkoekenmeel is veel vraag", zegt hij. Bert Boonman, molenaar van De Koornbloem in Goes doet het malen meestal alleen. Hij maalt tarwe en boekweit tot meel. „Van tarwebloem en boek- weitmeel maak ik pannenkoek- meel." Of de molen open is, is af hankelijk van het weer, als het windstil is draaien we niet. Boonman maalt vaak doorde weeks. „Op zaterdag kan ik dan rondleidingen geven, als ik er ben." Molenkenner Willem Staat heeft ook nog een paar goe de tips. Het gloednieuwe Molen museum in Tholen is zeker een bezoekje waard en volgens hem staat de allermooiste molen in Aagtekerke. „Het enige houten zeskant in Zeeland." Zelf een bezoekje aan een molen brengen? www.molendatabase.nl en www.zeeuwsemolens.nl Een zwarttiprifhaai, een van de haaiensoorten in het Bluereef aquarium

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51