stappen op een crossmotor ort 45 Perdaen en Stouten sterk in Nisse Stefan Hage wint natte Superfinale zaterdag 28 juli 2012 in Aagtekerke De start van de eerste manche in de herkansing in de MX2. foto Ruben Oreel vrouwen, maar toch vooral aan stoere kerels. Toch zijn er steeds meer dames die op een motor klimmen, blijkt in Aagtekerke. In de 85CC en ook de klasse van de Lo cal Heroes doen veel vrouwen en meidenmee. Veel mannen vinden dat weer niet zo fijn. „Een heleboel crossers zeg gen dat ze er respect voor hebben dat ik vaak tussen de mannen rijd", zegt Van Kempen. „Maar er zijn er ook een heleboel die den ken: 'ja, daag, ik ga niet achter een meisje rijden'. Of: 'Ik laat me niet inhalen door een meid'. Die gaan soms nog liever onderuit, dan dat ze je voorbij laten. Ik vind het alle maal prima, ik laat ze lekker doen." Ze zit al sinds haar tiende op een crossmotor. „Ik heb eerst aan paardrijden gedaan. Dat vond ik niet echt spannend en een paard doet niet altijd wat jij in gedachten hebt. Mijn motor werkt ook niet altijd mee, maar die heeft tenmin ste geen eigen wil." door lucien Roelandt NISSE - Spanning en sport van hoog niveau. Sportief kan Jumpin' de Weel nu al niet meer stuk. Al leen het weer zou verder succes de komende dagen nog in de weg kunnen staan. Dat is voor de orga nisatie niet te hopen, want er staan vandaag en zondag in Nisse nog een aantal spannende finales op het programma. Met het verschil van amper drie tellen tussen de winnaar en de nummer vijf in het 1.30m natio naal klassiek direct op tijd kreeg het publiek alvast een voorproefje van wat het nog te wachten staat. Maaike Schoormans toonde zich met Zosja de beste. Cindy Perdaen (met Allert) en Wilma Stouten (Stoutens Surprise) waren de Zeeuwse stedehouders in deze met zestig combinaties sterk bezette opening van de nationale rubrie ken. Jesper Romp zorgde met de hengst Zingo S al snel voor span ning. De jeugdinternational uit Goirle stuurde de met veel vermo gen en techniek springende Indoc- tro-zoon in de snelle tijd van 84,90 seconden over het parkoers. Maaike Schoormans toonde met de vosmerrie dat het sneller kon. De amazone uit Hapert vloog in het zadel van de Goodtimes-doch- ter in één streep in 83,55 seconden naar de finish. De tegenaanval kwam van Wilma Stouten, met de schimmelmerrie Stoutens Suprise. De amazone uit het Walcherse Serooskerke flitste met de Voltaire-dochter in 86,68 seconden over de veertien obsta kels. Naar later bleek goed voor een verdienstelijke vijfde plaats. „Suprise sprong super. De vijfde plaats in dit gezelschap is niet slecht. Maar ik kom hier om te winnen en dat is niet gelukt, dus ben ik niet helemaal tevreden." De pas zestienjarige Kim Hoogen- raat heeft bij de pony's haar spo ren al verdiend, maar het jeugdige Noord-Hollandse talent bewees dat ze ook bij de paarden aardig mee kan. Gebrand op de winst schoot de amazone uit Hoofddorp met Startrek-dochter Prinses Leila Hi furieus uit de startblokken, maar moest met haar tijd van 85,91 genoegen nemen met de vier de stek. De hoop van de Zeeuwse aanhang was gevestigd op laatste starter Cindy Perdaen met de ruin Alert. In grootse stijl stuurde de amazo ne uit Sas van Gent de Pablo Hit nakomeling over de hindernissen, maar kwam twee tellen tekort voor de zege. Het werd een derde plaats, waar Perdaen best tevreden mee was. „Ik heb vijf paarden bij me en ze lopen allemaal super. Na tuurlijk had ik graag gewonnen. Maar ik ben er nu ook niet echt voor gegaan. Het is erg warm en er komen nog twee dagen aan, dus wil ik niet te veel van mijn paar den vragen. Ik ben nu twee keer op de derde en één keer op de vijf de plaats geëindigd. Op zo'n sterk bezet concours is dat niet slecht denk ik. En wie weet, misschien zit er nog wel meer in het vat." Met de overwinning in de basis klasse M deed Dave Maarse don derdag zijn naam van prijspakker al eer aan. Gisteren sloeg de ruiter uit Wellerlooi in het nationaal 1,30m direct op tijd met de merrie Apropos 'n Liefhebber al weer zijn slag. Maarse stuurde de Darco- dochter in 64,76 seconden naar een nipte zege. De Brabander Joris van Helmond reed Vancouver in 65,43 seconden naar de tweede stek. Yvonne Jakobse toonde zich met Aussi Ausi in het veld van ruim honderd profs de beste Zeeuwse combinatie. De amazone uit Meliskerke werd met de Nas- sau-dochter knap negende. AAGTEKERKE - Aan het begin van de avond begon het vrijdag ook in Aagtekerke te regenen. De Superfi nale viel daardoor in het water en slechts tien crossers besloten te starten. De winst ging op de glib berige baan naar Stefan Hage. De Goesenaar hield Kevin Spruijt (Me liskerke) en Joël van Mechelen (Prinsenbeek) achter zich. Martin Stroo (Oost-Souburg) werd vierde, Temeuzenaar Boy Stock man zesde, Souburger Jeffrey van Kempen zevende, Robin de Jonge^ ('s-Heer Abtskerke) achtste en Dee-Jay Bijvank uit Terneuzen fi nishte als tiende. Souburger Casper Ovaa, die ten koste van Hage de klasse MX1/3 had gewonnen, ging vanwege de weersomstandigheden niet van start in de Superfmale. In die MX1/3 was Hage tweede gewor den, voor Stockman, Stef Goetheer (Hoek) en Jeffrey van Kempen, de jongere broer van"' Daniëlle van Kempen. De zege in de MX2 ging naar Van Mechelen, voor Spruijt, Giancarlo Buijs (Oost-Souburg) en Temeuzenaar Florentijn de Roo. Ondanks de behoorlijk uitgeklede Superfmale kon het bestuur van MC De Pekelinge kon opnieuw te rugkijken op een bijzonder geslaag de dag. „Je moet een klein beetje een kronkel hebben om dit ieder jaar weer te organiseren", lachte voorzitter Leo Francke. „Vorig weeleend is de baan al uitgezet, in de dagen erna hebben we het hele terrein in orde gemaakt. Er gaat veel tijd inzitten, maar morgen (vandaag) is het hier weer bijna he lemaal leeg. Iedereen werkt belan geloos mee. Dat is toch prachtig? Daar zijn we ook best wel een beetje trots op." UIT ::!W3ÊÊÊÊÊIÊÊtÊÊKÊi I> PAARDENSPORT Nisse. jumpin' de Weel. Springen. Paarden nat. 1.30m klassiek: 1. Maaike Schoormans, Zosja (Hapert) 0/83,55; 2. Jesper Romp, Zingo S (Goirle) 0/84,90; 3. Cindy Perdaen, Allert (Sas van Gent) 0/85,54; 4. Kim Hoogenraat, Prinses Leia Hi (Hoofddorp) 0/85,91; 5. Wilma Stouten, Stoutens Suprise (Serooskerke) 0/86,68. Nat. 130m direct op tijd: 1. Dave Maarse, Apropos 'n Liefhebber (Wellerlooi) 0/64,76; 2. Joris van Helmond, Vancouver (As ten) 0/65,43; 3. Karim Ghaibi, Clock (Koeweit) 0/66,24; 4. Paul Donkers, Zorana (Moergestel) 0/66,76; 5. Glenn Knoester, Febo's Zamira (Hoofddorp) 0/67.21. M twee fasen groep 1: 1. Stijn Theeuwes, Dopharma's Zamara (Oerle) 0/0/28,37; 2. Danny Willems, Benjamin (Oost- eind) 0/0/30,57; 3. Kim Hoogenraat, Zlatan,. 0/0/30,93; 4. Karim Ghajbi, Gucci, 0/0/31,13. M2 twee fasen groep 2: 1. Britt van Kessel, Tipsy K (Heeswijk-Dinther) 0/0/26,94; 2. Rick Beekink, Boeing 747 (Veghel) 0/0/27,14; 3. Li sa de Graaf, De Paardenplaza's (Oud Gastel) 0/0/28,22. L klassiek met barrage groep 3: 1. Jowy van den Oetelaar, Terzequet (Hees wijk-Dinther) 0/0/39,81; 2. Micky van den Oe telaar, Diva Starz (Heeswijk-Dinther) 0/0/41,10; 3. Janneke Dekkers, Zadee (Hees wijk-Dinther) 0/0/42,49. L twee fasen groep 2: 1. Micke van de Oetelaar, Amber, 0/0/37,78; 2. Joris van Helmond, Intenzo (As-^ ten) 0/0/38,99; 3. Margot Vermue, Uniek (Kwa- dendamme) 0/0/39,32. L2 twee fasen groep groep 3: 1. Michal Wawzkiewicz, Bardall (Ma de) 0/0/36,47; 2. Christel Roks, Cognac Z (Woensdrecht) 0/0/39,10; 3. Eva Schoonder- woerd, U2 (Prinsenbeek) 0/0/40,48.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45