Steeds meer vrouwen PZC 44lsp Zeezwemcircuit gaat woensdagavond van start in Oostkapele Maes te sterk voor favoriet Sponselee Trainers van start in België Lederen damestas zaterdag 28 juli 2012 MIDDELBURG - Het zeezwemcircuit gaat aanstaande woensdag van start. Bij de eerste van vier ge plande wedstrijden in het circuit kunnen de zwemmers en zwem sters om 19.00 uur in Oostkapelle het water in. De finish ligt voor de kust van Domburg. De wedstrijd tussen Oostkapelle en Domburg is de tweede zee zwemtocht van deze zomer. Eind juni werd er al van Kattendijke naar Wemeldinge gezwommen. Bij de mannen ging de overwin ning toen naar Amsterdammer ]an Willem van der Graaff die na 3,8 kilometer zwemmen tien se conden voorsprong had op Daan Glorie uit Heemskerk. Bij de vrouwen ging de zege toen naar Désirée Emmen. De inwoon ster van Dongen finishte negen se conden eerder dan de Vlissingse Priscilla Meerman. Désirée Emmen heeft toegezegd om de komende twee woensda gen mee te doen aan de zeezwem tochten Oostkapelle-Domburg en Dishoek-Zoutelande (8 augustus). Voor de pas negentienjarige Bra bantse zijn het twee belangrijke trainingen, voordat ze met vijf an dere zwemsters gaat proberen een dubbele oversteek van Het Kanaal tussen Engeland en Frankrijk te be werkstelligen. Ze willen hun po ging wagen op 15 augustus. In Zeeland vinden in de tweede helft van augustus de derde en vierde zeezwemtocht plaats. Op woensdag 22 augustus tussen Westkapelle en Zoutelande, een week later staat de Vlissingse Zee- zwemrace op de agenda. OOST-SOUBURG Oefenduel Goes 2 met RCS speelt tegen Aardenburg afgelast topklasser CVVV De oefenwedstrijd tussen het twee de elftal van Goes en zondag-twee deklasser Aardenburg gaat vanmid dag niet door. Alleen het eerste elf tal van de zondag-hoofdklasser komt in actie, tegen Jupiler League club FC Eindhoven. Die oefenwed strijd begint om 16.00 uur. Voor Goes wordt het al de derde oefen wedstrijd. De ploeg van trainer Gé- rard de Nooijer sparde eerder met Jong Ajax (0-2) en de beloften van FC Dordrecht (2-1-nederlaag). BRUSSEL Met het duel tussen KV Kortrijk en Anderlecht gaat de Belgische voet balcompetitie vanavond al van start. Liefst vijf Nederlandse trai ners gaan de strijd aan in de Jupi ler Pro League. De van Vitesse overgekomen John van den Brom werkt bij regerend kampioen Anderlecht, Mario Been is een concurrent bij Racing Genk. Ron Jans is de nieuwe eindverant woordelijke bij Standard Luik en Adrie Koster moet Beerschot naar het linkerrijtje leiden. Harm van Veldhoven (ex-Roda JG) is de nieu we trainer van KV Mechelen. Nancy van de Ven heerst, Danielle van Kempen baalt tijdens Supercross Drie Zeeuwse standaardteams wer ken vandaag hun eerste oefenwed strijd af tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen. RCS treedt op eigen veld aan tegen GVW (14.30 uur). De topklasser uit Vee- nendaal heeft een trainingskamp belegd in Zeeland. Hetzelfde geldt voor het Limburgse SVME, dat op het complex van Zaamslag ver blijft Beide clubs spelen om 17.00 uur tegen elkaar. Axel speelt om 19.30 uur op tegen Rupelmonde. De Supercross in Aagteker- ke is al jaren een begrip. Ook de 22e editie trekt weer veel publiek en crossers naar het Walcherse dorp. door Barry van der Hooft Het is een beeld, dat di rect een zekere vorm van medelijden op roept. Terwijl het gros van de deelnemers aan de tweede manche van de 85a: wegstuift, staat de motor met nummer 89 stil. Luuk Geuze probeert zijn ma chine aan de praat te krijgen, maar niets helpt. Er zit niets anders op dan opgeven. De inwoner van Nieuwerkerk stampt een paar keer met zijn voet op de grond en verlaat gedesillusio neerd het strijdtoneel. Terwijl Nan cy van de Ven net als in de eerste manche de wedstrijd overtuigend naar haar hand zet, druipt Geuze met een zuur gezicht af. Hij is de ze middag en avond niet de enige. Verrassend is dat niet, omdat er op het weiland dat op de hoek van de Pekelingseweg en Aagtekerkseweg ligt nu eenmaal meer verliezers dan winnaars kunnen zijn. Een paar uur eerder is duidelijk ge worden dat Daniëlle van Kempen ook bij de eerste groep hoort. In de herkansing van de MX2 moet ze bij de eerste drie eindigen om alsnog een finaleplaats af te dwin gen. Ze wordt vierde... Zo snel als ze kan rijdt ze richting de bus van haar ouders en duikt er in. Een paar minuten later is ze wat afgekoeld. „Hier baal ik echt verschrikkelijk van", zegt de 21-jari- ge Souburgse, met de modder nog rond haar ogen. „Ik rijd hier een thuiswedstrijd, waar ook mijn sponsors naartoe komen. In de se rie moest ik ver aan de buitenkant starten en kwam ik na de start klem te zitten. De eerste twaalf gingen door naar de finale, ik werd veertiende. Dat wil je in de herkansing rechtzetten, maar ik kwam niet goed weg. En dan word je vierde. Net niet dus." Het is ook niet echt haar type baan, zegt Van Kempen. „Op een zandbaan kan ik beter uit de voe ten. Ik kan ook niet wachten op de Strandcross." Het is een fascinerend beeld: een jonge vrouw die op de been blijft in wat toch vooral een mannenwe reld is. Als je het terrein in Aagte- kerke betreedt dringt de geur van benzine je neus binnen. En wie achter een bocht gaat staan, kan zomaar een hap met modder en gras binnen krijgen. Dan denk je niet meteen aan jonge meiden of pzc.nl/webwinkel categorie Mode en accessoires Een georganiseerde tas: Deze zwarte damestas heeft meerdere vakken voor het georganiseerd opbergen van alle spullen. De tas is gemaakt van mooie kwaliteit zwart leder en heeft speelse details als finishing touch. Afmetingen: ca. 34 x 15 x 31 cm Kleur: Zwart Adviesprijs 64,95 Lezersprijs 48,95 *excl. verzendkosten door Henk van de Voorde SAS VAN GENT - In het Cargill 2012 toernooi van TC Drive in Sas van Gent verraste Mark Maes in de ca tegorie 6 schema-aanvoerder Mar- tien Sponselee met twee keer 6-3. In de 4 boekte Duncan Blackman tegen Bram Donze zijn derde zege op rij: 7-6 (7-4) 6-4- In de mixed-5 schakelden Muriel Boddaert en Frank Elamelink in een matige partij de als eerste ge plaatste combinatie Martine Daelman/ Meivin Bracke van TV Axel uit. Laatstgenoemd tweetal pakte de eerste set met 7-4 in de tiebreak, maar vervolgens kantelde de partij via twee keer 6-4. In de beslissende set was het TV Axel-duo bij 4-3 en breakpoint op de service van Boddaert nog dicht bij de eindzege. Het TC Animo- duo Mireille van den Bulck/Hessel Hamelink was op hetzelfde sche ma met 6-4 6-2 te sterk voor Jac queline Adriaanse en Martijn Guis van de organiserende vereniging. In het vrouwendubbel-6 zijn Irene Knegtel en Nathalie de Smet al toernooiwinnaar. Het sleutelduel met het Temeuzense tweetal Mar- cia Bosten/Renee van Sabben werd via een zware driesetter ge wonnen. In de eerste set leek er lang geen vuiltje aan de lucht voor Knegtel en De Smet. Ze namen een 5-1-voorsprong, maar uiteindelijk moest er nog een tiebreak aan te pas komen. Het favoriete duo won deze verlenging met 7-4, maar Bos ten en Van Sabben gingen nog meer ontregelen en kwamen mid dels 6-4 in de tweede set langszij. In de beslissende set werd het 7-5 voor Irene Knegtel en Nathalie de Smet. ^WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44