PSV is op de goede weg sport 143 Rol van underdog past Ferrari niet zaterdag 28 juli 2012 VOETBAL Ploeg van Dick Advocaat lijkt klaar voor competitie Sport in het kort GOLF Atzenbrugg. Oostenrijks Open, Europese Tour. Stand na derde ronde: 1Olesen (Den) 200 slagen (-16), 2. Karlberg (Zwe) 203, 3. He- bert (Fra), Wiesberger (Oos), Levet (Fra), Bland (Eng) 204, 17. o.a. Derksen, Besseling 209, 22. Remkes 21159. Sluiter 217. OLYMPISCHE SPELEN Handboogschieten. Mannen, plaatsingstoer- nooi, individueel: 1. lm Dorig-hyun (ZKo) 699 punten (wereldrecord), 2. Kim Bubmin (ZKo) 698, 3. Oh Jin-hyek (ZKo) 690, 16. Van der Ven 671. TENNIS Kitzbühel. Mannen. Halve finales: Haase (Ned/3) - Klizan (Slw/5) 6-3 6-3, Kohlschrei- ber (Dui/1) - Volandri (Ita) 6-7 (6) 6-2 6-2. Bakoe. Vrouwen. Halve finales: Jovanovski (Ser/5) - Panova (Rus/2) 6-2 6-2, Cohen (VSt) - Poetsjkova (Rus) 3-6 6-0 6-3. Los Angeles. Mannen. Tweede ronde: Matos- evic (Aus/6) - Kamke (Dui) 6-3 1-6 6-0, Rus sell (VSt)-- Paire (Fra/1) 7-5 6-4, Malisse (Bel/5) - Ebden (Aus) 6-4 6-3. VOETBAL Oefenduels. Omonia Nicosia (Cyp)-Wiliem II 1-1 (1-0), FC Utrecht-Rayo Vallecano (Spa) 0-1 (0-1), PEC Zwolle-Almere City FC 0-1 (0-0). door William Pomp BOEDAPEST - Verstoppen kan Ferra ri zich niet meer, ook al probeerde president Luca di Montezemolo het deze week weer eens. „Ik ben bezorgd", sprak de Italiaan, wiens kopman Fernando Alonso in de strijd om de wereldtitel al 34 pun ten losstaat van zijn eerste achter volger. „Ik zie veel sterke opponen ten die progressie boeken. McLa ren, Red Bull, Sauber. We moeten voorzichtig blijven." Het is de inmiddels bijna lachwek kende plaat die de Italianen het he le Formule i-seizoen al grijs- draaien. Maar de cijfers liegen niet. Steeds weer probeert Ferrari zich in de underdogrol te manoeuvre ren, maar met nog één race te gaan voor de vakantiemaand au gustus staat al vast dat het wonder kind in een van de rode raspaard- jes, Fernando Alonso, als zomer- kampioen het reces in gaat. Daar zal de dit weekend te verrijden Grand Prix van Hongarije geen ver andering meer in brengen. De moeizame seizoensstart is dus allang weggepoetst en Ferrari zal moeten zien om te gaan met de fa- vorietenrol. Ze zullen van goeden huize moeten komen, want alles lijkt uiterst gladjes te verlopen bij de kermende renstal. De pitstops zijn snel, de auto's competitief en oerdegelijk. De rode bolide lijkt in middels zowel onder droge als nat te omstandigheden prima uit de voeten te kunnen. En met twee voudig wereldkampioen Alonso zit er ook nog eens een dijk van een stuurman aan het wiel. In de laatste drie races boekte de Spanjaard twee overwinningen en was er een keer de tweede plaats. Hij heeft 34 punten voorsprong op Mark Webber en 44 op Sebastian Vettel. De rest van het veld staat op meer dan 50 punten. Dat is veel, in de wetenschap dat een overwinning 25 punten waard is. Op de 4,38 kilometer lange Hunga- roring zal de kwalificatie weer van cruciaal belang zijn. Inhalen is een hele klus in Boedapest, met een ge middelde van 196 kilometer per uur een van de langzaamste cir cuits, maar daarom niet minder in spannend voor de coureurs, die er geen moment rust vinden. „Al leen als je wint heb je niet te lij den in Hongarije", vatte Kimi Raik- konen de omstandigheden kern achtig samen. De Finse routinier won er een keer en werd drie keer tweede. Alonso boekte er negen jaar gele den zijn eerste zege. Vorige week op Hockenheim schreef hij num mer dertig bij. „Dat had ik toen ook niet kunnen denken", blikte de Spaanse lijstaanvoerder terug. „Die unieke smaak van een over winning, dat ik die nu al dertig keer heb mogen proeven, dat kwam toen in mijn stoutste dro men niet voor." Inmiddels mag hij dromen van zijn derde Wereldtitel. FG Twente heeft een nieuwe spits: Luc Castaignos (19). Hij is een ver vanger van Luuk de Jong, die naar Borussia Mönchengladbach ver kast. Castaignos komt over van In- ter Milan. Hij kost Twente circa zes miljoen euro. Dick Advocaat is druk bezig om PSV tot een hechte eenheid te smeden. De opvolger van Fred Rutten moet de ploeg vooral constanter laten presteren. Ge zien de resultaten tot nu toe lijkt dat te lukken. Eindhoven snakt naar de landstitel. door Rik EBfrimk THESSALONIKI - Zijn eerste elftal leider bij DSVP in Pijnacker kwam onlangs met zijn vrouw op bezoek op trainingscomplex De Herdgang. Met Arie van Buijtene als begelei der aan zijn zijde maakte Dick Ad vocaat begin jaren tachtig furore in het amateurvoetbal in het West- land. Tussen de kassen en de Vi- nex-wijken legde de Hagenaar de basis voor zijn latere loopbaan. „Helemaal niks veranderd en nog altijd ongekend scherp. Er ontgaat hem niets", was de conclusie van Van Buitene over Advocaat. Hij hield altijd contact met de latere kosmopoliet, die zijn maat niet ver gat. Ruim dertig jaar later is 'scherpte' nog altijd een kernwoord van Ad vocaat. In een scheidsrechtershok- je in Thessaloniki valt het woord vrij snel. Na het achtste duel in de voorbereiding wordt zijn plan bij PSV langzaam duidelijk. Advocaat straalt tevredenheid uit zonder de nuance uit het oog te verliezen. PSV heeft zojuist de Griekse subtopper PAOK Saloniki zonder veel problemen verslagen. „Een goede subtopper", vindt de trai ner. Met oefenzeges op Benfica, Athletic Bilbao en Racing Genk lijkt de ploeg klaar voor de start van de competitie. Drift, duidelijk heid en discipline heersen volgens de buitenwacht bij PSV. Advocaat is het er niet helemaal mee eens. „Vervang dat woord drift maar door scherpte, die ande re twee zijn prima. Hoe het vorig jaar was, kan ik moeilijk beoorde len. Ik wil daar ook niet veel over zeggen, we zijn nu met een nieu we competitie bezig." Advocaat pint zich nergens op vast, maar lijkt een aantal belangrij ke knopen doorgehakt te hebben. Afgaand op de voorbereiding is Je- remain Lens de eerste spits en Jeremain Lens (I) krijgt van Dick Advocaat voorlopig de voorkeur voor diepste spits. foto EPA krijgt Ola Toivonen voorlopig de voorkeur boven Georgino Wijnal- dum. Wilfred Bouma lijkt met Marcelo het centrum van de verde diging te bemannen, Atiba Hut chinson blijft de eerste optie als rechtsback. Het is allemaal voor wat het waard is, de transfermarkt is nog tot eind augustus open. „De ploeg die je vanavond aan het werk hebt gezien, hoeft niet de vas te basis te zijn", meldt Advocaat ui teraard stellig. „Maar ik heb uiter aard wel iets in mijn hoofd. Fysiek zitten we er goed bij. Ondanks de hitte halen we hier een goed resul taat. Dit soort duels kunnen we in de Europa League ook tegenko men." Een van de openbaringen in de voorbereiding was de jonge Oos tenrijker Marcel Ritzmaier (19), die als linksback werd uitgepro beerd en na Willems als volwaardi ge optie geldt. „We zochten ie mand op die positie en bij toeval hebben we het met Marcel gepro beerd. Hij is linksbenig en dat geldt niet voor Manolev. Advocaat moet PSV dirigeren naar een constanter seizoen, het team mag geen onverklaarbare terugval len meer krijgen. „Met Van Bom mel erbij denk ik dat we daarin gaan slagen. Deze groep zit heel aardig in elkaar. Foutloos spelen lukt natuurlijk niet, daarom kreeg de tegenstander vanavond ook een paar mogelijkheden." Na vier jaar zonder titel wordt niets minder dan een kampioen schap verwacht. Eerst wacht mor gen nog Union Berlin en volgende week zondag de strijd om de Jo- han Cruijff Schaal tegen Ajax. „We zijn goed op weg, maar moeten het ook zien vol te houden. Dat wordt de belangrijkste opdracht." PSV wil na de huidige transferperio de om tafel met Atiba Hutchinson om zijn contract te verlengen. De 29-jange Canadees geldt als een gedreven teamspeler, die op meer dere posities inzetbaar is. Zijn con tract loopt na dit seizoen af. De Engelse arbiter Jack Taylor, de scheidsrechter die in 1974 de WK-fïnale tussen het Nederlands elftal en West-Duits- land leidde, is op 82-jari- geleeftijd overleden. West-Duits- land won de WK-finale met 2-1. Nog geen enkele club heeft tot nu toe bij Arsenal een bod uitge bracht op Robin van Persie. Dat zegt de coach van de club, Arsène Wenger. Informeel werd eerder be kend dat Manchester United, Man chester City en Juventus geïnteres seerd zijn in de aanvaller. Wenger deed zijn uitlatingen gisteren, na dat hij zijn elftal in een oefenduel in Peking had zien verliezen (2-0) van uitgerekend Manchester City. Ron Vlaar vertrekt toch naar Aston Villa. De transfer van de Feyenoorder leek vorige week van de baan, maar gisteren meldde de Premier Leagueclub zich opnieuw en werden enkele plooien gladge streken. Aston Villa legt vier mil joen euro neer voor Vlaar, die in Birmingham een contract voor drie sei zoenen zal tekenen. Over het tijdstip van de transfer is technisch directeur Martin van Geel niet te spreken. „We hadden liever gehad dat deze transfer een week eerder was rond gekomen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43