zeeland 123 Kerkhof .O VERHUIZEN MET ZORG! OU86I 26 69 Werendijke wil het klooster weer zichtbaar maken M ariekerke Cadzand-Bad in fleurige kleuren door vliegerfeest KOOZIE Expositie en concerten in Johanneskerk zaterdag 28 juli 2012 'Het was een kerkhof van kerken', omschrijft historicus Aad de Klerk de situatie op Walcheren in 1574 na de Beeldenstorm en de strijd tussen Geuzen en Spanjaarden. Kerken in de 36 kleine parochies moesten het ontgelden. Mariekerke was ook een parochie maar is geen gehucht. Het kerkgebouw werd begin achttiende eeuw afgebroken. Het is nu een ringdorp met een bloeiende dorpsgemeenschap. In 1966, tot de herindeling in 1997, was het zelfs gemeente Mariekerke. monpidL mouEBS I CADZAND-BAD - Vliegeren, je eigen vlieger oplaten en spelen met de wind. Het kan weer vandaag en morgen tijdens hetGroot Vlieger feest' op het strand bij strandpavil joen Caricole in Cadzand-Bad. Twee dagen gaan vanaf 11 uur zo veel mogelijk vliegers de lucht in. Vandaag zijn er de hele dag vlieger- demonstraties en is er, bij goed vliegerweer, vanaf 21.30 uur ver licht vliegeren. Zondag is het vanaf 11 uur vliege ren op muziek. Na de middag kun nen vliegertjes beschilderd wor den. Die kunstwerken gaan dan om 15.30 uur de lucht in. Het vliegerfeest, georganiseerd door Marijn de Grip, Bonnie Verg ouwe en Herman van Liere trekt jaarlijks duizenden bezoekers naar het strand bij Caricole. Bij goed weer zijn er ook demonstraties kit- surfen en flyboarden. Het festijn eindigt op zondag om 17 uur. door Annemarie Zevenbergen Het is een onopvallend ge hucht aan de doorgaande weg van en naar Zoutelan- de. Het verkeer snelt langs het naambordje, onwetend van de rij ke historie. Zo stond in de voorma lige parochie ooit het vrouwen klooster Porta Coeli, Hemelpoort. De huidige boerderij Groot Weren- dyke zou op de plaats van het klooster gebouwd zijn. Lilian Din- gemanse van de Werendijkse werkgroep Gekrompen Dorpen schetst de plannen in grote lijnen. Zij heeft tevens de minicamping Werendyke bij de monumentale boerderij, mèt kloostertuin. „We zijn in overleg met de Wal- cherse Archeologische Dienst be zig met de universiteit van Gent voor een electro-magnetisch grondonderzoek om de funderin gen van het klooster, de kerk en het kerkhof te bepalen. Het is de bedoeling om de contouren daar van zichtbaar te maken. Als de res tanten deels onder de boerderij zit ten, moeten we iets verzinnen naast het huis. Er komt ook een in formatiebord. Daar staat tevens een QR-code op, met onder meer de uitleg in andere talen." We zijn in overleg met de andere twee gekozen gehuchten om sa men een wandeling te maken die tussen die gehuchten loopt. Dat kunnen we dan ook gezamenlijk betalen. Als het budget het toelaat, wordt er ook een mozaïek ge maakt in Italiaanse glassteentjes van de voormalige kerk, naar een Middeleeuwse afbeelding." kinderopvang SEROOSKERKE - De Protestantse Ge meente stelt de johanneskerk in Serooskerke open op woensdagen en zaterdagen. Gasten, vakantie gangers, gemeenteleden en dorps genoten zijn welkom tussen 13.00 en 17.00 uur om de kerk te bezich tigen. Er is ook een expositie van pentekeningen van amateurkunste naar Johan de Visser uit Seroosker ke. Bovendien zijn er concerten (15.30-16.30u) op 28 juli (Simon Wattel, orgel en Louis Baijens, cel lo), 11 augustus (Hielko de Haan, orgel) en 25 augustus (Bert Geleijn- se, orgel, Bert Alderliesten, fluit en Corrie Geleijnse, zang). Toegang is gratis. VLISSINGEN Wandelen langs waterpartijen In het kader van het Jaar van het Water houdt het Instituut Voor Na tuur vandaag een wandeling langs de waterpartijen in het Nollebos en over de Nolledijk bij Vlissingen. De natuurexcursie begint om 10.30 uur bij het Wooldhuis aan Boule vard Evertsen te Vlissingen. Kos ten: 3 euro, kinderen tot 12 jaar 1,50 euro. Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 17 juli 2012 is onder curatele gesteld de mevrouw Adriana Catharina Stoutjesdijk, geboren te Zie- rlkzee op 07 augustus 1981, wonende te Keetenstraat 21, 4301 VX Zierikzee en is tot curator benoemd de heer Cornelis Jan Stoutjesdijk wonende te Kampanje 6, 3181 KM Rozenburg VLISSINGEN Swingend optreden Blue Jeans Big Band De Blue Jeans Big Band geeft zon dag om 14.30 uur een optreden in het Atrium van woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. De band speelt swingmuziek van onder an deren Glen Miller, Count Basie en Duke Ellington en van misschien wel de bekendste Nederlandse big band ooit, De Ramblers. De toe gang is gratis. RITTHEM I Excursie in oudste zeefort West-Europa Staatsbosbeheer geeft zondag een excursie door Fort Rammekens en door het natuurgebied rondom het oudste zeefort van West-Europa. Fort Rammekens wordt op dit mo ment gerenoveerd. De excursie be gint om 14.00 uur bij het fort aan de Rammekensweg in Ritthem. Kosten: 5,00 per persoon, kinderen tot 6 jaar gratis. ME r Lilian Dingemanse van de Werendijkse werkgroep Gekrompen Dorpen in haar kloostertuin. BESTE TUINMEUBEL WINKELKETEN 2012! Garden Life Style TUINMEUBELEN Pres. Rooseveltlaan 745 m VLISSINGEN -. [ZONDAG OPEN!) llo-oo -| 7.qo hui j I www.gorclonlifcstylc nl 0 tot 4 jaar Aparte baby-, dreumes en peutergroep. Kleinschalig flexibel. Uitdagend natuurlijk buitenspeelterrein. In het centrum van Middelburg. Voor meer mforriuitie: www. kiiozic.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23