AAP MARATHONZEELAND Spaar Air Miles voor Stichting AAP ZEELAND IS WEER IN BEWEGING! Waterschap start met maaien en baggeren van waterlopen SUCCES NAMENS MARATHONZEELAND en PZC zaterdag 28 juli 2012 Het kost u niets en u maakt voor dieren ais chimpansee Fiffi het verschil tussen leven en geen leven! Ga naar www.aap.nl of bel 0800-1118 (gratis) *9 WW W UITHI OPVANG VOOR UITHEEMSE DIEREN Zeeuwse Kustmarathon - 5, 6 en 7 oktober 2012 N 0 0 0 O O In augustus start waterschap Scheldestromen met het maaien en baggeren van waterlopen in het buitengebied. Door jaarlijks te maaien en eens in de acht jaar te baggeren, houden we de bodem op diepte en blijft de afvoer naar de gema len gewaarborgd. Zonder onvoorziene omstandigheden zoals extreme regenval, is het werk in december gereed. Volgende week begint de eerste ronde. Aangepaste maaiwijze Tot nu toe maaide het waterschap in Zeeland op verschillende manieren. Door de fusie tot waterschap Scheldestromen kan het waterschap nu één goede maaiwijze voor heel Zeeland doorvoeren. Afhankelijk van de bodembreedte van de sloot wordt gemaaid met een maaikorf of een klepelmaaier. Sloten met een bodembreedte breder dan 0.70 meter, worden met een maai-korf gemaaid. Het maaisel wordt dan binnen vijf werkdagen gehakseld. Smalle sloten worden gemaaid met een klepelmaaier. Het gras wordt dan afgeslagen en komt op de kant en in de wegberm te liggen. Vanwege beschikbaar materieel en lopende contracten met aannemers, voeren we de nieuwe maaiwijze ge faseerd in. Vanaf 2013 wordt de nieuwe maaiwijze in heel Zeeland toegepast. Op de website www. schelde stromen. nl/maaien vindt u een gebiedskaart waarop is aangegeven welke gebieden op de nieuwe manier gemaaid worden. Vrije werkstrook en kwetsbare gewassen Om efficiënt te werken is het van belang dat het werk aaneengesloten kan worden uitgevoerd. Daarom verzoeken we om obstakels langs waterlopen weg te halen, zodat er een vrije werkstrook voor de maai- en baggermachines beschikbaar is. Agrariërs die willen beginnen met ploegen of zaaien, terwijl de aanliggende waterloop nog niet gemaaid of gebaggerd is, verzoe ken wij contact op te nemen met onze medewerkers. Die kunnen ervoor zorgen dat bepaalde waterlopen met voorrang worden gemaaid of gebaggerd. Ook bij kwetsbare gewassen, zoals pas ingezaaid gras zaad, vragen wij grondgebruikers dit te melden bij de medewerkers van het waterschap. Dan kan hiermee rekening worden gehouden. Voorkomen van schade Om schade aan eigendommen te voorkomen, ver zoeken we eigenaren en grondgebruikers om over de waterloop hangende takken te verwijderen en afraste ringen die het werk kunnen belemmeren te verplaat sen. Uitmondingen van afvoerbuizen en drainages mogen niet in de waterloop uitsteken, maar moeten in het talud zijn weggewerkt. Ook vragen we om vistui gen zoals fuiken uit de waterlopen te verwijderen. Hiermee wordt beschadiging voorkomen, zowel aan eigendommen van particulieren als aan machines van het waterschap. Gedoog- en ontvangstplicht Eigenaren en gebruikers van percelen die grenzen aan de waterlopen zijn op grond van de Waterwet verplicht om: 1machines en materialen voor het onderhoud op hun percelen toe te laten; 2. de specie en andere stoffen op hun percelen te ontvangen; 3. de specie en andere, stoffen, bedoeld onder 2 te spreiden of op te ruimen. Locaties In 2012 baggert het waterschap op de volgende locaties: omgeving Oosterland, Siijansland en Bruinisse omgeving Poortvliet omgeving Biggekerke, Groot-Valkenisse en Kou- dekerke omgeving Kamperland, Wissenkerke en Geersdijk omgeving Nisse, 's-Heer Abtskerke, 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen omgeving Yerseke omgeving Aardenburg, Draaibrug en Heille omgeving Braakman en Philippine omgeving Reuzenhoek, Zaamslagveer omgeving Hengstdijk Informatie en kaartjes Kaarten waarop de maai- en baggergebieden zijn aan gegeven vindt u op: www.scheldestromen.nl/maaien en www.scheldestromen.nl/baggeren. Voor meer informatie over het maaien of baggeren kunt u contact opnemen met de medewerkers van het water schap van de afdeling waterbeheer, bereikbaar via het centrale telefoonnummer 088-2461000 (lokaal tarief). U kunt ook de gratis folder 'Baggeren in het buitengebied' aanvragen via de afdeling Communicatie. watersciiapScheldestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaa! tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20