en 17 Institut Néerlandais vecht om te overleven brieven zaterdag 28 juli 2012 - een boete had opgelopen van €38.... Nu, laat hij zich troosten met de wetenschap dat veel burgers heel wat erger gepakt zijn door hun ge meente. Wij hadden op twee da gen 3 boetes van in totaal 40o€; dat is wel zo'n dikke 800 gulden! En dat in een periode, dat iedereen toch wat meer op z'n centjes let. En waaromwe reden driemaal (eenmaal om half twaalf 's avonds) minder dan 70 km per uur door het groene stoplicht op de hoek Schroeweg-Torenweg. Het bord '50'heeft namelijk altijd gestaan na dat stoplicht! Als je vele jaren daar hebt gereden, zie je zo'n verande ring echt niet. Een fatsoenlijke ge meente had daar dan ook zoals overal gebeurt) een verkeersbord moeten plaatsen Let op verkeers situatie gewijzigd. Enfin, gemeente MiddelburgU hebt de vakantie weer voor veel medeburgers ver pest! Geen leuker vermaak dan leedvermaak... J.Goudswaard Vogelstraat 34, Middelburg Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Afval Wat ben ik blij met de uitslag van het onderzoek dat Zeeuwen de meeste afval produceren. Zouden we weinig uitgeven hadden we ook geen afval. Nu zijn we geluk kig van die eeuwigdurende uit spraak: Ons Zeeuwen bin zuunig af Ronny Baute Diamantsingel 30, Terneuzen Een beeld van een van de voorstellingen van het Zeeland Nazomer Festival van vorig jaar. bracht tot 1040 uur. In later jaren eiste de samenleving (vakantie spreiding, kortere werkweek) een zomervakantie van zes weken en een herfst-, voorjaars- en meiva kantie van een week. Resultaat: kinderen moeten nu nog maar 1000 uur naar school. Terwijl de maatschappij steeds in gewikkelder en veeleisender wordt, krijgen kinderen in vergelij king met de jaren '50 bijna vier vol le weken minder les. In plaats van ons druk te maken over de lengte van de vakanties, zou het beter zijn om ons te realiseren dat de maatschappij steeds meer van het onderwijs eist, maar daar steeds minder tijd voor beschikbaar stelt. Henk Goedbloed Rossinipad 41, Goes. Onveiliger! Wat gaat de politie doen aan meer veiligheid in Goes? De loco-burge meester van Goes vindt dat we foto Lex de Meester Wielerploeg Wat mij opvalt in de analyses van het ondermaats presteren van de Rabobank wielerploeg is het ont breken van zelfkritiek. Er wordt uit sluitend verwezen naar domme pech als gevolg van de inmiddels beruchte valpartij tijdens de Tour de France. Ik ben de mening toege daan dat er veel meer aan de hand is. Hoe krijg je het als leiding verzon nen om met drie kopmannen de Tour in te gaan! Dat is vragen om moeilijkheden, want hoe moeten de overige zes renners er voor zor gen om deze kopmannen voorin te houden, terwijl er ook renners ach terin nodig zijn om in geval van een lekke band te hulp te schieten. Een strategische fout van de lei ding dus. Een wielerploeg van negen ren ners heeft aan één kopman ge noeg. Daaromheen wordt het team opgebouwd waarin de overige acht elk een specifieke rol hebben. Voor de Tour de France ga je daar al in de winterperiode aan werken om een optimaal team te kunnen for meren. In de kleinere rondes ga je het teamwerk uitproberen. Dan heb je een redelijke leans op succes. Erik Breukink was een goede wiel renner, maar geen leider. De heer Knebel mist strategisch inzicht en ontbeert kennis van het wielervak. En daarom ging het mis en blijft het mis gaan indien er aan de top niets verandert. Peter H.de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen ZNF Zelfzoekende naar een paar vilei ne regels richting ZNF betreffende de officiële opening, stuiten we 24-7 op de brief van Rob Maaskant in niet-mis-te-verstane bewoordin gen waar wij voor 200% achter staan. Eigenlijk zouden we er nog iets aan willen toevoegen: een terrein verbod tijdens het festival voor me neer Zijlstra in plaats van een te eervolle uitnodiging! Chris en Ankie Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen Lange vakanties Het is pertinent onjuist dat de lan ge vakanties geregeld worden in de Onderwijswet (PZC 24.7), de wet regelt het aantal uren dat een leer ling per jaar les moet krijgen. Van 1080 uur (jaren '40) is dat (ja ren '60) onder dwang van de sa menleving (vrije zaterdag) terugge hartstikke goed scoren, ik vind dat hij wel erg kort door de bocht gaat hiermee en dat hij dat wel al te licht opneemt. Tijden veranderen, loco-burgemeester en de 'ik'cul- tuur ligt hieraan het huidige beeld ten grondslag. Ik denk dat een buurt BBQ^hier niet de juiste oplos sing voor zal zijn! Beter zou dit geld besteed kunnen worden aan de Voedselbank of iets dergelijks? Meer toezicht van agenten en dus de surveillance beter indelen. Meer blauw op straat, dat hielp vroeger ook dus waarom zou dit nu niet helpen. Veiligheid gaat boven alles lo co-burgemeester De Bat! Jan Olivier Violenstraat 40, Goes-Oost Middelburg In de PZC van zaterdag 21 juli werd aangegeven dat de raadsleden van Middelburg zich ergeren aan de ve le boetes voor het te 'hard' rijden op de Schroeweg. Een van de raads leden moest bekennen, dat hij al door Wilko Voordouw Heel langzaam begint er iets te ontstaan dat lijkt op een mobilisatie voor het bedreigde Institut Néerlandais in Parijs. De demissionaire minister van. Buitenlandse Zaken Uri Ros enthal heeft onlangs besloten om de subsidie voor het Institut per 1 januari 2015 stop te zetten. Daar mee dreigt de belangrijkste culture le voorpost van Nederland te ver dwijnen. Dat wil het Franse La Tribune de l'Art voorkomen. Het blad heeft de Fransen opgeroepen om pro testbrieven aan koningin Beatrix te schrijven. Deze kunnen dan ge voegd worden bij de Nederlandse protesten. 'Het Institut speelt de rol van hoogwaardige culturele am bassadeur', aldus het blad, 'en wel ke kunstliefhebber wil niet dat zo'n instituut blijft?' Ook in het Nederlandse parlement gaan intus sen stemmen op om de bezuini ging terug te draaien. De fracties van D66 en het CDA pleiten voor de redding van het Institut. „Ik vraag het kabinet om de beslis sing in te trekken. Een nieuw kabi net moet hierover beslissen. Wat mij betreft blijft het Institut Néer landais gewoon open", aldus D66-fractieleider Alexander Pecht- old. Op 13 juli maakte de nieuwe am bassadeur in Parijs, Ed Kronen burg, aan het personeel van het In stitut Néerlandais bekend dat bui tenlandse zaken per 1 januari 2015 de jaarlijkse subsidie van bijna 2 miljoen euro stopt. Nederland blijft weliswaar culturele activitei ten organiseren in Parijs, maar dat zal gebeuren vanuit de ambassade en niet langer dus vanuit het fraaie pand aan de Rue de Lille in Parijs. Het personeel komt op straat en er wordt ook gestopt met de succes volle Nederlandse taalcursussen. De reden dat het ministerie de sub sidie gaat intrekken is dat er slechts 300.000 euro van de 1,8 mil joen naar de programmering gaat, en dat vindt Den Haag te weinig. Veel geld gaat op aan de huur van het prestigieuze pand, dat het insti tuut deelt met de Fondation Custo- dia, een geweldige collectie kunst met onder meer etsen van Rem brandt, ooit bijeengebracht door de Nederlandse verzamelaar Frits Lugt. Het Institut Néerlandais bestaat sinds 1957 en is in de eerste plaats bedoeld als visitekaartje van Ne derland in Frankrijk. De afgelopen dagen werd in sommige media kri tiek geleverd op het elitaire karak ter daarvan. Maar de voorvechters van het Institut vinden dat juist be langrijk. Want in het culturele we reldje van Parijs bevinden zich ook grote investeerders. En die lok je met kunst met een grote K, niet met Jan Smit of Nick en Simon. Daarbij: het Institut geniet een enorm prestige in de Parijse kunst wereld. Of het nu gaat om beelden de kunst, muziek, literatuur of film. Dat die uitingen door het slui ten in 2015 onder druk staan, is voor de regering-Rutte een bijkom stigheid. Het is niet de eerste keer dat het Institut Néerlandais serieus onder vuur ligt. Eind jaren tachtig was er ook de dreiging van een sluiting: toen ging het niet door. Mede om dat toen er een, al dan niet serieu ze represaille vanuit Parijs dreigde: men dacht erover het al net zo prestigieuze Franse culturele insti-j tuut in Nederland, Maison Descar tes in Amsterdam, op te doeken. Nu begint de druk op Nederland vanuit Frankrijk weer toe te ne men. 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17