29 Bakx heeft bij AGOW beste gevoel 730 renners uit 34 landen op EK in Goes Willeboordse treft Libanese in eerste ronde Sasse muur Dutree wint VeeS 'Animo' in Terneuzen vrijdag 27 juli 2012 door Barry van der Hooft DEN BOSCH - Istvan Bakx traint van daag om 10.15 uur voor het eerst mee bij zijn nieuwe club. De uit Vlissingen afkomstige aanvaller te kent een éénjarig contract bij AGOW, dat afgelopen seizoen het op één na slechtste team in de Ju- piler League was. „Ik kon ook naar Emmen, maar bij AGOW had ik het beste gevoel", vertelde Bakx donderdag. De aanvaller brak begin april in dienst van Willem II zijn midden voetsbeentje, waardoor zijn sei zoen voorbij was. De afgelopen maanden revalideerde Bakx bij een fysiotherapeut in Eindhoven en sloot zich vervolgens aan bij Team WCS. Samen met andere voetballers die probeerden een nieuwe club te vinden werkte hij enkele oefenduels en een toernooi af „Er was daarna wel wat belang stelling, maar alleen AGOW en. Emmen werden echt concreet", al dus Bakx, die weken geleden al met de nieuwe trainer Andries Ul- derink (ex-De Graafschap) een ge sprek had. „Hij maakte een goede indruk op me. AGOW wil met een flink opgefriste selectie een nieuwe start maken. Ja, de club is vorig seizoen voorlaatste gewor den. Dan kan het nu eigenlijk al leen maar beter worden." Naast Bakx legde de club eerder al onder anderen Sander Fischer (Emmen), Paddy John (Osna- briick), Joey Godee (Sparta) en Alair Cruz Vicente (Veendam) vast. Onder leiding van Ulderink en technisch manager Henk Tim mer (oud-doelman van onder meer Feyenoord en AZ) wil AGOW omhoog. Die ambities spreken Bakx aan, maar hij heeft bewust voor één jaar getekend. „Ik wil goed spelen en presteren. Ik teken voor één jaar, omdat ik nog altijd de stille hoop heb dat ik een stap omhoog kan zetten óf een mooi avontuur aan kan gaan. Als je dan voor bijvoorbeeld twee jaar tekent, is dat al lastiger." Bakx kan maandag voor het eerst een wedstrijd spelen met zijn nieu we club. In eigen stadion speelt AGOW tegen de beloften van FC Twente. De Apeldoornse club be gint de competitie op vrijdag 10 au gustus met een uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard. MnaHMBaaanKBBBBne«a«HnHSH LONDEN - Judoka Elisabeth Wille- boordse treft op de Olympische Spelen van Londen in de eerste ronde een Libanese tegenstand ster. Bij de loting van donderdag ochtend werd de 33-jarige Middel burgse aan Caren Chammas gekop peld. Als ze wint, wat in de lijn der verwachting ligt, ontmoet ze een Afrikaanse. Willeboordse moet vijf keer winnen om goud te pakken in de klasse -63 kilo. Haar angstgegner Yoshie Ueno kan ze op z'n vroegst in de halve finales tegenkomen. De wedstrijddag van Willeboordse is dinsdag 31 juli. SAS VAN CENT - In het Cargill ten nistoernooi van TC Drive bereikte routinier Bert Dutree van de thuisclub de halve finale door een stevige 6-0 6-2-zege op de vijftien jarige Joost van Dijk van TC Ber gen, een toerist met Zeeuwse roots. Dutree bleek weer een ware 'muur'. Zijn jeugdige tegenstander' kon onvoldoende hoeken maken, waardoor de oudgediende het tel kens aan kon sloffen. In de halve fi nale treft Dutree beoogd finalist Gino Roctus uit Vogelwaarde. In de 4-poule versloeg Jan Maarten van de Vrie (30) uit Philippine middels een driesetter Bram Don- ze (19) uit Hulst. Na 6-3-setverlies vocht de Hulstenaar zich via 7-5 te rug in de wedstrijd. Van de Vie herstelde zich solide met 6-1, mede doordat bij Donze de accu leeg was. De West Zeeuws-Vlaming van origine leest het spel goed en tennist met de no dige druk. GOES - De Europese wielrenunie UEC heeft de namen bekendge maakt van de renners en rensters die meedoen aan het Europees kampioenschap in Goes. De deel nemerslijst telt 730 namen, dat is een record voor een Europees kam pioenschap. De deelnemers aan de wegwed strijd en tijdrit komen uit 34 lan den. Het Europees kampioenschap wordt van 9 tot en met 12 augus tus gereden met twee categorieën (junioren en beloften onder 23) in twee disciplines: wegwedstrijd en tijdrit. De Italiaanse selectie is met 57 na men het omvangrijkst. Daarna vol gen Nederland met 47 geselecteer de renners en België, Rusland en Spanje met 44. Moldavië (4), Azer beidzjan (4), Roemenië (4), Fin land (3) en Monaco (2) en Liech tenstein (1) komen met de kleinste afvaardiging naar Zeeland. De eerste op de lijst is Zhupa Eu- gert van Albanië, de laatste Alina Suslina van Oekraïne. De Frans man Pierre Henri Lecuisinier is in de wegwedstrijd de titelverdedi ger. KatieColclough, één van de belof ten vrouwen die voor Engeland rij den, was in 2009 tweede achter Chantal Blaak op het Europees kampioenschap in Hooglede. De recente uitslagen laten zien dat veel landen hun beste renners stu ren. Bij de junioren vrouwen won As- hlynn van Baarle deze week de Acht van Chaam voor Kirsen Cop- pens. Beiden doen in Goes een gooi naar de titel op de weg. Het deelnemersveld laat veel na men zien uit bekende wielerge- slachten. TERNEUZEN - Jeroen Alliet is favo riet in het 3-schema van het Vlie gende Hollander Toernooi van Tennis Club Animo. De 22-jarige Terneuzenaar werd onlangs toer- nooiwinnaar in Aardenburg en Breskens. In thuishaven Terneu zen heeft hij te maken met twaalf medespelers, waaronder diverse tennissers van buiten Zeeuws-Vlaanderen. Bij de vrou- wen-3 zijn er vijf representanten onder wie favoriete Margot Mar tens uit Koewacht. Van de in to taal bijna 340 deelnemers (enkele tientallen meer dan verleden jaar) zijn er groepen toeristen uit de re gio's Enschede, Harderwijk en Utrecht, maar ook veel tennissers uit de regio Goes/Kapelle. Sinds 2007 is het Vliegende Hollander- toernooi een '500 euro toernooi': de winnaar op een vol schema van 32 mag een bedrag van 500 euro in casseren. Dit jaar geldt dat voor de categorieën herenenkel 5, 6 en 7. Kevin Spruijt foto Ronny Vanhulle Kevin Spruijt wil vanavond vlammen in de Supercross van Aagtekerke. 'Vroeger keek ik erg tegen die mannen op en nu rijd ik er zelf tussen. Het is de wedstrijd waar ik een heel jaar naar uit kijk.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61