Borsele sluit deal met ontwikkelaar 'Voldoende ruimte voor invaliden aan Oostwal' Ondertitels BEVELANDEN/THOLEN Restauratie van steiger is een moeilijke zaak almanak VRIJDAG 27 juli 2012 17 Fairtrade eten tijdens Culifair 18 en 19 Gemeente koopt voormalige boomgaard in 's-Heer Abtskerke voor 385.000 euro door Frank van Cooten 'S - HEER ABTSKERKE - Zodra de koopcontracten zijn getekend, start de bouw van vijf tot zes star- terswoningen in 's-Heer Abtskerke waarschijnlijk medio volgend jaar. Dat verwacht de Borselse wethou der Ad Schenk. Dit rijtje woningen komt op een lap gemeentegrond in de uitbrei door Rob Paardekam KAMPERLAND - De gemeente Noord-Beveland gaat onderzoeken of het mogelijk is de oude monu mentale veersteiger bij Kamper land te restaureren. De steiger verkeert in niet al te bes te staat. Als verantwoordelijke voor de veiligheid pleegt de ge meente het noodzakelijke onder houd, maar meer ook niet. Volgens wethouder Cees van der Weele moet er iets gebeuren met de steiger. Slopen is geen optie, omdat het een monument is. Af sluiten ligt ook lastig, omdat hij wordt gebruikt door het pontje. „Dan blijft restaureren over, maar dat kost 350.000 euro", stelt de wet houder. „Die lasten kunnen wij als gemeente in deze tijd niet alleen dragen. In denk niet dat ik de han den daarvoor op elkaar krijg in de gemeenteraad." Van der Weele wil binnenkort pra ten met andere partijen zoals de Dienst Domeinen (de formele eige naar), het waterschap en de pro vincie om te bekijken of ze samen iets kunnen doen. In dat geval kan wellicht ook een beroep worden gedaan op diverse subsidies. dingswijk Colenshoek. „De bouw van deze woningen betekent ook feitelijk de afronding van deze wijk. Bijkomend voordeel is dat we dan ook een tweede ontslui- tingsweg kunnen aanleggen. Deze tweede weg is niet echt nodig maar uit het oogpunt van veilig heid wel gewenst." Aan de bouw van het rijtje starters- woningen ging een lange voorge schiedenis vooraf De gemeente be schikte weliswaar al over de bouw grond maar mocht niet bouwen vanwege de daarnaast gelegen voormalige boomgaard waar een spuitzone op zat. Deze zone houdt in dat in de omgeving niet gebouwd mag worden. Deze boomgaard was jaren gele den gekocht door projectontwikke laar Klaas de Ruiter met de bedoe ling daar villa's te bouwen. De wo ningmarkt stortte echter in waar door De Ruiter met de grond in zijn maag zat. De plaatselijke dorpsraad slaakte de noodkreet over het gegeven dat er jaren niet meer gebouwd was in 's-Heer Abtskerke. Gevolg is volgens voor zitter Marja Zijderveld dat jonge ren het dorp verlaten. De projectontwikkelaar gaf naar aanleiding van deze klaagzang aan dat met hem best te praten viel over verkoop van de grond aan de gemeente. Dat staat inmiddels te gebeuren. De gemeenteraad krijgt binnenkort het voorstel van het college de voormalige boomgaard te kopen voor 385.000 euro. Dan gaat de spuitzone eraf en kan er eindelijk worden gebouwd. „Voor Borselse begrippen is dit een normale prijs", zegt Schenk. „We hebben nog geen bestem ming voor de oude boomgaard. Dat is iets voor de toekomst." Tip? redactie@pzc.nl door Rob Paardekam Maak je klaar voor een dag vol fun, spanning er. sensatie. Op slechts 45 minuten rijden vanaf Eindhoven en 1 uurtje vanuit Tilburg en Breda. Je kan kiezen uit meer dan 50 vette aaracties, daardoor zijn de wachtrijen nooit lang. Wat dacht je van Typhoon. King Kong en Banana Battle? Of Djzz. de gloednieuwe coaster 2011. Dit jaar hebben we nog 2 verrassingen voor je: De nieuwe Paardensbow met musicalster Anne Van opstal, Adembenemend en niet te missen! En de nieuwe super leuke film YOGI BEAR in de 4D-cïneina. Waar wacht je nog op? jrf n KiiQl GOES - Er komen geen extra invali denparkeerplaatsen aan de Oost- wal in Goes. Dat antwoordt het college op vragen van de SP. Volgens die partij is de bezettings graad van de huidige invalidenpar- keervakken zeer hoog en zou het daarom wenselijk zijn om een paar extra plaatsen voor deze groep te realiseren. Daar denken burgemeester en wet houders anders over. Volgens hen is de bezettingsgraad van de invali denparkeerplaatsen op dit mo ment 78 procent. Dat is heel be hoorlijk maar van een 'zeer hoge bezettingsgraad' is volgens het col lege geen sprake. Het is dan ook niet nodig om extra vakken te plaatsen. Dit zou bovendien ten koste gaan van het aantal 'gewone' parkeerplaatsen. De SP stelt dat het niet kunnen vinden van een parkeerplaats voor invaliden extra vervelend is. Die mening delen burgemeester en wethouders niet. „Het niet kun nen vinden van een parkeerplaats is voor elke bestuurder vervelend", schrijven ze. „Bovendien geeft de gehandicaptenparkeerkaart de ge handicapte bestuurder al extra vrij heden, die het vinden van een par keerplaats gemakkelijker maken." Hij gebruikt de service met enige re gelmaat; ondertiteling op televisie bij Nederlandstalige programma 's. Burengerucht valt zo te vermijden zonder dat je wegens mompelende geïnterviewden de helft van de in houd mist. Dat de ondertitelaars ook geluiden omschrijven ('krakende vloerplanken, baby brabbelt iets on verstaanbaars') voegt een dimensie toe. Ook als muziek klinkt komen de ondertitelaars in actie en krijg je on dertitels als 'spannerid muziekje' of soms titel én uitvoerende. Laatst liet een van de ondertitelaars zich meesle pen. Tijdens een documentaire klonk klassieke muziek. Op het scherm ver scheen prompt de ondertiteling: 'God delijk stukje Bach'. De gemeente Noord-Beveland kan de kosten voor het restaureren van de oude veersteiger bij Kamperland niet alleen dragen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51