Amsterdam cokehoofdstad van Europa 'Maak duidelijk hoe -J 41 binnenland T@@S GAMBIA Belgen klagen over Nederlandse sites Nederland is een lappendeken van maximumsnelheden. Als de automobilist zich al doorlopend bewust is van hoe hard hij mag, dan weet hij nog niet wat de gedachte achter de limiet is. Conflict rond zwembad opvanghotel opgelost vrijdag 27 juli 2012 Meeste cannabis en xtc in Nederland Onderzoekers hebben het drugsgebruik in Europese ste den in kaart gebracht door analyse van het rioolwater. In Amsterdam worden volgens de onderzoekers naar schat ting 30.000 lijntjes cocaïne per dag gesnoven. door Hiske Versprille AMSTERDAM - Amsterdam en Ant werpen zijn de drugshoofdsteden van Europa. Dit blijkt uit een inter nationaal onderzoek naar drugs sporen in het rioolwater. Er gaan in Amsterdam ruwweg 30.000 lijntjes coke per dag (bijna u miljoen per jaar, samen 540 ki lo) doorheen - veruit de hoogste consumptie per neus, samen met Antwerpen. Bij een gemiddelde straatwaarde van 50 euro per gram geeft Amsterdam jaarlijks er circa 27 miljoen euro aan uit. Het cocaïnegebruik is in de twee steden mogelijk zo hoog vanwege het aanbod, doordat de drugs via de havens worden binnengesmok keld. Uit het onderzoek blijkt ook dat het cocaïnegebruik in Europa ongeveer 355 kilo per dag moet zijn. Ook voor cannabis scoort Amster dam het hoogst. En wat XTC be treft, steken alle onderzochte Ne derlandse steden met kop en schouders boven de andere in Eu ropa uit. Het gebruik van cocaïne en XTC is sowieso veel hoger in West- en Zuid-Europa en lager in Noord en Oost-Europa. Amfetamine (speed) is in Amsterdam minder BRUSSEL - In België is vorig jaar ge klaagd over 97 Nederlandse online- verkopers. Het ging om bedrijven die op hun website illegaal tickets voor concerten en andere evene menten in België verkopen, waar bij de kaartjes soms vervalst of on geldig zijn. De Economische Inspec tie van België ontving daarnaast nog meldingen over tien andere buitenlandse bedrijven die de Bel gische regels aan hun laars lappen. populair, maar wordt bijvoorbeeld in een stad als Eindhoven wel weer veelvuldig gebruikt. Methamfetamine (chrystal meth) gebruiken Nederlanders helemaal niet, terwijl resten daarvan in Scandinavië en Oost-Europa juist heel veel in het rioolwater voorko men. De enige Nederlandse plek waar bij een eerder rioolwateron- derzoek methamfetamine gevon den werd, is op Schiphol, waar schijnlijk in de urine van reizigers. Daar zijn ook aanwijzingen gevon den dat er aanzienlijke hoeveelhe den pure cocaïne (ongebruikt) door het toilet worden gespoeld - mogelijk door bolletjesslikkers. In het onderzoek is duidelijk te zien dat cocaïne en XTC in het weekend veel meer worden ge bruikt dan door de week. Canna bis- en speedgebruik zijn constant door de week heen. Het onderzoek is uitgevoerd door wetenschappers van onder andere het KWR Watercycle Research In stitute in Nieuwegein, Niva in Noorwegen en het Mario Negri-in- stituut uit Italië. Ze maakten een directe vergelijking van de drugs sporen in het afvalwater van ne gentien Europese steden. Rioolwa- terepidemiologie, zoals de jonge techniek heet, wordt steeds meer gebruikt om harde cijfers over drugsgebruik te verkrijgen. Begin deze week kwam ook de Drug Monitor van het Trimbos In stituut uit. Deze jaarlijkse uitge breide studie wordt nu nog op ba sis van enquêtes gemaakt, maar medewerkers zeggen de rioolwater techniek graag te willen toepassen om drugsgebruik beter in kaart te kunnen brengen. Groene cirkels op matrixbor- den om je bewust te zijn van schade aan het milieu, dat wil de ANWB. Nee, zeg gen anderen, liever begin nen over stank en herrie. door Gerard den Elt De trajectcontrole op de Ai tussen Amsterdam en Utrecht, voor de één een weldaad en voor de ander een beproeving, mist volgens de ANWB uitleg over het waarom van de maatre gel. Op wegen verspreid over het land hebben automobilisten vaak geen idee hoe hard ze precies mogen rij den, zo blijkt uit de zogenoemde 'wegbelevingsonderzoeken' van de ANWB, of die nu in Zeeland, Overijssel of Limburg worden uit gevoerd. Algemene klacht: Nie mand kent precies de limiet en waarom dat zo is. De trajectcontrole op de Ai tussen Holendrecht en Leidsche Rijn heeft die discussie doen oplaaien. „Wij zijn het niet eens met die li miet van 100 kilometer en we heb ben die eerder als een soort uitlok king bestempeld", zegt woordvoer der Ad Vonk van de ANWB. „Maar wanneer je besluit automo bilisten met een slakkengang over de vijfbaansweg te sturen, maak dan tenminste de oorzaak van die beperking duidelijk." Dat kan volgens hem bijvoorbeeld met groene cirkels rondom de snel heidslimiet op de matrixborden. „Daarmee kun je duidelijk maken dat het gaat om de beteugeling van het geluid en de beperking van schadelijke stoffen", betoogt Vonk. „Zie je een groene ring op de bor den, dan spaar je het milieu." Niet zo'n gekke gedachte voor een vijf baansweg dwars door het groene hart van de Randstad, die vanwe ge het open karakter juist zo veel mogelijk zonder geluidsschermen is uitgevoerd. Verkeerspsycholoog Cees Wilder- vanck vindt dat de breedste snel weg van Nederland een hogere snelheid mogelijk maakt, maar hij zou een groene rand om de limiet op de matrixborden afraden. „Groen staat voor links en dan ben je voor de helft van de auto mobilisten ongeloofwaardig", zegt Wildervanck. „Je haalt bovendien de wetgeving overhoop, die geba seerd is op gebodsborden met een rode rand." Wildervanck denkt dat wel een boodschap denkbaar is waarbij mensen hun voet van het gas ha len. „Niemand vindt het fijn dat er in zijn straat burengerucht is. Zo is het met de omwonenden van de ze en andere snelwegen ook. Maak duidelijk dat stank en herrie be- UTRECHT - Het conflict tussen de directie van Hotel Mitland in Utrecht en de tijdelijke gasten uit de 'asbestwijk' in Kanaleneiland over het gebruik van het binnen zwembad is donderdag gesust. Het hotel zal het zwembad vandaag weer openen, aldus een woord voerster. In Mitland zijn tussen de 30 en 50 kamers bezet door geëvacueerde bewoners. De woningcorporatie denkt op zijn vroegst vandaag ge heel ingerichte wisselwoningen te kunnen aanbieden aan gezinnen die mogelijk langere tijd niet terug naar huis kunnen. De kans dat bewoners van de Utrechtse 'asbestwijk' daadwerke lijk ziek worden van ingeademde asbestdeeltjes is 1 op de 7,3 miljard volgens de geldende normen. TIPS VOOR &E ZOMERVAKANTIE PAUL KUSTERS toosenhenk.nl DO tip s: HOU contact met vrienben-. ...hier ook: heerlijk weer een schitterend hotel verblijf op Sene- gambia Beach Resort**** ontbijt vliegreis taxen transfers V" hostess-service BOEK SNEL OP: www.kras.nl/31247 of /31417 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 'ingsfcfls 8- t/m 24-daagse zonvakantie waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4