zeelan< 21 Europa verwerpt bezwaren van Red onze Polders Met Vlaams zand naar Disneyworld Bezwaar van dominee in Hoek is ongegrond Sprookjes Kijk vanavond de start van de Olympische Spelen gratis in HD vrijdag 27 juli 2012 Figuren uit tachtig sprookjes stonden model voor het zestiende zandsculptuurfestival in Blankenberge. Maar ook andere bekende figuren zijn er te bewonderen. Zo als Suske en Wiske, Asterix en Obelix, de Smurfen en ook Harry Potter. Het zandsculptuurfestival in Blankenberge is nog tot zondag 2 september open. Van 10.00 uur tot 19.00 uur. Naast het festival in Blankenberge is er nu ook een festival in Dinant. „Voor de eerste keer in Wallonië", zegt een trotse organisator Alexan der Deman. „Daar staan 65 beel den. Dat festival is open tot zon dag 30 september." Dit jaar nog gaat Alexander De- door Jeffrey Kulterink MIDDELBURG - Hoe Nederland het doet moet ze zelf weten. Als de na tuur in de Westerschelde maar niet verder achteruit gaat. Dat is de strekking van een brief die de Europese Commissie naar stich ting Red onze Polders heeft ge stuurd. Die is het niet eens met het antwoord en heeft inmiddels weer een brief terug gestuurd. Nederland komt volgens Brussel de afspraken niet na om de natuur in de Westerschelde te herstellen. Daarom heeft de Europese Com missie Nederland in juni in gebre ke gesteld. Dat kan uiteindelijk tot gevolg hebben dat Nederland voor het Europese Hof van Justitie in Luxemburg wordt gesleept. Red onze polders heeft de Com missie eerder al gevraagd die proce dure te staken. Ze vindt dat Euro pa geen grond heeft om Neder land in gebreke te stellen en dat Brussel voor zijn beurt praat. Red onze polders vindt dat Europa pas kan vaststellen of Nederland zich aan de Vogel- en Habitatrichtlij nen houdt nadat door Nederland maatregelen zijn genomen. Europa is het daarmee niet eens. Nederland heeft zelf vastgesteld dat de natuur achteruit gaat en dat er iets moet gebeuren, schrijft de Commissie in een brief aan Red onze polders. Nederland heeft daarom zelf voorgesteld onder meer de Hedwigepolder onder wa ter te zetten. Dat heeft ze in 2005 zelfs vastgelegd in de Scheldever- dragen met de Vlaamse regering. Dat daartegen verzet is, is voor Eu ropa geen reden om niet meer te eisen dat de natuur moet worden hersteld. „In deze ingebrekestelling wordt Nedèrland geen enkele con crete maatregel opgelegd", aldus de Commissie. Wel moet Neder land zich houden aan een verplich ting die ze op basis van de Habitat richtlijn zelf in 2004 is aangegaan: de Westerschelde tegen achteruit gang behoeden. Nooit heeft Euro pa opgelegd hoe dat moet gebeu ren. Ondanks dat Nederland geen maatregelen nam, volgde Europa het van een afstand. Dat kwam omdat Nederland alternatieven zocht voor ontpoldering van de Hedwigepolder. Nu die zoektocht - na zeven jaar - nog geen door het parlement gedragen alternatief heeft opgeleverd, komt Europa wel in actie. Red onze polders is het niet eens met het antwoord van de Europese Commissie en vraagt opnieuw per brief om de ingebre- ke stelling te stoppen. Ze vindt dat de Commissie 'rechtens en feite lijk onjuist handelt'. Een jongetje kijkt ademloos naar een van de prachtige beelden. Met fraai uitgewerkte creaties, gemaakt door professionals die de hele wereld afrei zen om deze beelden te maken. foto's Peter Nicolai man met al zijn medewerkers naar Orlando in Florida. „We hebben een overeenkomst met Dis neyworld in Orlando dat binnen kort veertig jaar oud is. We gaan daar met Vlaams zand verschillen de beelden maken. Een fantas tische klus." Daarna begint het winterseizoen weer met het ook al traditionele ijssculptuurfestival in Brugge. „Weer een prachtig festival." door Raymond de Frel HOEK - Het beroep dat dominee Marien van Manen aantekende te gen het besluit dat hij niet langer zijn ambt mag uitoefenen in de protestantse kerk in Hoek is onge grond verklaard. Van Manen vocht een besluit van het landelijk kerkbestuur aan, dat niet meer met hem verder wilde omdat 'de spanningen in de ge meente dusdanig ernstig waren dat er duidelijkheid moest worden geboden'. Er was sprake van een onwerkbare verhouding tussen de predikant en de kerkenraad. Van Manen werkte sinds 2006 in Hoek, maar na vier a vijf jaar ging het volgens kerkenraadvoorzitter Henk Sierse- ma mis. Van Manen legde de situatie voor aan het Generale College voor de behandeling van Bezwaren en Ge schillen. Dit college stelde hem in het ongelijk. Dat betekent dat Van Manen vanaf 1 september officieel afzwaait in Hoek. Op 1 december moet de pastorie zijn verlaten. De gemeente in Hoek en de classis Zeeuws-Vlaanderen hoeven zich nu ook niet bezig te houden met een nieuwe gemeente voor Van Manen. De kerkenraad bekijkt hoe op waardige wijze van Van Manen af scheid kan worden genomen. Beleefde Olympische Spelen in de beste beeld- en geluidskwaliteit. Vanaf de start van de Olympische Spelen kunt u drie dagen (27, 28 en 29 juli) gratis gebruik maken van het HD-pakket, zodat ook u kunt genieten van de beste beeld- en geluidskwaliteit. Om optimaal van HD te genieten heeft u een HD geschikte televisie en een HD-ontvanger nodig. www.DELTA.nl/digitaletv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49