Zandsculpturen onweerstaanbaar 201 zeeland Wat een korting!! 600 'Voldoende ruimte voor invaliden aan Oostwal' Aankoop boomgaard maakt weg vrij voor woonwijkje 's-Heer Abtskerke weekenddiensten De Jonge vrijdag 27 juli 2012 GOES - Er komen geen extra invali denparkeerplaatsen aan de Oost- wal in Goes. Dat antwoordt het college op vragen van de SP. Volgens die partij is de bezettings graad van de huidige invalidenpar- keervakken zeer hoog en zouden een paar extra plaatsen wenselijk zijn. Daar denken burgemeester en wethouders anders over. Vol gens hen is de bezettingsgraad van de invalidenparkeerplaatsen op dit moment 78 procent. Dat is behoor Zaterdag 28 en zondag 29 juli 2012 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111-412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon-" en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Zaterdag alleen voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. TOYOTA Tjonge Tjonge, wat een occasion-aanbiedingen bij Toyota De Jonge. Profiteer dus nu tijdens de Tjonge Jonge Weken, want er valt over de prijs van een groot deel van al onze occasions goed te onderhandelen! Kijk alvast naar onze ruime voorraad aan mooie occasions op www.toyota-dejonge.nl, of kom langs bij één van onze vestigingen in Goes of Vlissingen. Grote kans dat u verbaasd bent over onze super scherpe prijzen! lomorrou, Toyota Actie geldig t/m 31 juli 2012 Goes, Pearyweg 10,0113-214810 Vlissingen, Industrieweg 23,0118-410800 www.toyota-dejonge.nl Aan de rand van Blankenberge stap je in een sprookjeswereld. Gemaakt van 50 miljoen jaar oud grottenzand. vrachtwagens met zand waren er nodig om 150 sculpturen te maken. Dat deden 32 kunstenaars. lijk maar van een 'zeer hoge bezet tingsgraad' is volgens het college geen sprake. De SP stelt dat het niet kunnen vinden van een plek voor invaliden extra vervelend is. Die mening deelt het college. „Het niet kunnen vinden van een par keerplaats is voor elke bestuurder vervelend", schrijven ze. „Boven dien geeft de gehandicaptenpar- keerkaart de gehandicapte al extra vrijheden, die het vinden van een plaats gemakkelijker maken." Voor de zestiende keer is er het zandculptuurfestival in Blankenberge. Zoals altijd een succes. Het loopt storm. door Romaiini van Damme Beter strandweer is die woensdagochtend niet denkbaar. Strak blauwe lucht, licht zeebriesje voor een aangename verkoeling en overal blije gezichten van mensen die de zomer eindelijk kunnen om armen. En toch is het in de grote, warme tent van het Zandsculp tuurfestival in Blankenberge loei- druk. Op sommige punten is er vrijwel geen doorkomen aan. „Ieder jaar hebben we ruim 200.000 bezoekers", zegt organisa tor Alexander Deman. „In juni was het slecht weer en haalden we al 50.000 bezoekers binnen. Het is nog altijd een groot succes." Zestien jaar geleden begon hij met een compagnon op het strand in Zeebrugge. „In Scheveningen wa ren ze toen al professioneel bezig. Daar zijn we geweest om te kijken en te leren en dachten toen: we be ginnen zeifin Zeebrugge." Weliswaar op bescheiden schaal, maar het sloeg aan. Ieder jaar werd het zandsculptuurfestival groter en groter en is het inmiddels uitge groeid tot een van de grootste eve nementen in België. De cijfers zijn in ieder geval indrukwekkend. „In de grote tent staan 142 beel den, buiten staan er slechts vijf', somt Alexander Deman op. „Dit jaar hebben we 300 ton zand bijge- kocht om de beelden te kunnen maken. In totaal hebben we 600 vrachtwagens met zand nodig ge had. Je hebt ongeveer anderhalf uur nodig om het 840 meter lange parkoers en de piste buiten te over bruggen. In totaal is het festivalter rein 3,2 hectare groot." Uit twaalf landen komen de 32 zandsculptuurkunstenaars. Alexan- Een van de vijf fraaie zandkastelen die buiten op het festivalterrein staan. der Deman: „Allemaal professio nals. Ze hebben zes weken de tijd gehad om alles te maken. Vervol gens zijn we drie maanden open en hebben we twee weken nodig om alles op te ruimen." Het zand wordt keurig opgebor gen en volgend jaar weer gebruikt. „Dat is een groot voordeel van dit terrein. In Zeebrugge waar tot 2004 het festival was, kon dat niet. In 2004 is daar trouwens de tent ingestort door slecht weer. Daarna zijn we naar Blankenberge ver huisd." „Vroeger gebruikten we rivierzand uit onder andere de Maas in Ne derland, maar nu gebruiken we grottenzand. Dat halen we in de buurt van Waver. Zand van 50 mil joen jaar oud! Uitermate goed ge schikt om er mee te werken. Het is rijk aan klei en plakt goed. Je kunt er ontzettend veel mee doen. Strandzand in niet bruikbaar." Een regenbuitje deert de beelden niet en is volgens Deman zelfs goed. „Daar lijden de beelden niet onder. De meeste schade komt door de mensen die de beelden toch willen aanraken. Je kunt er nog zoveel waarschuwingen neer zetten, ze proberen het toch." Tikkeltje jammer is wel dat de meeste beelden binnenstaan. Bui ten komen ze toch meer tot hun recht, maar helaas is het in Blan kenberge niet altijd schitterend zo merweer. Vandaar. Sprookjeswereld is deze keer het thema. Voor Alexander Deman is het zeker een sprookje. „Ik had nooit gedacht dat we na al die ja ren nog in de zandbak zouden zit ten. Sterker nog, we staan keurig in het Guinness Book of Records als het grootste zandsculptuurfesti- yal van de wereld. En dat willen we absoluut blijven." door Frank van Cooten •S-HEER ABTSKERKE - Zodra de koopcontracten zijn getekend, start de bouw van vijf tot zes star- terswoningen in 's-Heer Abtskerke waarschijnlijk medio volgend jaar. Dat verwacht de Borselse wethou der Ad Schenk. Dit rijtje woningen komt op een lap gemeentegrond in de uitbrei dingswijk Colenshoek. „De bouw van deze woningen betekent ook feitelijk de afronding van deze wijk. Bijkomend voordeel is dat we dan ook een tweede ontslui- tingsweg kunnen aanleggen. Deze tweede weg is niet echt nodig maar uit het oogpunt van veilig heid wel gewenst." Aan de bouw van het rijtje starterswoningen ging een lange voorgeschiedenis vooraf De gemeente beschikte wel iswaar al over de bouwgrond maar mocht niet bouwen vanwege de daarnaast gelegen voormalige boomgaard waar een spuitzone op zat. Vlak bij deze zone mag niet ge bouwd worden. Deze boomgaard was jaren geleden gekocht door projectontwikkelaar Klaas de Rui ter met de bedoeling daar villa's te bouwen. De woningmarkt stortte echter in waardoor De Ruiter met de grond in zijn maag zat. De plaat selijke dorpsraad slaakte de nood kreet over het gegeven dat er jaren niet meer gebouwd was in 's-Heer Abtskerke. Gevolg is volgens voor zitter Marja Zijderveld dat jonge ren het dorp verlaten. De projectontwikkelaar gaf naar aanleiding van deze klaagzang aan dat met hem best te praten viel over verkoop van de grond aan de gemeente. Dat staat inmiddels te gebeuren. De gemeenteraad krijgt binnenkort het voorstel van het college de voormalige boomgaard te kopen voor 385.000 euro. Dan gaat de spuitzone eraf en kan er worden gebouwd. „Voor Borselse begrippen is dit een normale prijs", zegt Schenk. „We hebben nog geen bestem ming voor de oude boomgaard. Dat is iets voor de toekomst."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48