zeeland 119 J&cU Voor zeven mm een hele dag een skelter Drietal voor de rechter wegens grafschennis zwemmen tussen de haaien S 1' iLl vrijdag 27 juli 2012 Het Glazen Huis staat dit jaar in Enschede. De opbrengst van de actie gaat naar een project tegen kindersterfte van het Rode Kruis. Kinderen doen enthousiast mee met de veiling voor het goede doel, maar voor serieus bieden waren de spaarpotten niet genoeg gevuld. De band Three Third tijdens de start van de avond voor Serious Request op camping de Wijde Bliek. Wie biedt voor een diner ge kookt door Geert? Dertig euro, hij heeft zelfs al gekookt voor Herman den Blijker." Het blijft erg stil op het veld tijdens de veiling voor het goede doel. Zou het weinig ver trouwen in zijn kookkunsten zijn, of is dertig euro te veel? Geert zijn kookkunsten worden niet ver kocht. De dag gratis een skelter wel. Die ging voor zeven euro weg en vader Ronny kocht voor tien euro een dagje meelopen met het animatieteam. „Nee, nee, niet om dat ik ze een dagje kwijt wil, maar het is leuk voor hen", lacht hij. Ook op camping de Wijde Bliek in Renesse is donderdagavond een ac tie gehouden voor Serious Re quest. Ook hier kwam de avond door het strandbezoek wat traag op gang. Maar de mensen die er wel waren, konden genieten van puike muziek, niet direct een gen re wat je zou verwachten op zo'n avond. Fraai gezongen luisterlied jes van Three Third en de authen tieke Spaanse flamenco, gespeeld door flamencogitarist Jeff Heijne. De acties voor Serious Request lie pen lekker. Dat komt niet in de laatste plaats door een groep van 16 tieners die meedoen aan Zip Your Lip. Twintig uur niet eten. „Dat gaat wel lukken hoor", roept een groep meiden in koor. „We hebben films bij ons en ik heb een tas vol nagellakjes. Kijk maar." De groep slaapt met elkaar in de ani matieruimte en vandaag om vier uur mogen ze weer eten. Dan wordt duidelijk hoeveel geld ze bij elkaar hebben gesprokkeld voor de actie. De tussenstand van de gehele ac tie op de Wijde Bliek was bij de start gisteravond al 430 euro. Zie ook www.pzc.nl/video BROUWERSHAVEN Gerben Budding geeft orgelconcert Gerben Budding geeft dinsdaga vond een orgelconcert in de Grote of Sint Nicolaaskerlc in Brouwersha ven. Budding is hoofdorganist van de Grote Kerk in Gorinchem. Ook is hij een van de vaste organisten tijdens de Vesperdiensten op zon dagavond in de Domkerk in Utrecht. In Brouwershaven speelt hij repertoire uit de Renaissance en uit de periode van de neo-ba- rok. Aanvang 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Andrew Dean treedt op in Bruintje Beer Café/tavenue Bruintje Beer in Haamstede houdt op zaterdag 4 au gustus een openluchtfeest met als thema 'dansen in de Noordstraat'. Zanger en entertainer Andrew Dean treedt op voor het café. Hij is een goede bekende in Haamstede want hij is een vaste gast tijdens de Strao. Het optreden begint direct na af loop van de jaarlijkse wielerronde die op die avond wordt gehouden. De Noordstraat is daarom tot 12.00 uur afgesloten. Klarinetweg 5 Middelburg Ï0118- 628 707 www.alkuplus.nl &sasxj3szsas332sesa. RENESSE Standwerkersconcours in centrum Renesse In Renesse wordt zondag een inter nationaal standwerkersconcours ge houden. Verkopers uit Nederland en België prijzen hun koopwaar luidkeels aan. Het gaat niet alleen om de verkoop. Het is voor de standwerkers ook een wedstrijd. De hele middag loopt een jury rond om de handelaren te beoorde len. Het concours wordt gehouden bij de Watermeter en is van 12.00 tot 17.00 uur. RENESSE Concert Iers-Keltische folkband Slan In de reeks zomeravondconcerten treedt donderdagavond 2 augustus de Iers-Keltische folkband Slan op in de Jacobuskerk in Renesse. Slan staat voor 'tot ziens'. De band werd in 2004 opgericht door Ga- briele Kohl (zang, gitaar, fluiten), Piet Kikkert (basgitaar), Ronald Collenteur (doedelzakken, percus sie, fluiten) en Wouter van der Schoor (gitaar, mandoline, bou- zouki en banjo). Zij spelen Engelse, Schotse en Bretonse folkmuziek. Het concert begint om 20.00 uur. 'JSffl8SS6GSfSQ^*7&ySjCtë&SK&Sii!&?iGSl MIDDELBURG - Twee verstandelijk gehandicapte mannen, van 21 en 22 jaar, uit Zierikzee, hoorden don derdag in de Middelburgse recht bank respectievelijk een taakstraf van 100 uur waarvan de helft voor waardelijk, zestig dagen cel waar van 46 voorwaardelijk en even eens honderd uur taakstraf tegen zich eisen. De zaak tegen een der de verdachte, een 17 jarige, even eens verstandelijk beperkte, huisge noot, werd achter gesloten deuren behandeld. De drie stonden te recht voor grafschennis, diefstal en brandstichting. In de nachtelijke uren van 28 sep tember bezocht het drietal de be graafplaats in Zierikzee. Volgens de 17- en 21-jarige moest het daar fond middernacht spoken en ze wilden zien of het waar was. Spo ken zagen ze niet, maar wel enkele beeldjes op een graf en die namen ze mee. Toen ze vermoedden dat de politie hen op het spoor was, re den ze op de fiets naar de Zeeland- brug en kieperden daar de beeld jes (een duif en een engel) de Oos- terschelde in. „Hoe laag moet ie mand zinken om zoiets te doen?", vroeg officier van justitie M. Paapen zich donderdag af De 17-jarige en de 21-jarige verdach te stonden ook terecht voor brand stichting in de Baden Powellstraat in Zierikzee, op 19 november. Toen werden een afvalbak en een papiercontainer in brand gestoken. Toen het uit de hand liep, belden de verdachten 112. De officier van justitie achtte de betrokkenheid van de 22-jarige huisgenoot bij de brandstichting niet bewezen. Hij stond wel mede terecht voor een inbraak, enkele weken daar voor bij de Pontes Praktijkschool. De drie hadden daar een tv en een computer meegenomen, die bij de vader van de 22-jarige werd onder gebracht. Uitspraak op 9 augustus. 'Meet the Sharks!" bij 'Vv Deltapark Neeltje Jans Meet the Sharks!" bij Deltapark Neeltje Jans tijdens het zwemmen met echte haaien in het Bluereef Aquarium Zeeland. Kijk voor meer deltapark J QflKfcp informatie op N EZ t LI J www.neeltjejans.nl 3ANS ÉS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47