Musea bundelen kracht in vereniging SCHOUWEN-DUIVELAND Met de voetjes van de bodem en het kind op de rug Brandweer redt hond uit oud vestingwerk Westland leert van Zeeuws kassenproject almanak Ondertitels VRIJDAG 27 juli 2012 17 Met Vlaams zand naar Disneyland 20 en 21 Juridische status van samenwerking moet weg vrijmaken voor meer fondsen door Ali Pankow ZIERIKZEE - Een overlegplatform was er al jaren maar met de op richting van de Vereniging Musea Schouwen-Duiveland hebben acht regionale musea nu een officiële status voor hun samenwerking ge realiseerd. „Voorheen waren we niet meer dan een verzameling mensen die met elkaar aan tafel schoven voor overleg, maar zonder juridische status", zegt voorzitter Theo Me taal van het inmiddels opgeheven platform en voorman van deze nieuwe vereniging. „Dat stond een financiële, bijdrage van de Stich ting Renesse niet in de weg, om dat die lijntjes kort zijn, maar bij een landelijke instantie moet je na tuurlijk niet aankloppen als 'plat form'. Het aanboren van meer ex terne financiële bronnen voor on dersteuning van gezamenlijke acti viteiten van de musea zal nodig zijn", motiveert Metaal de keuze voor oprichting van de Vereniging Musea. Samen met Pim van der Wel (secretaris) en Ria Geluk (pen ningmeester) vormt hij het be stuur. Geluk zal zich specifiek rich ten op de fondsenwerving. De deelnemende leden zijn: Brouws Museum, Brusea, de Burghse Schoole, Goemanszorg, het Wa tersnoodmuseum, Stadhuismu seum en het Cameramuseum. Met behoud van eigen identiteit en pre sentatie beogen deze musea sa men 'het verhaal' van Schou wen-Duiveland te vertellen. Bij de oprichting van de vereniging is een folder uitgekomen waarin de ze acht musea elk apart kort wor den belicht. Het uitbrengen van de folder is gefinancierd uit een gift van serviceclub Ladies Circle. Zie ook: www.museaschouwenduive- land.nl RENESSE - Terwijl de meeste badgasten lang- esse over. De paarden en de ruiters gaan ook helemaal geweldig", zegt René Plandsoen. „In zaam het strand verlaten, komt een groep profiteren van het mooie weer door te zwem- het begin is het even spannend, maar daarna paarden de duinovergang Scholderlaan in Ren- men in de zee. „De paarden vinden het echt vinden ze het leuk. Ze zwemmen echt, hele maal met de voetjes van de bodem met de kinderen nog gewoon op de rug." foto Ronald den Dekker Maak je klaar voor een dag vol fun, spanning en sensatie. Op «-echts -li' mi outer rijden vanaf Eindhoven en uurtje v-anoü Tjfbiirg en Breda. Jr kan kièzcn uit meer dan SO vette attracties, daardoor zijn de wachtrijen nooit lang. War dacht je van Typhoon, King Kong en Banana Battle? Of Dizz, de gloednieuwe? coaster 2011 Dit jaar hebben we nog 2 verrassingen voor jè. De nieuwe Paardënsbow met musicalster Anne Van opstal. Adembenemend en met te missen! En de nieuwe super leuke film YOGI BEAR in de 4D-cinerna. Waar wacht je nog op? Surf naar bobbeiaanland.nl VUSSINGEN - De brandweer van Vlissingen heeft donderdagoch tend een hondje gered uit de oost- beer aan de Commandoweg. De oostbeer is een deel van het ves tingwerk uit de Franse tijd (rond 1800) dat diende om het water in de vestinggracht te scheiden van het zeewater. Een kleine hond was via een gat in de tunnel onder het vestingwerk beland en kon er niet meer uit. De brandweer moest het gat iets groter maken zodat een brandweerman erin kon kruipen en het hondje kon bevrijden. Het beestje kwam er heelhuids uit. De brandweer heeft aan de gemeente gevraagd het gat te dichten. TERNEUZEN - De gemeente West- land heeft in Zeeland geleerd hoe mensen kunnen worden opgeleid voor werk in kassen. Een delegatie van gemeente, landbouworganisa tie LTO en re-integratiebureau Werkplein Westland bezochten het opleidingscentrum voor glas tuinbouw op de Axelse Vlakte. Het model van leerwerkplaatsen is het voorbeeld geworden voor het Westland. Gedacht wordt aan een variant op deze Zeeuws-Vlaamse opleiding, in kassen bij kwekers in het Westland. De bedoeling is dat een tuinder enkele mensen onder zijn hoede neemt binnen zijn be drijf ac»»»eeee»«6ee«es« Tip? redactie@pzc.nl Hij gebruikt de service met enige re gelmaat; ondertiteling op televisie bij Nederlandstalige programma's. Burengerucht valt zo te vermijden zonder datje wegens mompelende geïnterviewden de helft van de in houd mist. Dat de ondertitelaars ook geluiden omschrijven ('krakende vloerplanken, baby brabbelt iets on verstaanbaars') voegt een dimensie toe. Ook als muziek klinkt komen de ondertitelaars in actie en krijg je on dertitels als 'spannend muziekje' of soms titel én uitvoerende. Laatst liet een van de ondertitelaars zich meesle pen. Tijdens een documentaire klonk klassieke muziek. Op het scherm ver scheen prompt de ondertiteling: 'God delijk stukje Bach'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45