Spruijt wil schitteren in thuiswedstrijd 281 sport Terneuzense Boys start tegen GPC Vlissingen Maarsen sterkste in zinderende barrage Na zeven minuten weet Bouwman dat het klaar is Interior Scherp voordeel op veel showroommodellen vrijdag 27 juli 2012 MIDDELBURG - Nadat vorige week al de eerste speelrondes in het zon dagvoetbal waren terug te vinden op de website van de KNVB staan nu ook de eerste wedstrijden in het zaterdagvoetbal geprogram meerd. In de eerste klasse staat meteen een derby op het program ma. Terneuzense Boys neemt het zaterdag 1 september op eigen veld op tegen GPC Vlissingen. Een week later spelen de Vlissin- gers thuis tegen LRC. Terneuzense Boys gaat dan op bezoek bij Oran je Wit. Een klasse lager staan ook meteen een aantal interessante ontmoetingen op het programma. Zo begint FC Dauwendaele met een thuiswedstrijd tegen Duive- land en ontvangt Bruse Boys Serooskerke. Programma tweede klasse zaterdag. FC Dauwendaele-Duiveland, Bruse Boys-Serooskerke, Heinkenszand-Oost- kapelle, VCK -SSV'65, Klundert-Dinte- loord, WC'68-Zaamslag, Zwaluwe-Ar- nemuiden. TWeede speeldag: Arnemui- den-VCK, Zaamslag-Heinkenszand, Serooskerke-FC Dauwendaele, Oostka- pelle-Bruse Boys, Dinteloord-Zwaluwe, SSV65-WC68, Duiveland-Klundert. Derde klasse A. Eerste speeldag. DFS-Kapelle, Apollo'69-MZVC, AZW-Spui, Nieuwland-Heer Arendsker- ke, De Meeuwen-Nieuwdorp, Dom burg-De Noormannen. Derde klasse B. Eerste speeldag. Yerseke-De Fendert, Internos-WHS NOAD'67-DHV, Beek Vooruit-Seolto, Tholense Boys-Krabben- dijke, MZC'11-Rillandia. door Lucien Roelandt NISSE - Dave Maarsen is een van de vaste deelnemers van Jumpin' de Weel en deed gisteren zijn naam van prijspakker eer aan. De ruiter uit Wellerlooi toonde zich in M groep 1 de beste. Maurice van Vliet uit Domburg eiste in M groep 2 de overwinning op. In een zinderende barrage kende de tweede dag in Nisse een schitte rende opening. Het verschil tussen de nummer één en drie in de eer ste rubriek klassiek M bedroeg slechts één tel. Eerste starter Davef Maarsen gaf met Amarillo meteen zijn visitekaartje af De Limburger vloog met de Quidam's Ru- bin-zoon in 34,79 seconden over het parkoers. Naar later bleek gooi de de combinatie uit Wellerlooi de deur hiermee in het slot. De voor de Weelruiters uitkomende Belg Patrick Grielens haalde met schim melmerrie Don Pepe alles uit de kast. Maar de ruiter uit Westmalle kwam met de Veni Vidi Vici nako meling niet verder dan de derde stek. Met een bloedstollende rit bracht laatste starter Danny Wil- lems met de goudvos Benjamin het publiek op de banken. Maar aan de finish kwam de ruiter uit Oosteind met Tangelo van de Zuuthoeve-zoon tweetiende secon de tekort. In M groep twee bracht Lisa de Graaf met de vosmerrie De Paardenplaza's O La La de span ning op het kookpunt. De amazo ne uit Oud Gastel stuurde de Con to-dochter in 35,71 foutloos rond. Favoriet Cindy Perdaen uit Sas van Gent sprong met Vancouver-doch- ter Barones den Haan in 38,38 se conden naar de finish. Naar later bleek goed voor de derde plaats. Ook met haar tweede troef Bella Fortuna moest Perdaen het ant woord schuldig blijven. De foutlo ze rit in 39,82 was goed voor de vijfde stek. Het venijn zat in de staart. Met de dood of de gladio len kwam Maurice van Vliet met Bondiro uit de startblokken. Het werden de gladiolen. Van Vliet toonde zich met de Cartano-zoon nipt sneller. Kevin Spruijt werd vorig jaar tweede in de superfinale van de Supercross in Aagtekerke. Kevin Spruijt is vanavond een van de kanshebbers op de zege in de Supercross van Aagtekerke. De inwoner van Meliskerke heeft een moeilijke periode achter de rug na een sleutelbeenbreuk. In zijn 'thuiswedstrijd' hoopt Spruijt een nieuwe start maken. door Maurice Sieketee MELISKERKE - Als jochie van een jaar acht stond Kevin Spruijt al langs de kant bij de Supercross in Aagtekerke. De stoere kerels op ronkende motoren trokken al op jonge leeftijd zijn aandacht. Toen hij in de pauze zelf een rondje op het parkoers mocht rijden, was de inwoner van Meliskerke helemaal verkocht. 'Dat wil ik later ook', zei hij tegen z'n vader. De droom van Spruijt werd al snel werkelijkheid. Vanavond staat de achttienjarige motorcrosser voor de zesde keer aan de start. „Vroeger keek ik erg tegen die mannen op en nu rijd ik er zelf tussen. Het is de wedstrijd waar ik een heel jaar naar uit kijk. Hier wil ik uitblinken en preste ren." Spruijt hoopt vanavond een moei lijke periode af te sluiten. Voor het eerst in zijn motorcrosscarrière kreeg het jonge talent uit Melisker ke dit jaar te maken met tegenslag. Tijdens een wedstrijd om het Bel gisch kampioenschap kwam Spruijt vlak na de start hard ten val. „Ik kwam op m'n schouder te recht. Ik reed nog wel even door, maar het voelde niet goed. Bleek ik m'n sleutelbeen te hebben ge- Woontrend Zeeland Deze zomer vertellen een groot aantal showroommodellen aan u dat zij weg mogen uit onze showroom Wij maken graag ruimte voor onze nieuwe collectie en verkopen hiervoor diverse showroommodellen tegen zeer scherpe prijzen. Kom,langs en profiteer! Woontrend Zeeland I Duinstraat 18a 4371 AZ Koudekerke I Tel. (0118) - 55 55 60 I www.woontrend.nl Twitter: @woontrend Facebook: @woontrendzeeland broken. Erg spijtig, want ik was in goede vorm. Nu lag ik er ineens twee maanden uit en dat was een flinke tegenvaller. Het is eigenlijk voor het eerst dat ik met een bles sure te maken kreeg." Na een paar maanden van herstel pakte Spruijt onlangs de draad weer op. „Ik heb geen last meer van m'n sleutelbeen, maar ik mis nog wel ritme. Normaal duurt een wedstrijd zo'n 24 minuten en kan ik volle bak gaan, maar nu ben ik soms na een kwartier al uitgeput. Je moet als het ware weer op nieuw leren rijden. Conditioneel ben ik ook nog niet helemaal op niveau, maar samen met m'n trai ner Peter Maranus werken we er hard aan", vertelt Spruijt, die het crossen van kleins af aan mee kreeg van z'n vader. „M'n vader was een wegracer. Samen met m'n zusjes ben ik op jonge leeftijd al gaan rijden. Ik werd steeds fanatie ker en boekte elk jaar progressie." Door zijn blessure is een goed re sultaat in het Belgisch kampioen schap inmiddels verkeken, zegt Spruijt, die per jaar zo'n veertig crossen rijdt. „Ik kan alleen nog maar voor de dagresultaten gaan. Daarom doe ik ook graag mee in Aagtekerke. Dat is een wedstrijd die op zich staat en niet meetelt voor een klassement. Het is gewel dig om te crossen met zo veel be kenden langs de baan, want het is voor mij een beetje een thuiswed strijd. Tiet is een uniek evenement voor het dorp. Dagen van tevoren word je er al over aangesproken door vrienden en bekenden. Ik hoop dat ik ondanks de tegenslag toch een klein beetje kan preste ren", blikt Spruijt vooruit op de cross van vanavond. De meeste te genstand verwacht hij van de Zeeuws-Vlamingen Gian Scheele (Zaamslag) en Jordi van de Wiele (Sint-Jansteen). „Het parkoers ligt mij wel. Ik hou wel van een harde baan zoals die in Aagtekerke ligt. Ik ben alleen nog niet op het ni veau waar ik zou willen staan, maar ik ga voor het uiterste. Dat doe ik bij elke wedstrijd waar ik aan de start sta." Programma Supercross Aagtekerke De Supercross in Aagtekerke wordt vanavond voor de 22e keer gehouden en is een begrip in Zee land. De trainingen beginnen vandaag om 11.30 uur. In totaal zijn er tien klassen: Local Heroes, Bromfietsklasse, Pitbikes, 50 cc, 65 cc, 85 cc kleine grote wielen, MX2 1e groep, MX2 2e groep, MX1 MX3, Veteranen. De wedstrijden beginnen om 13.20 uur met de eerste manche in de Bromfietsklasse. Om 20.30 uur worden de rijders voorgesteld die in actie zullen ko men tijdens de Superfinale. #Tien minuten later gaat de Superfi nale van start. Na afloop is de prijs uitreiking in de feesttent en wordt er live muziek gespeeld. Vorig jaar werd het hoofdnummer gewonnen door Mark Boot uit Burgh-Haamstede. iSM9«Kliai!!^>35i6KS5S^aSiH^KSiSSaEm®®-3a door Barry van der Hooft TURKU - Na het 1-1-gelijkspel in En schede en de daaropvolgende 6-0- overwinning in de competitie, was het vertrouwen bij de spelers van Inter Turku enorm gegroeid. Zou het echt kunnen lukken, stunten tegen het op papier veel betere FC Twente? Het antwoord was amper zeven minuten na de aftrap al ge geven. Nee, het Europese avontuur van Pim Bouwman en zijn ploeg genoten zou tot twee duels be perkt blijven. FC Twente leidde na zeven minu ten al met 0-2 en had de buit dus al binnen. Bij rust stond het 0-3, uiteindelijk werd het 0-5. „We wil den dezelfde strategie als in En schede hanteren", legde Bouw man na afloop uit. „Maar als het dan zo snel 0-2 staat, heeft dat geen zin meer." Inter Turku probeerde na de snel le achterstand nog wel om aan te dringen, maar het kwaliteitsver schil was te groot. Bouwman: „We probeerden wel te pressen, maar daardoor werden de ruimtes gro ter. Daar weet een ploeg als FC Twente wel raad mee. Al vind ik wel dat wij beter gevoetbald heb ben dan in Enschede. Alleen ston den we in de openingsfase naïef te verdedigen." Bouwman kan zich met Inter Tur ku nu op de Finse competitie rich ten. Al vóór de duels met FC Twen te maakten verschillende clubs hun interesse kenbaar maar Bouw man wil sowieso het seizoen in Finland - dat tot oktober loopt - af maken. „Ik wil zoveel mogelijk spe len en scoren. We staan bovenaan en hebben nog vijftien duels om kampioen te worden. Pas na het seizoen ga ik verder kijken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36