Succes voor Fred Rutten Prettige wandeling door achtertuin sport 12 7 vrijdag 27 juli 2012 VOETBAL Vitesse naar derde voorronde Europa League Fred Rutten heeft zijn eerste suc cesje als hoofdtrainer van Vites se te pakken. De Arnhemse ploeg plaatste zich gisteravond voor de derde voorronde van de Europa League, door Lokomotiv Plovdiv in GelreDome te ver slaan (3-1). door Gerard Borgman ARNHEM - Na de 4-4 van vorige week in Bulgarije zette de driepun ter in Arnhem voor Vitesse het licht op groen. De club die na tien jaar terug is in het internationale clubvoetbal mag nu met het Russi sche FC Anzhi gaan strijden om een ticket voor de play-offs, de laat ste knock-outronde voor de groepsfase van de Europa League. Een interessante paring, waarin Rutten zijn vroegere leermeester bij PSV, de huidige Anzhi-trainer Guus Hiddink, zal ontmoeten. Sail lant is tevens dat zowel Hiddink als Vitesse-eigenaar Merab Jorda- nia innig bevriend is met Chel- sea-baas Roman Abramovitsj. Anzhi ontdeed zich in de tweede voorronde met gemak van het Hongaarse Honved (1-0 en 4-0). Komende donderdag zal Vitesse in Moskou, waar Anzhi de Europese thuiswedstrijden afwerkt, voor het eerst onder leiding van Rutten op sterke tegenstand stuiten. Het tweeluik met Lokomotiv Plovdiv was nauwelijks een sportieve graadmeter. Na het wederzijdse foutenfestival in Bulgarije lachte Vitesse gistera vond om het verweer van Lokomo tiv, dat in de voorafgaande dagen niet alleen de clubeigenaar maar ook de drie beste voetballers plot seling had zien vertrekken. De nummer zes uit de vorige Bulgaar se competitie hield een klein half uur stand, toen werkte Marco van Ginkel een mislukt schot van Jona than Reis over de lijn (1-0). Van Ginkel had in Lovech ook al twee keer gescoord en staat nog maar een treffer achter op John van den Brom en Bob Peeters, de topsco rers aller tijden van Vitesse in Eu ropa. Van Ginkel was de beste man op het veld en onderstreepte nog maar eens dat hij Vitesse's meest waardevolle speler is. De middenvelder is pas 19 jaar, heeft al zestig eredivisieduels in de benen en beschikt fysiek, voetbal lend en qua loopvermogen over de eigenschappen die worden ge vraagd in het hedendaagse interna tionale voetbal. Nog voor rust scoorde Patrick van Aanholt, op aangeven van Reis, de 2-0 en na rust tekende Wilfried Bony met een kopslag na een voor zet van Renato Ibarra voor de 3-0. Daarmee was de succesvolle ren tree van Vitesse in Europa wel be zegeld, maar in het nietszeggende restant liep de thuisploeg grote schade op richting Anzhi. Cen trumverdediger Tomas Kalas kreeg na het vloeren van Ilian Yordanov direct rood, hetgeen hem een schorsing zal opleveren. Hristo Za- latinski benutte de bijbehorende strafschop: 3-1. In de blessuretijd mocht ook Vites se aanleggen vanaf elf meter, maar Giorgi Chanturia zag zijn slappe inzet gekeerd worden door doel man Stefano Kunchev. Sport in het kort 3 Fabio Capello (66) is gisteren offi cieel benoemd als bondscoach van de nationale voetbalploeg van Rus land. Hij moet zijn nieuwe formatie naar het komende WK over twee jaar in Brazilië brengen.Hij is in Rus- - land de opvolger van Dick Advo caat, die bij PSV aan de slag is ge gaan. Capello gaat naar verluidt 10 miljoen euro per jaar verdienen. Antonio Conté, de huidige trainer van landskampioen Juventus, en zijn speler Leonardo Bonucci moe ten zich melden voor het Italiaans sportgerecht om zich te verant woorden voor hun betrokkenheid in het grote gokschandaal in het Italiaanse voetbal. Bonucci zou in 2010 als speler van Bari een uitslag onrechtmatig hebben beïnvloed. Conté zou als coach van Siena ver zuimd hebben te melden dat er misstanden Wolfsburg van Bas Dost: 2-1. De linkspoot maakte in de 39e mi nuut met eerrgevoelvol lobje de 2-0. Beide Nederlanders werden in de rust gewisseld van de wedstrijd die in China werd afgewerkt. Aanvaller Mario Mandzukic opende na een half uur voor Bayern München de score uit een strafschop tegen zijn voormalig werkgever. Vaclav Pilar redde in de blessuretijd de eer voor Wolfsburg, waar de Ne derlander Andries Jonker assis tent-trainer is. UITSLAGEN VOETBAL' Voorronde Europa League Vitesse - Lokomotiv Plovdiv 3-1 (2-0) 25. Van Ginkel 1 -0, 45. Van Aanholt 2-0, 48. Bony 3-0, 80. Zlatinski 3-1. Scheidsrechter: Koukoulakis (Gri) Toeschou wers: 13.469. Geel:,van der Struijk, Kalas (Vi tesse), Todorov, D.Georgiev, Yordanov, Kiriaki- dis, Salamastrakis (Lokomotiv), Malamov Rood: Kalas (79) Bijzonderheid: Chanturia mist penalty (90+1) Inter Turku - FC Twente 0-5 (0-3) 4. Fer 0-1, 7. Plet 0-2, 37. Fer 0-3, 77. Chadli 0-4, 89. Chadli 0-5. Arbiter: Bebek (Kro), Toeschouwers: 9000 TENNIS Kitzbühel. Mannen Tweede ronde: Flaase (Ned/3) - Oswald (Oos) 6-4 3-6 6-2, Kohl- schreiber (Dui/1) - Balazs (Hon) 6-4 6-1, Ode- snik (VSt) - Zopp (Est) 5-7 7-5 6-3, Volandri (Ita) - Ramos (Spa/4) 6-4 6-4, Dutra Silva (Bra) - Gulbis (Let) 6-4 6-4, Volandri (Ita) - Ramos (Spa/4) 6-4 6-4. Kwartfinales: Haase - Odesnik 6-2 6-4, Kohl- schreiber - Rosol (Tsj) 6-2 2-6 6-4, Volandri - Dutra Silva 6-4 6-4, Klizan (Slw) - Bolelli (Ita) 1-6 7-5 6-1. Bakoe. Vrouwen. Kwartfinale: Panova (Rus/2) - Brattsjikova (Rus/6) 2-6 7-6 (5) 6-4, Jovanovs- ki (Ser/5) - Krunic (Ser) 5-7 7-6 (3) 6-3, door Leon ten Voorde TURKU - Je moet er als club even doorheen, maar voor de voetbalro mantici heeft zo'n trektocht door Europa wel iets. Het is weer eens een keer wat anders dan gedroom de theaters zoals San Siro of de Arena Auf Schalke. In de aanloop naar nieuwe successen kan het ge beuren dat je terechtkomt in een oord als Turku waar het veld hope loos is, het publiek in extase raakt als een verdediger een bal wegkopt en achter een van de doelen een tribune ontbreekt. En: een ouder wetse ballenvanger ook niet aanwe zig is, waardoor elk schot dat naast of over gaat een gevaar is voor de auto's op de parkeerplaats. Na vier Europese overwinteringen dacht FC Twente die Maduro- dam-wereld ontgroeid te zijn, maar gisteravond vond de num mer 36 van Europa zich opeens te rug in het vreedzame huis van de nummer 207 van de UEFA-ran- king. Door de teleurstellende remise in Enschede was op voorhand niet ie dereen in het Twentse kamp ge rust op een goede afloop, maar in de Finse havenstad openden de Tukkers met flair de deur naar een andere bestemming: 0-5. Er waren in Turku nog maar ze ven minuten gespeeld en veel be zoekers stonden nog voor de poort, toen Twente de garantie op een verdere doortocht al op zak had. Na vier minuten verlengde Le- roy Fer een indraaiende vrije trap van Nacer Chadli (0-1) en niet veel later tikte uitgerekend de geplaag de spits Glynor Plet de beslissende 2-0 binnen na uitstekend voorbe reidend werk van Dusan Tadic. Door die vroege, geruststellende marge kreeg het duel op de milde zomeravond het karakter van een vriendschappelijke wedstrijd, een duel dat naadloos past in de voor bereiding op het seizoen. Trainer Steve McClaren merkte een dag voor de wedstrijd op dat hij steeds dichter bij zijn beoogde basisformatie komt en in dat kader was het interessant om te zien tot welke keuzes hij in Finland kwam. In tegenstelling tot de eerste ont moeting had hij nu wel een basis plaats ingeruimd voor Wout Bra- ma. De controleur vormde een middenveld met Willem Janssen en Leroy Fer, waarbij de laatste de eest vooruitgeschoven pion was. Het elftal dat McClaren voor de re turn had gecomponeerd, was gre tig, professioneel en speels tegelijk. Vooral voor rust was het bij vlagen genieten, bijvoorbeeld van de op rechts geposteerde Tadic, de virtu oos die het prachtige repertoire be zit om de nieuwe publiekslieveling te worden. Twente liep bijna achteloos over de Finse koploper heen en dankzij treffers van Fer en Chadli (twee maal) werd het kwaliteitsverschil treffend in beeld gebracht: 0-5. Spelers van Vitesse bejubelen het openingsdoelpunt van Marco van Ginkel (midden). foto Joep leunen/ANP De Franse voetballers Samir Nas- ri, Yann M'Vila, Ha- tem Ben Ar- fa en Jérémy Ménez moe ten vandaag verschijnen voor een dis ciplinaire commissie van de Franse voetbal bond. Zij moeten zich verantwoor den voor hun gedrag tijdens Euro 2012. De spelers riskeren een schorsing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35