aan de sporters9 'Alles is gezegd, nu moet het Column Jongensdroom vrijdag 27 juli 2012 De Nederlandse zeilster Marit Bouwmeester trainde gisteren in Weymouth. praat pas op 2 augustus as door Maarten van der Weijden De droom van velen: goud Als klein kind begon ik met zwem men en al snel merkte ik dat ik er steeds beter in werd. Dus kwamen de vragen wat ik met die sport wil de bereiken. Ik werd bijna verplicht om te zeg gen dat ik de Olympische Spelen wilde halen en misschien zelfs wilde winnen. Ik zei dit altijd wel, maar was er eigenlijk nooit van overtuigd dat ik hierin zou slagen. Wat zou het gaaf zijn om ooit Olympisch goud te win nen. Wél met het realistisch besef dat de kans hierop heel erg klein zou zijn. Het mooie van kansen is, dat ook kleine kan sen soms uitkomen. Door jarenlang trainen, het aantal kilometers van anderhalf keer de we reld rond zwemmen, het leven in een zuurstof tentje en zo'n beetje alle keuzes in mijn leven in het teken van het zwemmen laten staan, had ik stukje voor stukje mijn kans steeds een beetje groter gemaakt. Australische bookmakers hadden me in 2008 staan op 1 tegen 40 voor de olympische race in het Shunyi Park - ik wist dat mijn kans groter was. Hoeveel groter interesseerde me niet; ik had mezelf de maximaal mogelijke kans gege ven en dat had ik bereikt door kei- en keihard trainen. Mijn kleine kans kwam uit en het voel de onwerkelijk om als eerste te mogen aantik ken. Ik was olympisch kampioen, dit had ik als klein jongetje nooit durven dromen. Nadat ik was gestopt met wedstrijdzwemmen, kwam ik erachter dat het helemaal niet het zwemmen zelf was dat mij zo fascineerde, maar het extreem voor een doel gaan. Geen zwart gat voor mij, het enige wat ik hoefde te doen was een nieuw doel zoeken. Het geven van bedrijfslezingen, het schrijven van een boek, dingetjes doen in de media: het leven na de sport is net zo uitdagend. Nu werk ik bij Unilever, een enorm ambitieus bedrijf Ik droom nog steeds net zoals dat jongetje van ze ven. Wat zou het gaaf zijn om ooit de aller hoogste baas van Unilever te zijn. Wél met het realistische besef dat de kans hierop heel erg klein zal zijn... Website: www.maartenvanderweijden.nl Twitter: Omvdweijden NOC*NSF-voorzitter André Bolhuis (links) proost met vlnr Charlene de Carvalho-Heineken, haar man en oud-atlete Ellen van Langen op de opening van het Holland Heineken House. foto Robin Utrecht/ANP stad rond en is zeer tevreden over de laatste fase van de voorberei ding. „Het team is er klaar voor. Het High Performance Centre functioneert en de verhalen over het olympisch dorp zijn ook goed. Slaap je goed, is het internet snel, kun je lopen naar de eetzaal en is het eten goed, dat zijn de essentië le zaken voor de sporters. De sfeer is goed. Iedereen is gefocust, maar ook ontspannen." Aan de noordkant van Londen is alles klaar voor om de festiviteiten in gang te brengen. Het Holland Heineken House (HHH), dat giste ren de poorten opende, verwacht zo'n 100.000 bezoekers. Het sloeg voor de verwachte invasie Oran- je-fans onder meer 15 duizend bit terballen in, 35 duizend kroketten en 20 duizend hotdogs. En bier, heel veel bier. Er zijn vier contai ners met fusten gerstenat ver scheept en daar bovenop maakten twee tankwagens vol bier de over steek. Hoeveel glazen dat zijn? „Dat zeggen we niet", aldus Nor- bert Capetti van het HHH. Er kan dus worden gefeest in het Alexandra Palace, dat voor ruim twee weken is omgetoverd tot een oranjekasteel en normaal gespro ken onderdak biedt aan concerten van sterren als U2 of Bruce Spring steen. zie onze website:londen2012 Het laatste nieuws over de L-1 Olympische Spelen in Londen. Spelen in het kort Tennisser Robin Haase moet het bij de Olympische Spelen in de eer ste ronde opnemen tegen de Frans man Richard Gasquet, de nummer 21 van de wereld. Met Jean-Julien Rojer doet Haase ook mee in het dubbelspel. Ze moeten het in hun eerste partij opnemen tegen Lean- der Paes en Vishnu Vardhan uit In dia. Het Nederlands eventingteam heeft gisteravond met eigen ogen kunnen zien hoe het parcours van de cross country erbij ligt. Het 5700 meter lange geaccidenteerde terrein in Greenwich Park kent veel technische stukken. De ruiter- equipe, die uit Tim Lips, Andrew Hef- fêrnan en Elaine Pen bestaat, komt maan dag. in actie. Ondanks de soms lastige hellinkjes verwachten Lips en Pen dat hun paarden zich wel kunnen redden. „Maar ik denk wel dat het een pittige cross is", aldus Pen. Tennisser Ivo Karlovic heeft zich gisteren afgemeld voor de Olympi sche Spelen. Het Kroatische servi cekanon kampt met een voetbles sure. Zijn plaats in het toernooi zal worden ingenomen door de Duit ser Philipp Petzschner. Usam Bolt vlag van Ja maica het Olympisch Stadion bin nen. De sprinter is to renhoog favoriet voor het goud op de 100 en 200 meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31