Op jacht naar SEH-artsen Rappers krijgen taakstraf vrijdag Lucca De krant 6 weken voor 18 euro! PZC vrijdag 27 juli 2012 door Jan van Damme Als ik ooit een column mag schrijven, dacht ik, dan schrijf ik er één over Lucca. Lucca. Nu moet ik helaas op de verleden tijd overstappen. Want Lucca was onze hond. Tot een maand gele den. Een Tervuerense herder, u weet wel, een altijd net iets te ge stresste maar in de grond bijzon der vriendelijke roodharige vier voeter met een zwarte kop en zwarte oren. Ach. We missen haar. Na bijna twaalf jaar in onze direc te omgeving stond ze na de mid dagwandeling opeens verstijfd op haar kussen. Een half uur later nam ze nog een laatste spurt naar de bench in de garage, haar altijd veilige thuishaven. Vandaar heb ben we haar 's avonds laat nog naar de dierenarts gedragen. Tevergeefs, te laat, te ziek, te oud, alles te. Hoe kan dat nou, waarom, dat ging wel erg snel, ze heeft er zelf gelukkig weinig van gemerkt. In die volgorde. Inmiddels zijn we van de grootste schrik bekomen. En van de ergste leegte. Want je hebt absoluut niet in de gaten hoe zo'n hondenbeest je leven en je huis vult. Nog altijd ruiken we dat ze er niet is als we thuiskomen. In de garage staan de aluminium drink- en etensbak in elkaar. De restjes hondenbrokken raakten al snel beschimmeld, die hebben we in de vuilnisbak ge daan. Ik ga u niet lastig vallen met de blikken van verstandhouding, die we rond vier uur met elkaar wis selden. Vergeet het balletje niet, keek ze dan. Dagelijks een rondje, weer of geen weer. Altijd blij, al tijd enthousiast. Ook de mensen langs onze uitlaatroute zijn ontre geld. Vorige week nog kwam er éen aan de deur. Waar zijn jullie toch? We hebben het uitgelegd. Ach gut, ze hadden het al gedacht. We merken dat we ons rondje missen. Zo'n hond is een totaalbe levenis, moet u maar denken. Goed voor lijf en leden. Ach Lucca. Of we nog een nieuwe hond nemen? Die vraag mag nog niet gesteld worden. Maar de bal hebben we nog. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON pzc Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) aikroon@pzc.nl Centrale redactie 1:0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T:.0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorgïng bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75} Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten Van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op Informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op_ www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van €77,65 per kwartaaj (na28) D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal <na2B) Ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (Ik héb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PB) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg, Bellen kan ook: 088 -013 9910 Telefoonnummer 'Bij ZorgSaam werken we met ziekenhuisartsen. Maar ook wij zoeken nu een SEH-arts, als eerste stap in het herstructuren van de acute zorg.' Cora Hoffmann, hoofd afdeling Acute Zorg ZorgSaam Achttien Spoedeisende Hulp artsen moet het ADRZ vinden om straks 365 dagen per jaar, het klokje rond, 'gespecialiseer de generalisten' te hebben rondlopen op de SEH's en op de intensive care-afdelingen. Dat wordt nog een hele toer. door Ondine van der Vleuten Headhunting, promo tie op congressen en symposia, adverten ties in vakbladen, di rect mailing naar mo gelijke kandidaten en niet te verge ten: een kleurige brochure mét dvd. Het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis heeft geen middel onbe nut gelaten om potentiële kandida ten voor de achttien vacatures van SEH-arts te bereiken. 'Ons ziekenhuis zoekt achttien SEH-artsen. Omdat wij spoedei sende i hulp als een specialisme zien', staat er met grote letters op het rode omslag van de brochure. Op de dvd die achterin steekt, trek ken voor het oog van de kijker eerst sfeervolle beelden van Zee land voorbij (mooi woon- en werkgebied!), waarna commissaris van de koningin Karla Peijs wer vende woorden spreekt om de as pirant-Spoedeisende Hulparts over de provinciegrens te trekken. Cora Hoffmann, hoofd afdeling Acute Zorg (inclusief SEH) van zie kenhuis ZorgSaam in Terneuzen is onder de indruk. ZorgSaam is zelf ook bezig met een kwaliteitsslag op de acute zorg en SEH. „Wij heb ben daarvoor een werkgroep inge steld. Het moet in Nederland an ders met de acute zorg. Wat Goes nu gaat doen is geweldig.. Achttien SEH-artsen! Dat is een enorm aan tal. Als je dat voor elkaar kunt krij gen, heb je wat moois. ADRZ heeft gekozen voor de medische ondersteuning die past bij een am bitieuze toekomstvisie." Ambitieus is ADRZ zeker. Recente lijk haalde het ziekenhuis de kwali ficatie 'trauma level 2' binnen: dat betekent -dat alleen mensen met zeer ernstige letsels (zoals her- sen-schedelletsel) nog buiten de provinciegrenzen behandeld moe ten worden. Nog dit jaar hoopt het ADRZ daar de kwalificatie 'level 2 IC' aan toe Binnen twee uur moet een SEH-patiënt geholpen zijn of doorverwezen. te kunnen voegen. Die garandeert dat mensen die langdurig intensi ve care nodig hebben, bij ADRZ op een verantwoorde manier ver zorgd worden. Sjors van Lieshout is medisch ma nager acute as van het ADRZ. Hij is ook - voorlopig - de enige SEH-arts bij ADRZ en de drijven de kracht achter de SEH-ontwikke- lingen daar. Naast kwaliteitsverbetering is er nog een reden om zoveel SEH-art sen tegelijk te willen, zegt Van Lies hout. „Voor de artsen zelf maakt dat het leuker. Hun aantal maakt dat ze echt invloed kunnen gaan uitoefenen, dat ze zaken kunnen gaan veranderen." Die achttien artsen zullen er om meerdere redenen niet van de ene op de andere dag zijn. Ten eerste: ziekenhuizen vechten om afgestu deerde SEH-artsen. In de ranglijst van meest gewilde artsen staan ze op nummer 3. Maar zelfs als er vandaag achttien zouden aankloppen bij Van Lies hout, zou hij ze niet zomaar aanne men. „Ik wil selectief zijn en al leen artsen aannemen die bij ons passen. Het zal langzaam opge bouwd worden." Artsen op de SEH 9 Poortarts: basisarts die in afwach ting van een opleidingsplaats voor de vervolgopleiding/specialisme er varing opdoet bij een afdeling SEH. 9 Ziekenhuisarts (ZorgSaam): basis arts die anderhalf jaar intern verder is opgeleid (stages bij de cardio loog, neuroloog, internist, longarts en chirurg). Handelt in overleg met of in opdracht van specialist. Spoedeisende Hulparts: arts die in een opleidingsziekenhuis een driejarige vervolgopleiding krijgt, gericht op de SEH. Doet vaak ook een buitenlandse SEH-stage (daar bestaat het specialisme al langer). Heeft zelfstandige (be)handëibe- voegdheid. Ik machtig de PZC om Jiet abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC eaat zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan MIDDELBURG - De twee rappers van het Twentse Penn Connection (Raheem, 25 jaar uit Enschede) en Dope-D (27 jaar uit Hengelo) zijn donderdag door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot elk een taakstraf van vijftig uur en een voorwaardelijke gevangenis straf van twee maanden. Tegen het rap-duo van Penn Con nection (Penitentary Gevange nis) was een taakstraf van tachtig uur en eveneens twee maanden voorwaardelijk geëist. De recht bank achtte het duo schuldig aan het bedreigen van de politicus Geert Wilders via een clip op You- Tube. Op de tijdens de behande ling van de zaak vertoonde clip 'Wilders Diss' was overigens voor een leek nauwelijks iets verstaan baars te horen. Maar een geoefend oor zou na een paar keer afspelen wel degelijk dreigementen kunnen horen. Zo werd de politicus met de dood bedreigd of werden er in ieder geval mensen aangezet om de PW-leider iets aan te doen. De clip eindigt met een zogenaamd nieuwsbericht dat Wilders dood is gevonden in een varkensstal. Volgens de raadsman van de beide rappers was er absoluut geen spra ke van een bedreiging, maar was het een waarschuwing. De maker van de viceoclip, een minderjarige Axelaar is eerder tot een voorwaardelijke taakstraf ver oordeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2