zeeland 119 Zeldzame bijensoort Vereniging van musea zwemmen tussen de haaien vAÏKIIPLUS vrijdag 27 juli 2012 '~tj 41 'Er zit nu te veel gras en heermoes in de i berm. We moeten een manier vinden om verschillende plantensoorten dat op een goede manier weg te krijgen'. groeien tot nu toe in de berm aan de Eikenlaan. Gemeente-opzichter Frans jonkers Bij ieder mens past een kunststof kozijn. Klarinelvveg 5 Middelburg T 0118 628 707 www.alkuplus.nl OOST-SOUBURG Veroordeelde gepakt bij bromfietscontrole Bij een bromfietscontrole in Oost-Souburg is donderdag een 23-jarige Middelburger aangehou den die nog een celstraf moest uit zitten van twee weken voor dief stal en bedreiging. Hij is naar To- rentijd gebracht. De man werd ge pakt bij een controle op het Koop mansvoetpad. Daar mogen brom fietsers niet rijden met ingeschakel de motor. Hij reed daar toch en had bovendien geen rijbewijs. MIDDELBURG Groep kinderen mishandelt jongen Een 15-jarige jongen uit Middel burg is woensdagavond mishan deld door een groepje kinderen. Dat gebeurde tijdens het zwem men in het Kanaal door Walche ren. Hij werd geschopt en geslagen door vier kinderen tussen de 12 en 16 jaar, twee jongens en twee meis jes, en raakte gewond aan zijn oog. De vier zijn aangehouden en na verhoor vrijgelaten. TERNEUZEN Enquête bij ziekenhuis over parkeren auto's Zorgsaam enquêteert sinds begin deze week dagelijks een aantal uur op het parkeerterrein voor het zie kenhuis in Temeuzen. „Een half jaar geleden zijn er bewegwijze ringsborden geplaatst. Wij willen nu in kaart brengen of iedereen op de juiste plaatsen parkeert. Er zijn namelijk aparte plaatsen voor per soneel en bezoekers", aldus Marga ret Lafort van Zorgsaam. VEERE Expositie Zeeuws Palet in Rammekens Het Zeeuws Palet houdt dit week einde een kleine expositie is Fort Rammekens bij Ritthem. Werken van de amateurkuntenaars zijn te zien op zaterdagmiddag en zondag middag van 13.00 tot 17.00 uur. Bo vendien zijn ten minste tien leden van Het Zeeuws Palet in het fort aan het werk. Opzichter Frans Jonkers (links) en Henk Remijnse in de ecologische berm. Harig wilgenroosje Sint Jacobskruid WISSENKERKE - Albert de Wilde fo tografeerde deze week in Wissen- kerke de zeldzame Roodrandzand- bij. Deze soort kwam vroeger veel voor in Nederland, maar was tot voor kort nagenoeg verdwenen. Al leen in de Biesbosch zat nog een grote populatie. Bijen zijn kwets baarder dan veel andere dieren om dat ze strenge eisen stellen aan zo wel hun nestplaats als hun voed sel. De Roodrandzandbij is groten deels afhankelijk van wilgen. Van de ruim driehonderd bijensoorten in Nederland staat ongeveer 55 pro cent op de Rode Lijst. 2012 is uitge roepen tot het Jaar van de Bij om dat het zo slecht gaat met bijen. foto Ruben Oreel Brunei fotostrip Gemeente Veere ZIERIKZEE - Een overlegplatform was er al, maar met de oprichting van de Vereniging Musea Schou- wen-Duiveland hebben acht mu sea een officiële status voor hun sa menwerking gerealiseerd. De deel nemende leden zijn: Brouws Mu seum, Brusea, de Burghse Schoole, Goemanszorg, het Watersnoodmu seum, Stadhuismuseum en het Ca meramuseum. Met behoud van ei gen identiteit en presentatie beo gen deze musea samen 'het ver haal' van Schouwen-Duiveland te vertellen. Bij de oprichting van de vereniging is een folder uitgeko men waarin deze acht musea elk apart kort worden belicht. Biggenkruid Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 77 www.avaelectro.nl "Meet the Sharks!" bij Deltapark NeeltjeJans tijdens het zwemmen met echte haaien in het Bluereef Aquarium Zeeland. Kijk voor meer informatie op www.neeitjejans.nl 0EITAPARK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27