Handreiking studenten aan bewoners Restauratie steiger Is moeilijk WALCHEREN Brandweer redt hond uit oud vestingwerk Dode man Tholen toch geïdentificeerd almanak Ondertitels VRIJDAG 27 juli 2012 17 Evenwicht in ecologische berm 18 en 19 Met Vlaams zand naar Disneyland 20 en 21 Inzet surveillanceteam en mogelijk aanpassing tijden bar in sociëteit Roosevelt Academy door Maurits Sep middelburg - Studenten van de Roosevelt Academy zijn bereid hun plan voor een gemeenschap pelijk studie- en ontspanningshuis aan te passen om tegemoet te ko men aan de buurtbewoners. Die vrezen overlast omdat er in het 'common house' ook een bar komt waar de studenten elkaar kunnen ontmoeten. Hoewel de studenten zelf niet ver wachten dat er veel overlast zal zijn, in ieder geval niet meer dan de bewoners van de binnenstad nu mogelijk al ervaren, tonen zij ook begrip voor hun toekomstige buren. „We hebben best begrip voor de angst die zij hebben. Daar om denken we ook na over aanpas singen en maatregelen", zegt Kim Voerknecht, secretaris van het be stuur van Stichting Common Hou se Elliott. Eén van de handreikingen die de studenten overwegen, is de ope ningstijden van de bar aanpassen, legt zij uit. De bar gaat twee avon den per week open (dinsdag en donderdag). „We zouden wel kun nen overwegen om eerder te slui ten dan twee uur. Het nadeel is wel dat de studenten dan eerst nog de stad in gaan voordat ze naar huis gaan. Dan zijn wij het toezicht kwijt." Geen bar inrichten, is volgens Voerknecht geen optie. De studen ten hebben de inkomsten nodig om hun plan voor het common house te kunnen betalen. Een andere handreiking is het in zetten van een surveillanceteam. De Roosevelt Academy heeft zo'n team, dat bestaat uit studenten van de RA zelf „Dat team kunnen we inzetten om ervoor te zorgen dat iedereen rustig weggaat en dat ze niet blijven hangen in de straat." De inzet van het surveillanceteam is al 'concreet', benadrukt zij, over de aanpassing van de openingstij den van de bar wordt nog nage dacht. Volgende week overleggen de studenten weer met vertegen woordigers van de buurtbewo ners. Overigens is de vergunning voor het common house nog niet ver strekt. Nog niet alle informatie is beschikbaar. De verbouwing van het oude postkantoor en de ope ning zijn daardoor vertraagd. kamperland - De gemeente Noord-Beveland gaat onderzoeken of de monumentale veersteiger bij Kamperland gerestaureerd kan worden. Op deze Steiger legt het pontje aan dat vaart tussen Veere en Kamperland. De steiger ver keert in niet al te beste staat. Als verantwoordelijke voor de veilig heid pleegt de gemeente het nood zakelijke onderhoud, maar meer ook niet. Volgens wethouder Cees van der Weele moet er iets gebeu ren met de steiger. Slopen is geen optie, omdat het een monument is. Afsluiten ligt ook lastig, omdat hij wordt gebruikt door het pontje naar Veere. „Dan blijft restaureren over, maar dat kost 350.000 euro", stelt de wethouder. „Die lasten kunnen wij als gemeente in deze tijd niet alleen dragen." Hij wil bin nenkort praten met andere par tijen zoals de Dienst Domeinen (de eigenaar), het waterschap en de provincie om te bekijken of ze samen iets kunnen doen. Dan kan wellicht ook een beroep worden gedaan op diverse subsidies. De gemeente Noord-Beveland kan de kosten voor het restaureren van de oude veersteiger bij Kamperland niet alleen dragen. foto Willem Mieras k r~ lil Maak je Klaar voor een dacj vol run, spanning en sensatie. Op slechts 45 minuten rjjden vanaf Eindhoven en I uurtje vanuit Tilburg en Breda. Je kan kiezen uit meer dan 50 vette attracties, daardoor zijn de wachtrijen nooit lang. Wat dacht je van Typhoon, King Kong en Banana Battle? Of Di.cz. de gloednieuwe coaster 2011 Dit. jaar hebben we nog 2 verrassingen voor je. De nieu we Paarden show met musicalster Anne Van opstal. Adembenemend en niet te missen! En de nieuwe super leuke film YOGI BEAR in de 4D cinema. Waar wacht je nog op? Surf naar hobbeiaainland.nl vlissingen - De brandweer van Vlissingen heeft donderdagoch tend een hondje gered uit de oost- beer aan de Commandoweg. De oostbeer is een deel van het ves tingwerk uit de Franse tijd (rond 1800) dat diende om het water in de vestinggracht te scheiden van het zeewater. Een kleine hond was via een gat in de tunnel onder het vestingwerk beland en kon er niet meer uit. De brandweer moest het gat iets groter maken zodat een brandweerman erin kon kruipen en het hondje kon bevrijden. Het beestje kwam er heelhuids uit. De brandweer heeft aan de gemeente gevraagd het gat te dichten. tholen - De dode man die maan dag werd gevonden aan de Deur- looweg bij Tholen blijkt een 52-ja rige man uit Bergen op Zoom te zijn. De politie heeft het vermoe den dat hij niet door een misdrijf om het leven is gekomen. De politie maakte dit donderdag middag bekend, 's Ochtends had ze nog een bericht verspreid waar in werd gemeld dat de identiteit van de man nog onbekend was en dat het ook onmogelijk was om de doodsoorzaak vast te stellen. Toch werd in de loop van de dag duide lijk om wie het ging. Er wordt nog nader onderzoek verricht naar de toedracht van het overlijden. a s e i a s 9 e Tip? redactie@pzc.nl Hij gebruikt de service met enige re gelmaat; ondertiteling op televisie bij Nederlandstalige programma's. Burengerucht valt zo te vermijden zonder dat je wegens mompelende geïnterviewden de helft van de in houd mist. Dat de ondertitelaars ook geluiden omschrijven ('krakende vloerplanken, baby brabbelt iets on verstaanbaars') voegt een dimensie toe. Ook als muziek klinkt komen de ondertitelaars in actie en krijg je on dertitels als 'spannend muziekje' of soms titel én uitvoerende. Laatst liet een van de ondertitelaars zich meesle pen. Tijdens een documentaire klonk klassieke muziek. Op het scherm ver scheen prompt de ondertiteling: 'God delijk stukje Bach'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25