Rommel, kwallen en de strandopgang Vooruitblik Uw zomerergernis vrijdag 27 juli 2012 lijsting van kraampjes en horeca. Gratis toegang. Loca tie: Ambachtsherendijk. NOORDWELLE Openstelling Corneliuskerk, van 10.00 uur tot 17.00 uur. Er is een foto-expositie te bekijken over het dorp en de kerk. OOSTKAPELLE Kijkje achter de schermen bij het aquarium van mu seum Terra Maris. De deelnemers krijgen uitleg over de werking van het zoutwateraquarium; daarin leven vissen en zeedieren die in het Oosterscheldegebied voorkomen. Ook worden de dieren gevoerd. U betaalt alleen de entreeprijs voor het museum: volwassenen 6 euro en kinderen 3,50 euro. Voor deelname kan men zich tegen 11.00 uur melden bij de balie van het museum. Beklimmen toren en bezoek aan oudheidskamer van de plaatselijke kerk. Entree: volwassenen 1,50 euro en kinderen 0,50 euro. Aanvang 19.00 uur. OUDDORP (ZUID-HOLLAND) Braderie met zeventig kramen op Het Oude Nieuw- land. Locatie: Oude Nieuwlandseweg, van 9.00 uur tot 16.00 uur. Voor meer informatie: www.hetoude- nieuwland.nl. RENESSE Kermis in het centrum, vanaf 16.00 uur. Openstelling Jacobuskerk aan de Dorpsring, van 10.00 uur tot 13.00 uur. Expositie met Zeeuwse gedichten en schilderijen. Verder is er een meditatiehoek, leesta fel en zijn er wereldwinkelproducten te koop. SCHOONDIJKE Aquarelcursus in tuin 'Juust wa'k wou', gegeven door Christian Goethals. Zowel beginners als gevorderden zijn welkom. Wel eigen materiaal meenemen. Locatie: Tragel Oost 21, aanvang 17.30 uur. TERNEUZEN Vakantieactiviteiten bij Speeltuin Oranjekwartier aan de Leeuwenlaan. Zie ook www.oranje-kwartier.nl. Van 10.00 uur tot 16.00 uur. Canal by Night. Leerzaam en smakelijk eet- en vaarar- rangement over het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Ontdek de dynamiek van het Terneuzense havenge bied vanaf het water, meer af bij restaurant Dallinga in Sluiskil en geniet van een heerlijk driegangendiner. Tij dens de terugvaart is het donker op en rond het ka naal. Vertrek om 18.00 uur bij het Portaal van Vlaande ren aan de Zeevaartweg 11. Wandeling over het sluizencomplex, gecombineerd met een vaartocht over het Kanaal van Gent naar Ter- neuzen en een bezoek aan het informatiecentrum Por taal van Vlaanderen. Aanvang om 13.30 uur. Vertrak bij het Portaal aan de Zeevaartweg om 13.30 uur. VLISSINGEN 3 Orgelconcert door Arno van Wijk en Jos Vogel in de Sint Jacobskerk aan de Oude Markt. Aanvang 12.00 uur, entree gratis. Jamsessie in De Paljas aan het Picassoplein 71. Gratis toegang en deelname. Vanaf 19.30 uur. WESTENSCHOUWEN Blote voeten wandeling over het strand. Vertrek bij het trampolinecentrum en natuurinformatiepunt bij de grote parkeerplaats bij de rotonde. Daar kunnen schoenen in bewaring worden gegeven. Vertrekken kan tussen 11.00 uur en 18.00 uur. WESTKAPELLE Seizoensmarkt op de Markt, van 12.00 uur tot 20.00 uur. Hobbymarkt op het plein van de Moriakerk aan de Markt. Van 12.00 uur tot 18.00 uur. Prestatieloop van w De Noormannen. Keuze uit 2, 4 en 8 kilometer. Vertrek om 19.30 uur. Inschrijven van af 18.00 uur in Kasteel van Batavia aan de Zuidstraat 143. YERSEKE Natuurvaartocht over de Oosterschelde met de Adri- na. Een gids gaat vooral in op de vangst van mosselen en geeft uitleg over het verwatergebied, de vismetho- de en de veiling. Er kunnen rauwe mossels geproefd worden. Vertrek is om 10.00 uur en om 14.30 uur in de Prinses Beatrixhaven. IJZENDIJKE 4Krulbollen: Mauritstoernooi op de ba nen aan de Oranjestraat Zie ook de website www.bolclubmolenzicht.nl. Vanaf 14.00 uur. ZIERIKZEE Openstelling van de Gasthuiskerk uit 1613, tussen 13.30 uur en 16.30 uur. Locatie: Havenplein. Bekijk de volledige agenda op www.vvvzeeland.nl. Voor toevoegen van evenementen: www.vvvzee- landinfo.ni. ZATERDAG 28 JULI VROUWENPOLDER Beach Volleyball Circuit Beach Life Vrouwenpolder Vrouwenpolder maakt al jaren deel uit van het Be ach Volleyball Circuit - Beach Life! Dit landelijke cir cuit wordt van begin mei tot eind augustus, langs de gehele Nederlandse kust en de grote meren in het binnenland opgebouwd. Jaarlijks nemen meer dan 30.000 mensen deel aan dit circuit. Dit seizoen wordt het circuit verspreid over zeventien toernooi- weekenden op twaalf verschillende locaties georga niseerd. Strand Breezand, gehele dag NOORDGOUWE De enige biologische weekmarkt in Zeeland. Elke zaterdag, jaarrond. AG F, eieren, Italiaanse speciali teiten, catering, gratis koffie en thee, vlees, vjs, zui vel, kaas, vegetarische producten, brood, gebak, koeken, verzorgingsartikelen en kruidenierswaren. Pinnen is mogelijk op de markt. Zuid Bosweg 17, van 10.00 tot 14.00 uur. COLIJNSPLAAT Kunstwerk of sieraad maken van speksteen (kinder activiteit). In de sfeervolle tuin van de Kleine Deug niet kunnen kinderen hun eigen kunstwerk of sie raad van zeepsteen ontwerpen, zagen en schuren. Kosten €7,50 p.p. Voor meer info: www.dekleine- deugniet.info. Wil je op andere data en tijden bel dan even. Voorstraat 26 (De Kleine Deugniet), van 13.00 tot 16.00 uur. SLUIS Kinderrondleiding 'Op zoek naar J.H. van Dale'. Rondleiding speciaal voor kinderen door Sluis met als leidraad de in Sluis geboren grondlegger van het woordenboek 'De Dikke van Dale'. De gids zal in eenvoudige woorden een stukje geschiedenis en leuke weetjes over Sluis vertellen. Alle deelnemers krijgen een gratis stripboek van Suske en Wiske waarin Sluis ook voorkomt. Graag vooraf aanmel den. VW Sluis, St. Annastraat 15, van 14.30 tot 15.30 uur. OOSTKAPELLE De buitenplaatsen van de Manteling zijn de lustho ven van rijke kooplieden van weleer. Op zich al een bijzonder gegeven. Ervaar tijdens een wandeling de nachtelijke stilte, rust, sfeer en geheimzinnigheid van het gebied. In samenwerking met Staatsbosbe heer. Maximaal 25 deelnemers. Deelname: 5 euro en 2,50 euro.voor kinderen. Om teleurstelling te voorkomen tijdig aanmelden. Bij voorkeur via e-mail reserveringen@terramaris.nl. Duinvlietweg 6 (Terra Maris), van 22.30 tot 00.00 De zomer is een mooi seizoen, maar van sommige bijkomstighe den heb je meer last dan plezier. Waar ergert u zich aan? Vandaag: ergernissen op het strand. door Karen Hagen Puffend en steunend lopen veel strandliefhebbers de strandovergang bij Dis hoek omhoog. Inge van der Woude loopt samen met haar twee kinderen bepakt en bezakt naar boven. „Met deze warmte en met alle spullen is die lange helling wel zwaar, het had wel wat minder steil gemogen." Ge lijk er achteraan voegt ze toe: „Maar het is het waard hoor." Een jongen die langsfietst is het met Van der Woude eens. „Het enige wat ik haat is die hel ling", zegt hij tegen een vriend, terwijl hij naar de strandover gang wijst. Op het strand van Dishoek is het druk. Otte Hoffmans uit Oor schot zit onder strandpaviljoen Kaapduin, omdat daar schaduw is. Haar grootste ergernis? „Het hete zand onder mijn voeten, dat doet pijn." De kwallen vindt ze tijdens het zwemmen verve lend, maar er zit volgens haar ook een leuke kant aan. „Soms ga ik ze verzamelen met mijn zusje en maken we een badje waar we de kwallen inleggen." Ze speelt een beetje met het zand en wijst dan op een wegge gooid plastic bekertje. „Kijk, die rommel die mensen laten liggen vind ik jammer. Peuken, zakjes, flessen. Er zijn toch prullenbak ken?" Helga Geurts vindt de rommel ook vervelend. „Vooral aan het einde van de dag is het best erg. Terwijl er op twintig meter een prullenbak staat. Dan sta ik aan mijn kinderen uit te leggen dat ze alles weg moeten gooien en als je achterom kijkt zie je allemaal rommel liggen. Dat is toch zonde?" De steile opgang bij Dishoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21