Een supersonische kraan met zeep 4l Agenda Op de pot H vrijdag 27 juli 2012 VRIJDAG 27 JULI AAGTEKERKE Motorcrosswedstrijden op de hoek Pekelingseweg/ Aagtekerkseweg. Vanaf 12.00 uur. Meer informatie op http://mx.mcdepekelinge.nl. Polowedstrijden aan de Herenweg, van 16.00 uur tot 19.00 uur. BIERVLIET Open dag bij bezoekerstuin en plantenkwekerij In Goede Aarde aan de Kapitalendam 7. Een tuin met vij vers, hoogteverschil en vele planten en bloemen. Toe gang gratis, van 9.00 uur tot 17.00 uur. BRESKENS Sleepnetvissen op de Westerschelde met De Festijn. Een gids laat zien wat er op de zeebodem rondkruipt en -zwemt. De vangst wordt weer netjes terug in het water gezet. Mogelijk zijn er onderweg zeehonden te zien. Vertrek is om 9.00 uur en om 10.30 uur in de Handelshaven. Deelnemen kost 10 euro; kinderen tot 12 jaar betalen 8 euro. BURGH-HAAMSTEDE Aart Kot, Johan de Glopper en Johan Sies geven een concert op pauk, orgel, trom en bekken in de her vormde kerk aan de Ring in Haamstede. Toegang 5 eu ro; opbrengst gaat naar het orgelfonds van de kerk. Aanvang 20.00 uur. BURGHSLUIS Natuurvaartocht over de Oosterschelde met de On rust. Een gids vertelt over de omgeving, de flora en fauna. Vertrek is om 18.30 uur vanuit de haven aan de Nieuwe Havenweg. Meevaren kost 15 euro, kinde- rern tot en met 12 jaar betalen 10 euro, onder 4 jaar gratis. BROUWERSHAVEN Festival Bach in Brouw. Van 13.00 uur Itot 23.00 uur elk uur een concert van onder meer Marien Stouten, Marien Stouten, Rinus Verhage, Anton Cogen, Paul de Maeyer en Jan Hage. Locatie: Grote Kerk. Toegang kost 5 euro voor de hele middag en 10 euro voor de hele avond. COLIJNSPLAAT Muziekfestival Peerock, met een hoofdpodium en een Zeeuws podium. Optredens van onder meer Brass band Wilhelmina, The Jacks, The Venues, Liptease the Backstreet Crack Bangers en hoofdact Anneke van Giersbergen, bekend van The Gathering en Aqua de Annique, voordat ze solo ging. Afsluiter is Jeroen Pol derman met z'n band Hot Fuzz. Locatie: Oude Haven te Colijnsplaat. Aanvang 19.30 uur. Entree: 15 euro, kinderen van 12 tot 16 jaar: 10 euro, tot en met 11 jaar en 65-plussers gratis. Meer informatie op de web site www.peerock.nl. DOMBURG Yoga op het strand bij strandovergang De Watertoren, in het Nederlands, Duits en Engels. Parkeren aan de Domburgseweg. Aanvang 9.30 uur. GROEDE Jaarmarkt en rommelmarkt, hele dag, met 150 kra men en 200 rommelmarktplaatsen. KAMPERLAND Havendagen met kermis op de Uithaven (bij het plane tarium) met daaromheen diverse attracties en activi teiten. KERKWERVE Kofferbakverkoop bij recreatieboerderij Van Lange- raad aan de Weelweg. Van 10.00 uur tot 16.00 uur. KORTGENE 2 Rommelmarkt bij de kerk ten bate van het onderhoudsfonds van de kerk. De kerktoren is ook te beklimmen. Van 9.00 uur tot 16.00 uur. MIDDELBURG Mosselfeest op de Vlasmarkt. De deelnemende café's en restaurants springen met een eigen programma in op het thema. Nachtmarkt. op de Markt, van 19.00 uur tot 0.00 uur. Panfluitist Noortje van Middelkoop en organist Harm Hoeve geven een concert in de Koorkerk aan het Koorkerkhof. Aanvang 20.00 uur. Toegang kost 10 eu ro, kinderen tot en met 12 jaar betalen 5 euro. Ge- zindskaarten voor 30 euro. NOORD-BEVELAND Amusefietstocht. Op een leuke en sportieve manier kennismaken met de regio en de lokale horecabedrij ven. De route is zelf te bepalen, maar leidt sowieso langs verschillende restaurants en café's. Daar kunnèn amusebonnen worden ingeleverd, waarna een heerlij ke traktatie volgt: broodje, ijsje, salade... De kaart kost 17,50 euro. Starten is de hele dag mogelijk bij meer dere horecagelegenheden op het eiland. NISSE Jumpin' de Weel. Paardensportevenement. Vandaag en komend weekend zijn de springwedstrijden. Om- Het toilet op het Damplein in Middelburg. Openbare toiletten hebben een slecht imago. Hoe staat het er in Zeeland voor? De Zomer-redactie gaat op onderzoek uit Vandaag: de toiletten op de Middelburgse Dam. Aantal toiletten: Het toiletge bouw telt één normaal toilet, voor zowel dames als heren. En één aparte urinoir. Hygiëne: Het toilet ruikt niet heel fris bij aankomst. Er hangt een urine geurtje. Maar wanneer de deur opengaat, komt een schoon toilet je tegemoet. De vloer is redelijk fris, zelfs aan het einde van de dag. De wc spoelt nog extra wanneer de deur open gaat. Wc-papier: Wc-papier is aanwe zig. Niet in de vorm van een rol, maar er zijn doekjes. Zeep: Aanvankelijk lijkt het als of er geen zeep aanwezig is. Maar zodra je je hand onder de kraan houdt, komt er een straal water gemengd met zeep uit. Daarna moetje je hand naar rechts houden zodat hij droog kan worden geblazen. Een super sonisch systeem. Geur: Bij aankomst stinkt het buiten, maar binnen ruikt het keurig. Gehandicapten: Er zijn twee armsteunen die naar beneden kunnen worden geklapt. Het toi let is zeer ruim, dus een rolstoel kan naar binnen. De spiegel is ook extra laag voor rolstoel ge bruikers. Extra's: Een toilet bezoekje kost 0,50 eurocent. Een bezoekje aan het urinoir kost 0,20 eurocent. Het is gepast betalen. Ook extra is de alarmknop in de wc. Er zijn er twee, mocht er iets gebeu ren dan kunnen bezoekers di rect om hulp vragen. Algemeen oordeel: Een prima toilet gezien de centrale locatie. Kan hier en daar nog wat frisser. Wel is het binnen erg donker. Eindoordeel: 7,5 De Handsome Poets stonden vorig jaar op Peerock. De complete agenda is ook te vinden op de website van de WV: www.vwzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20