De paden op, de akkerranden in 2 I Blij dat zé elkaar hebben gevonden vrijdag 27 juli 2012 Zeeland is sinds het begin van deze maand twee wandelnetwerken rijker. Verschillende wandelroutes op de eilanden Noord-Beveland en Walcheren zijn met elkaar verbonden, waardoor je als wandelaar zelf een route kunt kiezen. Kort of lang, rondom een dorp of juist dwars door het platteland. Er is voor ieder wat wils. door Ellen Jobse Zo gaat 'ie goed, zo gaat 'ie beter. Alweer een kilometer van mijn slippers afgesleten. Zachtjes neuriënd loop ik over de Groendijk richting het Veerse Meer. Tsjirpende kre kels kondigen een warme dag aan. De zon schijnt uitbundig en het nog vochtige gras kriebelt aan mijn voetenTBij elke stap springen insecten opzij om zichzelf in veilig heid te brengen. In de wijde om trek is niets anders te zien dan ak ker- en weilanden. En dat. op slechts een kwartier loopafstand van het startpunt van deze route: Landgoed Rijckholt in Geersdijk. Het leuke aan het wandelnetwerk is de vrijheid die het biedt. Op de kaart van het Noord-Bevelandse netwerk staan met paarse lijnen mogelijke routes aangegeven. Ze zijn allemaal met elkaar verbon den, waardoor het mogelijk wordt Al wandelend kom je op mooie plaatsen, bijvoorbeeld bij dit kleine zandstrandje aan het Veerse Meer. foto's Willem Mieras 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Heiko, Nina, Moritz en Inge in Dishoek. PASPOORT Naam: Heiko (38), Nina (30), Mo ritz (2) Ziemann en Inge Alders Woonplaats: Grevenbroich, Duits land. Gespot: in Dishoek door Karen Hagen Heiko en Nina staan met hun gehuurde fiets in de hand op een pleintje in Dishoek. Bij Heiko achterop zit zoontje Moritz. Ze zijn bezig met het inpakken van hun spul len. „Mijn tante is al een eindje verderop", zegt Nina. Het Duitse stel is-naar Zeeland gekomen voor familiebezoek en verblijft in het appartement van Nina's neef „Dat is in Vlissingen, daar woont ook mijn tante Inge. Het is leuk, want we kunnen 's avonds nog naar het strand lo pen." I-Ieiko kent Zeeland wel een beet je. „Vroeger ging ik vaak met een groep jongens stappen in Renes- se. Veel Duitse jongeren doen dat in de zomer." Inge Alders, Nina's tante, komt teruggefietst om te kijken waar ze blijven. Ze is erg blij dat haar familie weer in Zeeland is. „Ik ken ze pas acht jaar. Mijn vader, de opa van Nina, heb ik vroeger nooit gekend. Hij was een Duit se soldaat en pas op latere leef tijd ben ik op zoek gegaan naar hem." Inge wist haar jeugd lang niet dat ze eigenlijk een andere vader had en dat hij in Duits land woonde. „Mijn moeder heeft dat altijd verzwegen, maar ik had wel altijd een gevoel dat er iets niet klopte." Toen ze haar vader vond, bleek dat hij nog een dochter had, Nina's moeder. „Daar ben ik heel close mee ge worden en mijn kinderen speel den met haar kinderen." Van daar dat de familie hier nu is, ze komen een paar keer per jaar. In ge lacht: „Het is leuk dat Heiko en Nina er zijn, maar mijn klei ne neefje vind ik het leukste."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18