Woongebouw, geen zorginstelling zeeland 19 Kasteelpoort Nisse wordt eindelijk hersteld Veel bekende dj's bij achtste Dancetour op de Grote Markt tï huis (aa)- j )b' DHPNTUb UAAIWAAK iwvinc ir fai donderdag 26 juli 2012 W®SS9S55aZ5SOT3S SCHERPENISSE Bus van Connexxion brandt volledig uit Een bus van Connexxion is woens dagavond rond 19.00 uur in brand gevlogen aan de Poortvlietsedijk bij Scherpenisse. De brandweer was snel ter plaatse, maar kon niet meer voorkomen dat de bus hele maal uitbrandde. Hoe het voertuig in brand kon vliegen, was gister avond nog niet bekend. Er vielen geen gewonden. GOES Zomermarkt op plein Ambachtscentrum In het Ambachtscentrum in de Hol- lansche Hoeve in Goes wordt zater dag 28 juli een zomermarkt gehou den. Behalve de vaste ambachtslie den van het centrum, komen ook andere handige mensen ambach ten als kantklossen, paeremessen snijden en kralenbreien laten zien. Er zijn oud-hollandse spelletjes. De markt duurt van 13.00 tot 16.30 uur. GOES KRABBENDIJKE Oogstdemonstratie Werkend Trekpaard De stichting Het Werkend Trek paard laat dinsdag 7 augustus zien hoe 24 Zeeuwse werkpaarden de tarweoogst binnenhalen. Dat is pre cies zoals het vroeger ook gebeur de. De demonstraties zijn bij de fa milie Nijsten aan de Oude Rijks weg 12 in Krabbendijke. Het Wer kend Trekpaard houdt de aloude vaardigheden van paarden levend. KWADENDAMME Geheimen Zwaakse Weel ontsluierd Woensdag 1 augustus houdt Natuur monumenten een bijzondere wan deling door de Zwaakse Weel. Voor één keer mogen de wandelaars on der begeleiding van een gids ko men waar het anders verboden is. Zo geeft de weel meer van zijn ge heimen prijs. De wandeling begint om 13.00 uur bij Zwaaksedijk 5. Kos ten: 8 euro, kinderen 3 euro. GOES - De achtste editie van de Dancetour op de Grote Markt in Goes biedt een keur aan dj's die het publiek ongetwijfeld aan het bewegen zullen krijgen. Zondag 29 juli tussen 13.00 en 22.00 uur zijn er optredens van R3hab, Vato Gon zalez, Roog, Mitch Crown, BIGGI en Roman Anthony. Ook is er een optreden van de winnaar van de Dj Knock Out wedstrijd. De Dance tour wil jong talent opsporen door lokaal jonge dj's het tegen elkaar te laten opnemen. Ook is er een dj-workshop voor mensen met een beperking. door Frank van Cooten Peter en Els Goudappel voor het podium in het Drenthehuis van Geersdijk. ken. In een normale week zijn ze ongeveer twintig uur in de weer om koffie, thee en andere dranken te schenken. Voor het echtpaar is het dorpshuis de enige bron van inkomsten. „Pe ters ervaring in de horeca komt nu goed van pas", zegt Els. „Tijdens bijzondere weken waarin veel ge beurt, werken we een stuk meer, soms wel zestig uur. Als we op va kantie zijn, regelen we met beheer ders van andere dorpshuizen de vervanging." Ze zijn net terug van hun reis naar Oekraïne met Jongeren4jongeren, een project waarbij ze met 28 Oek raïense kinderen uit het Tjernobyl- gebied vakantie vieren. Voor dat project zijn ze, samen met dertien foto Willem Mieras jongeren uit Zeeland, het hele jaar bezig geld op te halen met verschil lende acties. Zo stonden ze giste ren bijvoorbeeld op de markt in Kamperland waar ze meegeno men spullen uit Oekraïne en zelf gemaakte dingen verkopen. In het Drenthehuis staat een verzamel box voor oude cardridges en to ners, waarmee ze geld ophalen. NISSE - De kasteelpoort aan de Zuidweg in Nisse wordt waar schijnlijk uiterlijk op 1 oktober ge repareerd. De kapotte poort is ruim een jaar inzet geweest van ge- trouwtrek tussen verzekerings maatschappijen. Het rechter ornament van de kas teelpoort sneuvelde in de zomer van 2011 tijdens het transport van een zwembad over de poort heen. Het bedrijf was weliswaar verze kerd, maar bij een Belgische verze keraar, die alleen via een Neder landse collega-verzekeraar kan uit keren. Hiermee begon het ge- trouwtrek. „De Europese gedachte en regelge ving voor de verzekeringswereld is nog ver te zoeken", vindt het Bor- selse PvdA-raadslid Kees de Visser. De zaak is inmiddels volledig over genomen door een Nederlandse maatschappij, schuld is bekend, het wachten is op goedkeuring van de reparatie. De gemeente, de eigenaar van de poort, heeft een aannemer aangesteld. De gemeente Goes had de vergunning voor een appar tementencomplex voor Gors best kunnen weigeren. Sterker nog: dat had mis schien wel gemoeten. We kunnen niet an ders, heeft de ge meente Goes aan de omwonenden van het streeklab aan de Valckeslot- laan laten weten: de bouwaan- vraag voor een appartementen complex van Gors voldoet aan de door Nadia Berkelder voorschriften die in het bestem mingsplan staan, dus moeten we een vergunning verlenen. De omwonenden van het nieuw te bouwen complex kunnen het er mee doen: de gemeente heeft eind vorige week de vergunning ver leend. In plaats van het streeklab dat jaren op die plaats stond en dat half augustus gesloopt wordt, krijgen ze 44 nieuwe buren. De omwonenden zijn het er niet mee eens. Ze vinden dat ze hun priva cy verliezen: de bewoners van het appartementencomplex kijken zó hun tuin in; het gebouw werpt een schaduw over de omliggende bebouwing en ze vrezen voor waardedaling van hun huis. Er lijkt geen speld tussen de rede nering van de gemeente te krijgen: bouwaanvragen die voldoen aan het bestemmingsplan, moeten worden verleend. Simpel zat maar in dit geval lijkt dat toch anders te liggen. Op de kavel aan de Valcke- slotlaan mag een gebouw met de bestemming 'Maatschappelijke doeleinden' worden gebouwd: het valt te betwijfelen of het nieuwe gebouw daaronder valt. Gors wil een appartementenge bouw bouwen, geen zorginstel ling. In het gebouw komen men sen te wonen die licht verstande lijk gehandicapt zijn en die, vol gens de filosofie van Gors, volop meedoen aan het maatschappelijk verkeer. Ze wonen zelfstandig en gaan overdag naar hun werk. Ze krijgen geen zorg, maar ondersteu ning: een steuntje in de rug bij het dagelijks leven. Een ouderwets verzorgingshuis of een verpleeghuis zou zonder enig probleem in het bestemmingsplan passen. Dat soort zorgcomplexen vallen onder 'maatschappelijke doeleinden', maar een woonzorg complex waar nauwelijks zorg wordt verleend niet: dat is een ap partementengebouw, met een woonbestemming. Daar komt nog bij dat het huidige bestemmingsplan weinig meer met de werkelijkheid van doen heeft: het plan is twintig jaar oud. Dat is wrang, maar juridisch niet aanvechtbaar. Om daar discussie over te voorkomen - en om ieder een ruimschoots inspraak te ge ven, door middel van de daarvoor bestemde procedures, - was het be ter geweest het bestemmingsplan aan te passen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61