Verwijt aan justitie PZC Echtpaar hield man als slaaf CDA wil koopzondag inperken Philips Lightning sluit eind 2015 Zeevruchten rapen voor eigen consumptie en voor de lol Geëvacueerden pas volgende week naar huis WESTKAPELLE - Mossels steken of oesters rapen maken een vakantie compleet. Menno Bom uit Brabant leerde van zijn Zeeuwse schoonvader hoe hij mossels van de paalhoofden moest ste ken. „Ik hou er niet van om alleen maar op het strand te luieren." Hij duikt anderhalve meter diep naar de mossels. „Daar zitten de lekkerste." foto Ruben Oreel pagina 2 en 3: mossels en oesters rapen: rijke traditie ZWOLLE - Een man uit Deventer die nauwelijks kan lezen en schrij ven is jarenlang als slaaf uitgebuit, aldus het Openbaar Ministerie woensdag. Een echtpaar uit Deven ter en de in Duitsland wonende broer van de mannelijke verdachte zitten hiervoor al maandenlang vast in afwachting van hun proces. De man zou onder dwang en zon der vergoeding allerlei klussen heb ben moeten doen, zoals 's nachts werken in een koelruimte, waarbij hij geen beschermende kleding droeg. Ook werd hij misbruikt voor allerhande frauduleuze prak tijken. De man werd mishandeld en geïntimideerd. DEN HAAG - Het CDA kiest in zijn verkiezingsprogramma toch expli ciet voor het aan banden leggen van de koopzondag. 'Het CDA pakt het misbruik van de Winkeltijdenwet aan', staat in het definitieve programma. De christen-democraten doelen daar mee op gemeenten die zich al te Preventief fouilleren helpt niet 26% gemakkelijk bestempelen als toeris tisch en op deze manier meer dan de wettelijk toegestane twaalf koopzondagen per jaar mogen aan wijzen. Verder staat in het pro gramma dat 'aan gemeenten maxi maal twaalf koopzondagen wor den toegestaan'. Dat doelt op ge meenten die niet toeristisch zijn. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 11688"555530" Zoon familie Schroevers wil openheid rond zelfmoord Fred B. MIDDELBURG - Volgens zoon Mel- cior van het echtpaar Schroevers, dat in Middelburg is vermoord, heeft justitie fouten gemaakt waar door de dader Fred B. zelfmoord heeft kunnen plegen. B. zou in een 'normale' cel onder gebracht zijn, nadat hij eerder over geplaatst was van Vught naar Dor drecht en weer terug naar Vught. Volgens Melcior Schroevers wordt er geheimzinnig gedaan over de zelfdoding en is het gedrag van Fred B. verkeerd ingeschat. Mel cior heeft zijn klacht verwoord in een open brief die hij woensdag verstuurde. In de brief verwijt hij de betrokken overheidsinstanties dat alles rond de zelfmoord 'angst vallig' stil wordt gehouden, terwijl allés rondom de gruwelen die zijn ouders werden aangedaan, in alle openheid naar buiten werd ge bracht door diezelfde instanties. Volgens Schroevers is de tijd aange broken dat alle betrokken over heidsinstanties eerlijk zijn en openheid van zaken geven en zich niet 'verschuilen' achter onderzoe ken. Als voorbeeld noemt hij de overplaatsing van B. van Vught naar Dordrecht en weer terug. Hij noemt dat een pijnlijke inschat tingsfout, waar maar weinig men sen van op de hoogte waren. Overplaatsing van gevangenen is een zaak van het ministerie van Veiligheid en Justitie: „Naar de fei ten en omstandigheden rondom de dood van Fred B. loopt momen teel een onderzoek van de Rijksre cherche en een onderzoek van de Dienst Justitiële Inrichtingen. We kunnen momenteel niet vooruit lopen op de uitkomsten hiervan. Het Openbaar Ministerie in Den Bosch zal de nabestaanden van de uitkomsten van het onderzoek in kennis stellen." pagina 20: Fred B. zat in gewone cel ROOSENDAAL - De Philips Light- ning-vestiging in Roosendaal gaat eind 2015 dicht. Die wens heeft de directie in Eindhoven uitgespro ken naar de vakbonden en de on dernemingsraad. Dat zegt or-voor- zitter Jos Terheijden. In maart maakte de leiding van de multinational al bekend twee pro ductielijnen naar Polen te zullen verhuizen. Daardoor zouden nog dit jaar 200 van de 450 banen in de productie en de ontwikkeling in Roosendaal verdwijnen. Alge meen werd aangenomen dat alge hele sluiting slechts een kwestie van tijd zou zijn. UTRECHT - De eerste bewoners van de mogelijk met asbest vervuilde straten in de Utrechtse wijk Kana leneiland kunnen op z'n vroegst in de loop van de volgende week naar huis. Dat zei locoburgemees ter Gilbert Isabella woensdag. Volgens hem zijn pas in het week einde analyses van genomen as- bestmonsters klaar. Daarna moet nog een plan van aanpak worden goedgekeurd. De eerste huizen kunnen daarom pas volgende week weer schoon en beschikbaar zijn. Besloten is om in alle 144 huurwoningen van woningcorpo ratie Mitros 36 kleefmonsters en twee luchtmonsters te nemen. Burgemeester Aleid Wolfsen keer de woensdag vanwege de asbest zaak terug van vakantie. Hij bracht een bezoek aan de getroffen wijk. pagina 3: commentaar pagina 7: wanneer moet burgemeester terug DESTELLING Zodra er commotie is, moet een burgemeester er zijn Reageer op pzc.nl UW MENING 285 reacties Met een pontje ben je er lekker snel Voor velen is stilte ongemakkelijk Veertig molentjes in één museum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1