Oppositie Cuba zoekt boegbeeld XXL POORTVfiÉT BoxspringPrescott BoxspringHannover Honderden scherp geprijsde aanbiedingenen hoge extra kortingen op reeds afgeprijsde showroommodellen. BoxspringNummerIO BoxspringDublin BoxspringHollands Comfort woensdag 25 juli 2012 Dochter dissident noemt dood Oswaldo Paya 'geen ongeluk' Een van de bekendste dissi denten van Cuba, Oswaldo Paya, is zondag verongelukt. Het communistische eiland moet nu op zoek naar een nieuwe oppositieleider. door onze correspondent Jan-Albert Hootsen Barre tijden voor de Cu baanse oppositie. Met de dood zondag van Oswal do Paya (6o) is het hart uit de toch al zwakke dissidenten beweging weggeslagen. Paya, die bij een auto-ongeluk om het leven kwam, vocht vier decennia lang te gen de communistische dictatuur, maar altijd binnen de wettelijke ka ders die Fidel Castro en de zijnen hem hadden opgelegd. Paya overleed zondag nadat de au to waar hij in zat, tegen een boom was gebotst. Volgens de Cubaanse autoriteiten verloor de bestuurder de macht over het stuur. Maar zijn dochter Rosa Maria Paya zei tegen CNN dat een andere auto steeds de wagen ramde en op het laatst van de weg duwde. De familie van Oswaldo Paya probeert meer dui delijkheid te krijgen over de toe dracht van het ongeluk. Ook twee andere inzittenden, onder wie een Spanjaard, kwamen om. Een Zweedse christen-democratische politicus (27) die ook in de auto zat, is gewond in het ziekenhuis opgenomen. „De dood van Paya laat een leegte achter in de toch al gedecimeerde Cubaanse oppositie", stelt de Cu baans-Amerikaanse politicoloog Arturo López Levy. „Zijn ervaring leerde hem dat alleen het aantrek ken en organiseren van een kriti sche massa burgers de totalitaire politiek zou kunnen terug draaien." Paya verschilde van de jongere dis sidenten, die zich vooral richten op blogs en sociale media. In het internet-arme Cuba waren de 'ouderwetse' protestmethodes van Paya echter veel effectiever. Ook de dissidente blogger Yoani San chez is die mening toegedaan. Op Twitter berichtte ze dat Cuba een 'uiterst noodzakelijke man is kwijt geraakt'. Uit de verslagen reacties van de op positie wordt duidelijk dat met Paya meer dan een dissident is overleden. Nadat vorig jaar okto ber al aanvoerder Laura Pollan van mensenrechtengroep 'Dames in het Wit' aan een hartaanval over leed, lijkt de drijvende kracht van de dissidentenbeweging verdwe nen. De oppositie zal zich nu moe ten hergroeperen en kijken hoe het verder moet. Het wordt zwaar, zonder het morele leiderschap van Oswaldo Paya. Paya, een devoot katholiek en op richter van de Christelijke Vrij heidsbeweging, was vooral bekend vanwege het Varela Project, een burgerinitiatief waarmee hij tus sen 1998 en 2003 met 25.000 hand tekeningen democratische hervor mingen probeerde af te dwingen, keurig naar de letter van de Cu baanse wet. Het leverde hem on der de dissidenten groot moreel ge zag op én de Sacharovprijs, de mensenrechtenonderscheiding van de Europese Unie. BERLIJN Duitse gynaecoloog maakt stiekem foto's Justitie in Duitsland verdenkt een 41-jarige gynaecoloog ervan intie me foto's en video's te hebben ge schoten van zijn patiënten tijdens onderzoeken. Hij deed dat met mi- nicamera's, verborgen in een horlo ge en een pen. Negen vrouwen heb ben een aanklacht tegen de dokter ingediend. Zij herkenden zichzelf in de beelden op cd's en dvd's. FLORENCE Italiaanse archeologen graven 'Mona Lisa' op Italiaanse archeologen hebben dins dag een skelet opgegraven in Flo rence dat mogelijk van Mona Lisa is, de vrouw met de mysterieuze glimlach op het beroemde schilde rij van Leonardo da Vinei. Zij zijn op zoek naar de edelvrouw Lisa Gherardini. Kunsthistorici menen dat zij het belangrijkste model voor de Mona Lisa was. LONDEN Justitie klaagt Coulson en Brooks aan De Britse justitie klaagt Andy Coulson, de vroegere woordvoer der van de Britse premier David Ca meron, aan voor illegale afluister praktijken. Ook Rebekah Brooks, de vroegere chef van het mediabe drijf News International van Ru pert Murdoch, moet voor de rech ter verschijnen. Nog zes andere me dewerkers zijn aangeklaagd. CAÏRO President Egypte benoemt premier De Egyptische president Mohamed Mursi heeft de vroegere minister van Irrigatie, Hirham Qandil, tot premier benoemd en hem ge vraagd een regering te vormen. De stap komt 25 dagen na de beëdi ging van Mursi als president Qan dil is vrij onbekend buiten Egypte en staat bekend als technocraat. Hij studeerde in de VS en is ingenieur. MALMÖ Zweedse serieschutter veroordeeld Een Zweed is dinsdag door een rechtbank in Malmö schuldig be vonden aan twee moorden en vier pogingen tot moord op immigran ten. De veroordeelde, Peter Mangs, moet worden onderworpen aan een psychiatrisch onderzoek. In september krijgt Mangs de straf maat te horen. Mangs zit sinds no vember 2010 in hechtenis. OGDEN Mysterieuze geitenman is jager Een man die zich gehuld in een gei tenkostuum in de bergen van de Amerikaanse staat Utah ophoudt in een kudde wilde geiten is een ja ger. De vreemde verschijning hield de gemoederen al dagen bezig. De 57-jarige man wil de geiten met pijl en boog bejagen en traint om de dieren van korte afstand met één schot te kunnen vellen. Middelburg Vlissingen SLAAPWERELD vanaf aupog 4995? Lifestyle boxsprings op maat. Keuze uit diverse typen hoofdborden, vlak of elektrisch verstelbaar, verkrijgbaar in diverse kleuren en één prijs voor de maten 160/180 x 200/210 cm. met achterwand in hout of hout met glasinzet. in1In diverse kleuren. vanaf Complete set bestaande uit hoofdbord Nummer 10 2 gestoffeerde matrassen Nummer 10,2 boxsprings Nr 10 vast inclusief poten en een comfortschuim topdekmatras. 160 of 180 x200cm vanaf ujoovAoouWci-rA ££0 Paasdijkweg 33 Poortvliet infolijn 0166619100 Openingstijden: Di t/m Do 10.00 tot 17.30 uur Vr 10.00 tot 21.00 uur Za 9.30 tot 17.00 uur Zo en Ma gesloten BEZOEK 00K ONZE WEBSITE MET DE MEEST ACTUELE AANBIEDINGEN WWW.WOONBOUIEVAROPOORTVUET.NL De Auping Dublin is een stoereen eigentijdse boxspring, verkrijgbaar in meerdere uitvoeringen en varianten. De basis bestaat uit twee vlakke boxsprings met spiraalbodem, een Dublin hoofdbord en twee Dublin matrassen. Complete boxspringset elektrisch verstelbaar 160x200 en 180x200cm. In diverse kleuren. Barendrecht Dordrecht Q Steenbergen Breda Halsteren q Roosendaal Bergen op Zoom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9