Stroo ziet nu kansen rond Spelen van Rio 281 sp Derde plaats Zeeuwen op WK indoorkarten Kampman wint via tiebreak derde set Wereldkampioenen in Ronde van Hengstdijk Vrijdag beginnen de Olympische Spelen. De Vlissingse Tilly Stroo wilde erheen namens de stichting Zeeland Sport Leisure, maar ze gaat als privépersoon. woensdag 25 juli 2012 MIDDELBURG - De Zeeuwse karters zijn het WK indoor in Essen pri ma begonnen. Team Holland, waarvan Comé Snoep, Ruben Boutens (beiden Middelburg) en Marcel Kouijzer (Zierikzee) deel uitmaakten, behaalde de derde plaats in de Nations Cup, een zes uur durende edurance race. De zege ging naar de Duitsers van Daytona Racing. Blue Star Racing uit België behaalde op de valreep de tweede plaats voor het Oranje kwartet, waarvan ook Mats de Jon ge uit Olen deel uitmaakte. Vier andere favoriete Duitse teams wer den door de Nederlanders en de Belgen team tegen de verwachting in van het podium afgehouden. De individuele titelstrijd is de ko mende week. Er strijden ruim 120 rijders uit zo'n tien verschillende landen om de diverse wereldtitels. Er komen acht Zeeuwen aan de start. Bij de senioren is dit naast Boutens, Snoep en Kouijer Nick van Overveld uit Arnemuiden. An- nelien Boutens (Middelburg) en Agnes Kouijzer (Zierikzee) strij den bij de vrouwen om de titel. Ted Monfils (Middelburg) en Lo renzo Stolk (Vlissingen) rijden bij de junioren. Ruben Boutens ein digde de afgelopen drie jaar in res pectievelijk Brazilië, de Verenigde Staten en België op het podium. door Henk van de Voorde SAS VAN GENT - In het Cargill 2012 toernooi van tennisclub Drive in Sas van Gent versloeg Bas Kamp man (21) uit Zaamslag langs de meest moeilijke route, de tiebreak van de derde set, Maarten Kolijn (27) uit Terneuzen. Na 6-1 in de eerste set voor de pres sie tennissende Kampman, pakte Kolijn het tweede bedrijf via 7-4 in de tiebreak. In de verlenging van de derde set werd het 7-3 voor Kampman, die zo snel mogelijk voor de winner gaat. Kolijn slaat vaak zeer cross met zijn forehand, waarmee hij het de tegenstander behoorlijk lastig kan maken. Door zijn enorme snelheid is zijn back hand nauwelijks te bereiken. Des ondanks wankelde de Terneuze- door Wim de Vos HENGSTDIJK - Nee, meneer pastoor zal het rennersveld zaterdag niet inzegenen zoals dat wel gebeurde halverwege de jaren vijftig bij de Ronde van Hengstdijk. Die wed strijd was traditiegetrouw het eer ste criterium voor beroepsrenners na de Ronde van Frankrijk. Zater dag strijden de vrije renners in een klassieker over 120 kilometer om de felbegeerde bloemen. Naar verwachting zullen verschillende voormalige wereldkampioenen uit deze categorie van start gaan. De Ronde van Hengstdijk is er één van vallen en opstaan. Halverwege de jaren vijftig kwamen met name dankzij de inspanningen van de bekende ploegleider Kees Pellen- aars zowat alle bekende Tourren ners naar de koers in het Zeeuws-Vlaamse dorp, waar tien duizenden toeschouwers kwamen opdraven. Onder anderen Hein van Breenen, Peter Post en Michel Stolker waren toen de winnaars. Daarna duurde het jaren voordat er in Hengstdijk weer wedstrijden van de Belgische vrije bond WAOD werden gehouden. Nadat die waren verdwenen, dook de door Roeland van Vliet naar al in de eerste ronde tegen de stevig doorslaande Ko de Jonge van TV Sluiskil. Ook Kampman had het in de ouverture allesbehal ve gemakkelijk tegen oudgediende Honny van Dorsselaer. In de poule van vijf in de 4-catego- rie opende de als eerste geplaatste Duncan Blackman met een zwaar bevochten zege in drie sets op Jan Maarten van de Vrie. Bij de vrou- wen-6 schoot plaatselijke favoriete Aimé van de Boogaart (16) via 3-0 goed uit de startblokken tegen Bri gitte Sponselee van TC Hontenis- se. De geroutineerde speelster uit Groenendijk werd echter steeds vaster: 7-5 6-2. Drive-speelster Ju dith van der Meijden, met plaat singsnummer 1, klopte eerder in een zware driesetter Brigitte Spon selee. VLISSINGEN - Tilly Stroo reist vol gende week af naar Londen. De trip naar de Olympische Spelen is een cadeautje van haar man. Hij regelde onder meer kaartjes voor het hockeytoernooi. „Hij zei tegen me: je bent zo intensief met het evenement bezig geweest en dan gaat het toch niet gebeuren dat jij er niet bij bent." Stroo is het gezicht van de Stich ting Zeeland Sport Leisure. Heel 2011 en begin 2012 was de Vlissingse druk doende met het project Port to London. Ze wilde dat de Zeeland profiteerde van de nabijheid van de Spelen. Ze zag al lemaal kansen, onder meer voor het bedrijfsleven en jonge Zeeuw se sporters. Port to London kwam echter on voldoende van de grond. Olym pics by the Sea, het speerpunt bin nen het project, werd een half jaar geleden afgeblazen. Het was de bedoeling dat cios-studenten uit Nederland, België en Engeland het tijdens een driedaagse in juni tegen elkaar zouden opnemen, maar er kwam niet genoeg geld voor vrij. Er was wel tweeënhalve ton bij elkaar gehaald, maar men bleef zitten met een gat van 70.000 euro. „We durfden het toen niet aan om door te zetten", vertelt Stroo, die nu hoopt dat Olympics by the Sea in 2015 alsnog zal plaatsvin den in en rondom Vlissingen. „Al le partijen zijn nog altijd heel en thousiast. Ze zeggen: ook al is er geen evenement geweest, er is wel een nieuwe samenwerking op gang gekomen tussen de provin cie, de zorg, het onderwijs, het be drijfsleven en de Zeeuwse sport wereld. Dat vindt men dus ook heel belangrijk." Ook het plannetje om vanuit Zee land boten naar Londen te laten varen met Oranje-supporters liep op niets uit. De Stichting Zeeland Sport 8c Leisure kon niet opbok sen tegen maatschappijen als Ste- na Line en dus ging het idee in de prullenbak. „Het hele idee van Port to Lon don had achteraf gezien een te korte aanlooptijd. Anderhalf jaar Lievens bijt spits af Roeland Lievens en Elisabeth Wólleboordse, de twee Zeeuwen die namens Nederland naar de Olympische Spelen gaan, komen al in de eerste week van het evene ment in actie. 3 De uit IJzendijke afkomstige Lie vens roeit in de lichte vier zon der, net als Tim Heijbrock, Vincent Muda en Tycho Muda. Zaterdag 28 juli komen zij om 12.00 uur (Nederlandse tijd) in actie in de heat. Wanneer ze zich niet direct plaatsen voor de halve finale, zit ten ze in de herkansingen van een dag later. Het doel is de finale van donderdag 2 augustus te bereiken. Die is om 11.00 uur. Willeboordse judo'ot op dinsdag 31 juli. Het toernooi van de Middel burgse begint om 10.30 uur. Het fi-, naleblok, met de strijd om de me dailles, begint om 15.00 uur. Aan het toernooi in de klasse -63 kilo doen 24 judoka's mee. De lo ting is vrijdag 26 juli al. is te weinig om zoiets groots op te zetten", zegt Stroo nu. „We wil den net als Limburg aanwezig zijn in Londen. Limburg heeft er een eigen uitvalsbasis. Maar die pro vincie is ook al veel langer bezig." De Vlissingse richt haar blik, na dat ze in Londen is geweest, op de Zomerspelen van 2016. Die zijn in Rio de Janeiro. „Ook daar zie ik kansen voor Zeeland, ook al ligt Brazilië veel verder weg dan Enge land." Vanuit Zeeland is er al contact met de stichting Ibiss, die opkomt voor de kansarmen in de sloppen wijken van Rio. Ibiss heeft in de Braziliaanse miljoenenstad onder meer een straattennisproject en daar is rondom de Thermphos Challenger Zeeland, het Middel burgse tennistoernooi waar ook Stroo bij betrokken is, al meerde re malen geld voor ingezameld. „Er kan misschien in de komende jaren een keer een uitwisseling plaatsvinden tussen Brazilië en Zeeland", zegt Stroo. „Wellicht kunnen Braziliaanse talenten mee doen aan Olympics by the Sea." Stroo geeft het project richting de Spelen van Rio de naam 'Inspire a generation' mee. „De bedoeling is dat de jeugd wordt ingeïnspireerd door de olympische sporters", ver telt ze. „Er moeten steeds meer jongeren gaan sporten, ook in Zee land. En als stichting willen wij daar aan meehelpen." De Vlissingse hoopt zelf tijdens haar privébezoek aan de Spelen ook weer geïnspireerd te worden. „Ik hoop er veel van te leren", ver telt ze. „En natuurlijk wil ik er ook een beetje gaan netwerken. Dat zal ik niet kunnen laten." Vlaamse Wielerfederatie in het gat. Het wielercomité onder lei ding van voorzitter Jo van Kerkho ven en secretaris Eddy de Kort heeft de zaken na enkele jaren pri ma voor elkaar. „Er verdwijnen steeds meer en meer koersen van de kalender. Wij hebben bewezen dat het in een klein dorp als Hengstdijk mogelijk is een interes sante koers te houden. Zowel fi nancieel als op het gebied van vrij willigers kennen we vooralsnog geen problemen", is hun mening. Vorig jaar deed Jacques Schuit uit Oost-Souburg tot ver in de finale mee in de strijd om de zege, maar in de slotfase moest hij zijn oppo nent Tom de Meyer laten gaan en genoegen nemen met de tweede plaats. Dit jaar mag verwacht wor den dat ook andere ex-wereldkam pioenen bij de vrije renners, on der wie de Belgen Dries Echel- poels en Kristof Muys, aan de start zullen verschijnen. De Ronde van Hengstdijk gaat za terdag om 14.30 uur van start aan de Vogelweg ter hoogte van cam ping De Vogel. Vanaf 10.30 uur zijn er voorwedstrijden voor de ouderencategorieën van de Vlaam se Wielerfederatie. Bart Bleyaert (borstnummer 506) en Edwin de la Ruelle lopen aan kop in de Zomerloop van Zuidzande. Op de ach tergrond (van links naar rechts) volgen Erik Cappon, Theo Rabout en Sjaak Luteijn. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68