brieven Halalcertificaat voor Zeebrugge woensdag 25 juli 2012 zeeland 121 z -r': ijippjjWjWT Strandwacht Robert van de >~3êÊ*0MÏÏ&- >=4 Weg houdt het strand in 'ifr *2 Oostkapelle in de gaten. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Badgasten op het Oostkapelse strand kijken toe hoe reddingsboten speu ren naar het vermiste zesjarige Duitse meisje. foto's Lex de Meester kanten op, want de telling stopt 3 september en dan zal pas blijken om hoeveel kinderen het in totaal gaat." In het zomerseizoen van 2010 werden er 74 meldingen ge daan van vermissing en in 2011 wa ren dit er 70. Ook de jaren daar voor lag het aantal meldingen rond dat cijfer. „Maar als het mooie weer aanhoudt, zou het dit jaar weieens veel hoger kunnen uitvallen." De KNRBD heeft er vertrouwen in dat het mooie weer nog even doorzet. Zij verwacht dat deze week voor de Nederlandse red dingsbrigades de drukste tot nu toe wordt dit jaar. Vrijwilligers ruk ken in grote getale aan om alles in de gaten te houden. Dijkstra en Van de Weg benadruk ken allebei dat het heel belangrijk is dat ouders een 06-polsbandje omdoen bij hun kind. Die kun je bij iedere brigadepost gratis krij gen. Op zo'n polsbandje schrijf je je mobiele nummer en de naam van het kind, waardoor de ouders meteen gebeld kunnen worden als hun kind moederziel alleen over het strand zwerft. Van de Weg: „Dat is wat ik ouders ook altijd meteen vertel als ze weer herenigd zijn met hun vermsite kind. Zo'n polsbandje kan een hoop leed voorkomen." Tips voor ouders Haal een 06-potsbandje op bij een reddingspost. Spreek met je kind duidelijk een trefpunt af als het de weg kwijt is. Onthoud goed welke (bad)kie- ding je kind draagt. Kies liever voor badkleding in opvallende kleu ren. Blijf alert. Probeer als het even kan je kind niet uit het oog te verlie zen. Mocht je toch je kind kwijt zijn, blijf rustig en licht de dichtsbijzijn- de strandpost in. Mussennesten Enige dagen geleden las ik in de krant dat Vlissingen maatregelen wil nemen om broedgelegenheid te scheppen voor huismussen. Een loffelijk streven, dat zeker extra kos ten met zich meebrengt. Een aan tal jaren geleden deed men in Mid delburg het omgekeerde, men maakte kosten om juist het broe den te verhinderen. Bij het vernieu wen van de dakgoten van een serie huurwoningen werden geschulpte plinten aangebracht zodat geen vo geltje meer onder de pannen kon komen. Gelukkig zijn enkele koop woningen van deze maatregel ver schoond gebleven zodat wij veel mussen in ons tuintje hebben. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Schroeweg De Verkeerspolitie heeft een nieu we truc bedacht om toch door te kunnen gaan met het innen van boetes op 'flutovertredingen'. Dit in tegenspraak met het beleid van de minister van Justitie. Zo is nu naast een heksenjacht, de toegesta ne snelheid op de Schroeweg ver laagd naar 50 kilometer. Kassa voor Jan Kees de Jager. Opvallend is wel dat nu de verkiezingen in aantocht zijn er plots verontwaardigde poli- zeebrugge - De haven van Zee- brugge heeft als eerste haven in West-Europa een halalcertificaat ontvangen. Het is uitgereikt door de Halal Food Councü of Europa. Havendirecteur Joachim Coens be schouwt de erkenning als een be langrijke ruggesteun in het streven van Zeebrugge een food port te ma ken. Volgens de Food Council voldoet de haven bij de verwerking van voedselproducten aan de strenge eisen voor transport, verpakking en behandeling. Ook op de her komst van met name vlees wordt streng gecontroleerd. De import vanuit het Midden-Oosten wordt nu verder opgevoerd. tici zijn, die zich aan dit politiege- drag ergeren, de burger zit dit ge drag al veel langer hoog. Hoe zou het toch komen dat de politie steeds lager staat in waardering en acceptatie? Een stoerder(ME) uni form zal daar weinig aan verbete ren. Te hopen valt dat de politici ook na de verkiezingen, kritisch blijven en de politie de ruimte ge ven hun echte werk te doen in plaats van burgertje te pesten. P.L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen. Schroeweg 2 Met verbazing keek ik zaterdagmor gen naar de kop in de krant over de Schroeweg in Middelburg. Waar gaat dit artikel nu eigenlijk om? Juist... niet om het feit dat je dit stuk maar 50 mag rijden. Nee, over het feit dat nu ook eens een keer een raadslid een waarschu wing gekregen heeft omdat hij te hard gereden heeft. Hij is staande gehouden en heeft niet eens een bekeuring gehad. Als bewoner van Moerland, zou ik graag de raadsle den die zich storen aan de kilome tersnelheid van 50, willen uitnodi gen om een keer in onze tuinen te komen luisteren naar het geluidsni veau. Dan zullen ze verbaasd reage ren dat een normaal gesprek niet meer mogelijk is. Elly Biesheuvel Moerland 6, Middelburg Schroeweg 3 De raadsleden Zwemer en Steketee ergeren zich aan de snelheid van 50 km per uur op de Schroeweg. De heren vinden dat dit maar weer 70 km moet worden! De be woners achter de Schroeweg wa ren juist blij met deze snelheidsbe perking. Onze huizen bevinden zich pal achter de geluidswal, die in de loop der jaren enkele meters is ingeklonken, zodat het geluid van het verkeer behoorlijk is toege nomen. Dankzij de aanleg van de N57 is het verkeer afgenomen, maar daarvoor in de plaats is nu het vervoer van landbouwtracto- ren toegenomen, omdat deze dui delijk grondafvoer tot hun werk hebben verkozen. Tot 23 uur rijden deze met vele de cibellen meer dan gewone auto's af en aan over de Schroeweg. Ook het racen met voertuigen neemt weer toe, nu het grote parkeerplein bij de Mortiere afgesloten is met slag bomen. Wij als bewoners hopen dan ook dat de snelheid op 50 km blijft. Iris Ridderikhoff Moerland 5, Middelburg Gratis glas water? Ja ook de Horeca-ondernemers zijn aangesloten op het waterlei dingnetwerk en al gebruiken ze geen druppel toch moeten ze vastrecht betalen. Maar als ik om een glas water vraag om mijn medi cijnen in te nemen of omdat ik mij niet lekker voel, krijg ik bij elke on dernemer van een driesterrenzaak tot café dat glas water gratis en voor niks. Dat het bedienend per soneel met een vastgesteld uurloon gratis water moet rondbrengen gaat mij een beetje te ver. Ik zit nog altijd liever op een terras met een glaasje wijn. Ik bestel lie ver Spa blauw op een terras, dan in het ziekenhuis of verzorgingste huis te verblijven waar het water (gratis)is. Maar dat is misschien persoonlijk. Addy van de Giessen Elzenoordlaan 9 Vrouwenpolder hengstdijk - H. Catharinakerk, 14.00 - 17.00 uur: Kunstexpositie; hoek - De bovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten, bridge; hulst - De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internet café; 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; De Lieve, 13.00 uur: Biljarten, bingo; kloosterzande - WZC Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Optreden Jan van Water schoot; koewacht - De Lange Akkers, 10.00 uur: Krant voorlezen; 13.00 uur: Beautysa lon; 13.30 uur: Kaarten; 15.15 uur: Gym nastiek; Schuttersterrein, 14.30 uur: Schie ting op staande wip; nieuwvliet - Boerenhoeve, 13.00 uur: Adventure sportmiddag; Parking Zeedijk, 19.30 uur: Excursie Ver dronken Zwarte Polder; ossenisse - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance; philippine - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; retranchement - Camping de Zwinhoe ve, 10.00 uur: Zomermarkt; sas van gent - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; St.Albert, 14.00 uur: Verschillende hand werken, biljarten, vrij kaarten; schoondijke - Sasputsestraat 14, 11.00 uur: Voetbal -en Boerengolf; sint-jansteen - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Schieting; sluiskil - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, volksdansen; terneuzen - De Veste, 9.00 uur: Biljar ten, biljartles; 9.30 en 13.30 uur: Jeu de boules; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; Steunpunt De Wielingen, 17.00 uur: Mindfulness; Portaal van Vlaan deren, 13.30 uur: Rondleiding; vogelwaarde - Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; zaamslag - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal. GENT - Op de Dag van de Platte Portemonnee, zoals de laatste dag van 'de Fieste' in Gent heet, was het weer ouderwets druk. De bezoekersaantallen in de eerste week vielen door het slechte weer misschien wat tegen, de laat ste drie dagen was het vooral 's avonds ideaal feestweer. De grootste drukte op de laatste avond en nacht concentreerde zich tradi tioneel op het plein Bij Sint Jacobs. Niet alleen Roland (de Belgische blues- vader, die de rol van Raymond van het Groenewoud als afsluitende feesten- act lijkt te hebben overgenomen) trok veel volk. Ook Gorki én Sarah Ferri (een Belgisch-Italiaanse kruising van Caro Emerald en Tori Amos) brachten veel mensen op de been. Overigens bleef het ook op andere pleinen én vooral het Baudeloohof lang druk door het mooie weer en levendige (dans)muziek. Aan de Graslei bracht de Spaanse feestband Buritaca (zie foto) de mensen voorzichtig aan het swingen, terwijl op de Korenmarkt bleek dat Andre Ha- zes ook in België fans heeft. Velen zongen keihard mee toen Alex Cox en Tripleks Een beetje verliefd inzetten. Hoewel Gent in tien dagen enige hon derdduizenden minder feestgangers trok dan vorig jaar klaagt de actie groep Leefbaarheidskader over de toenemende overlast. De gemeente kan wel regels uitvaardigen voor muzikanten en installaties, het lawaai van be zoekers is minder makkelijk in toom te houden, stellen de actievoerders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65