25% i8l Zeeuwse Jongens Rollatorkeuring Zwaar 'Slechte weken goedmaken' almanak Tip? redactie@pzc.nl woensdag 25 juli 2012 De Zeeuwse Jongens zijn afgebeeld als silhouetten om dat schrijfster Marie Louise Osté vindt dat lezers zelf een beeld in hun hoofd moeten opbouwen bij het lezen van het verhaal. Zij vult alleen met woorden in hoe haar hoofdpersonen er uit zien. kundigen, mensen die betrokken zijn of om een andere reden een me ning hebben over een kwestie, laten hun licht schijnen op het onder werp. In deze aflevering: de slechte zomer en de zwembaden. showroomkorting in de vakantie!* Vraag naar de voorwaarden. Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeurwaar- der L. de Braai te Terneuzen d.d. 19 juli 2012 blijkt, dat ten verzoeke van Kenan Karakaya wonende te Sint Jansteen, aan Vasilica-Andreea Sotïlca zonder bekende woon- of verblijfplaats, danwel kantoor adres of vestigingsplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend een door en na mens requirant opgemaakt verzoekschrift tot echtscheiding, hetwelk is ingediend bij de rechtbank Middelburg op 16 juli 2012, waarbij tevens aan requirante is aange zegd dat deze uiterlijk 31 oktober 2012, hetzij een verweerschrift kan indienen, hetzij uitstel te dier zake kan verzoeken, alsmede dat het indienen van bedoeld verweerschrift of het verzoek tot uitstel daartoe slechts kan geschieden door een advocaat. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres Van Damme Gerechtsdeurwaarders c.s. Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen Wekzijnskoepel aanZ is samen met de activiteitencommissies in Axel, Terneuzen en Zaamslag op zoek naar vrijwilligers die kunnen worden ingezet bij rollator-testda- gen. Het gaat niet alleen om het uitvoeren van reparaties, maar ook om tips en adviezen over het ge bruik van de rollator. AanZ zoekt twee 'keurmeesters' per kern. De scholing wordt verzorgd door Wei- zorg. Aanmelden: 0115-563015. De eerste zomerse dag van het jaar: net het verkeerde moment om in een bloedheet flatje op de aflevering van een wasmachine te moeten wachten. Op de bovenste verdieping nog wel, in een flatgebouw zonder lift. Maar ja, je hebt het niet voor het zeggen als je een wasautomaat via internet hebt gekocht en hem voor een paar tientjes kunt laten installeren. De mannen met hun witgoedbus wa ren een beetje later: in defile ge staan, poosje moeten zoeken... Nou ja, met een bewonderenswaar dige energie trokken ze het apparaat uit de bus, hingen het in draagban den en begonnen aan de klim. Een hele moeizame klim. Na 73 treden klonk het: „Miele, er is geen zwaardere." Kijk naar een video over de Dag van de platte portemonnees op de Gent se Feesten op www.pzc.nl/video ZWINGODIN Kijk naar een video over het jeugd boek Zeeuwse jongens van de Zwin godin op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl GENTSE FEESTEN Hè hè, de zon schijnt. En hoe! Kom, allemaal vlug naar de gemeente lijke openluchtzwem baden! Die kunnen namelijk alle (financiële) steun gebruiken om het hoofd boven water te houden. Of beter gezegd, met frequente be zoekjes kan de regenachtige maand juli volgend jaar niet nog eens vervelend worden, als raads leden zich weer over de begroting en perspectievennota buigen. In de gemeente Terneuzen ervaren sommige politici de pas gereno veerde baden in Zaamslag, Axel, Koewacht en Sas van Gent én het openluchtzwembad in Terneuzen namelijk als molenstenen. Bezoe kersprognoses? Moeten altijd naar beneden worden bijgesteld. Geld? Moet er altijd bij. Reden: slecht weer. „Het is hier nu eenmaal geen Ibiza. Dat moet je incalcule ren", riep CDA-raadslid Jack Be gijn een tijdje geleden al eens. Als dat zo doorgaat, dan moeten er maar eens een paar baden wor den afgestoten, opperde D66-raadslid Charles ten Hengel in juni. De slechte zomer van 2011 zorgde ervoor dat de lasten voor de ba den met 171.000 euro toenamen ten opzichte van 2010. En nu wa ren de eerste weken van de huidi ge zomervakantie ook alweer niet van het kaliber 'duik er eens lek ker in'. Tot afgelopen zondag dus. Een kijkje in de baden in Zaam slag en Terneuzen leerde gister middag dat het zonnetje de baas is in het bad. De ligweides wer den bevolkt door vele vaders, moeders en tieners en voor de duikplanken stonden rijen onge duldige kinderen. Dat was vorige week wel anders, meldt lifeguard Thyrza Moes aan de rand van het bad in Terneuzen. „Tot zondag zag je 's ochtends wel wat baan tjeszwemmers, maar daarna was het vaak erg stil. Deze drukte, gis teren en vandaag zeker vijfhon derd mensen, vergoedt veel." Overigens begroet niet iedereen in 'zwembadland' de zon met ge juich. Als assistent-bedrijfsleider Erwin Dezutter na een dag wer ken subtropisch zwemparadijs Scheldorado in Terneuzen verlaat, vindt hij het echt niet erg om even door de regen te lopen. „Ik vind dat slechte weer wel fijn. Wij hebben echt een heel goede maand gehad, met zo'n duizend bezoekers per dag. Nu zie je dat vooral 's avonds het bezoek weer aantrekt Dan moet je denken aan gasten van recreatiebedrïjf De Braakman (waarmee Scheldorado samenwerkt, red) en Belgische be zoekers." Dezuttter kon gisteren vanwege het mooie weer een per soneelslid een dagje vrij geven. Om, nu het eindelijk kan, van de zon te genieten. 'In de ochtend zag je baantjeszwemmers, maar daarna was het vaak stil.' In het openluchtzwembad in Terneuzen was het gisteren, na weken van slecht weer, eindelijk een drukte van jewelste. foto Peter Nicolai Marie Louise Osté laat het eerste boek zien dat van de pers rolde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62