zeeland j 19 FZC aiMa-moa spectaculair Bluereef aquarium Rommeldam zoekt vrijwilligers Meranti kozijn- en raamhout volop voorradig Gevarieerde line-up Peerock Colijnsplaat sr_ I woensdag 25 juli 2012 Nieuwe tarieven voor de Regiotaxi in de Oosterscheideregio De Regiotaxi is er voor inwoners van de Oosterscheideregio met een wmo-vervoer indicatie. Om een besparing door te voeren, zijn tegelijk met de nieuwe aanbe steding per 1 augustus ook de ta rieven gewijzigd. Deze tarieven zijn vastgesteld door de gemeenten van het Samenwer kingsverband Welzijnszorg Ooster scheideregio: Borsele, Goes, Kapel- Ie, Noord-Beveland, Reimerswaal, Schouwen-Duiveland en Tholen. Aanvankelijk wilden de gemeenten bezuinigen door wmo-pashouders met een inkomen van 150 procent van het minimuminkomen keer 1,30 per kilometer in rekening te brengen. Dat voorstel bleek juri disch niet haalbaar. Als alternatief is kilometertarief voor alle gebruikers van 18 naar 25 cent per kilometer. Het instapta- rief stijgt van 67 cent nu naar 1,10 euro per 1 augustus. Ook door de sluitingstijd aan te passen van 24.00 uur naar 23.00 uur besparen de gemeenten geld. KORTGENE Drie keer twee dagen rommelmarkt In en Rondom de Nicolaaskerk in Kortgene wordt de komende drie weekeinden een tweedaagse rom melmarkt gehouden. De eerste is op vrijdag en zaterdag 27 en 28 juli. Er is vanalles te koop, van kleding tot speelgoed en van zelfgemaakte jam tot boeken. Wie een tas van 5 euro koopt, mag hem met boeken vullen. De markt is op vrijdag en zaterdag open van 9 tot 16 uur. KAPELLE Organiste Ines Maidre op Batz-Witte orgel De van oorsprong Estische organis te Ines Maidre geeft vrijdag 27 juli een concert op het Batz-Witte or gel in de grote kerk in Kapelle. Maidre woont momenteel in Ber gen, Noorwegen, waar ze les geeft aan de Grieg Academy. In Kapelle speelt ze werken uit verschillende muziekperioden. Het concert be gint om 20.00 uur en een zitje kost 6 euro. Tot 15 jaar gratis. THOLEN Geheugentraining voor senioren Servicebureau Voor Elkaar van de gemeente Tholen biedt ouderen de mogelijkheid om in september mee te doen aan een cursus geheu gentraining. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten, die steeds plaatsvinden op woensdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur. Plaats van handeling is het gemeentehuis. Aanmelden kan via telefoonnum mer 0113-668200. GOES Hester van der Male geeft marktconcert De jonge organiste Hester van der Male geeft zaterdag 28 juli een marktconcert in de Grote Kerk in Goes. Van der Male studeerde van af haar vijftiende orgel bij Helma Coppoolse en later bij Margreeth de Jong. Momenteel studeert ze bij Reitze Smits in Utrecht en tegelijk muziekwetenschap in Amsterdam. Ze is organiste in Nieuwdorp. Aan vang 13.30 uur, entree gratis. KAPELLE - De inmiddels legendari sche kindervakantieweek in Kapel le, Rommeldam, zoekt dringend vrijwilligers om de vele kinderen die er komen spelen te begeleiden. Het gaat vooral om mensen die de A-groep, de allerjongsten uit de eerste basisschoolgroepen, kunnen helpen om te bouwen, te knutse len en deel te nemen aan alle the ma-activiteiten. Tieners vanaf 15 jaar mogen al als begeleiders mee doen met Rommeldam. Veel informatie is te vinden op www.rommeldam.org. Opgeven kan via rommeldam@gmail.com. Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUWKLUS ONDER EEN DAK! Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4632 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl COLIJNSPLAAT - Vrijdag 27 juli is het in een tent op de Oude Haven in Colijnsplaat voor de negentien de keer Peerock, het Noord-Beve- landse festival, dat dit jaar een goe de kans heeft op mooi weer. De organisatoren hebben een zeer gevarieerde line-up bijelkaar ge zocht. Brassband Wilhelmina, de trots van Colijnsplaat, bijt de spits af en ook de winnaar van North B's Contest, Remote World, staat vroeg in het programma. Verder treden op: The Jacks, The Venues, The Chimney en Hot Fuzz. De top-act is Anneke van Giersber- gen. Daarnaast is er nog een po dium voor Zeeuws talent. De tent is open om 19.00 uur, zodat het om 19.30 uur echt kan beginnen. Kinderen en bejaarden mogen voor niks naar binnen. Tieners tot 16 jaar betalen 10 euro en de rest betaalt 15 euro. www.peerock.nl Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl OOSTER5CHELOC 0113-74 50 50 Erik Jakobsen van TCR zorgt dat alle nieuwe Regiotaxi's voorzien zijn van goed werkende communicatieapparatuur. TCR heeft vijftien nieuwe rolstoel taxi's gekocht. Deze Volkswagen Caddy's bieden ruimte aan drie passagiers en aan één rolstoelpassagier achterin. foto Willem Mieras Kom nu naar Deltapark Neeltje Jans en sta oog in oog met echte haaien in het Bluereef Aquarium Zeeland. ■V' '"mmrnet JÊk Kijk voor meer informatie op www.neeltjejans.nl NEELTJFL DANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55