Goesenaren voelen zich onveiliger Nieuw cultureel evenement in Goes BEVELANDEN/THOLEN Niet in de tobbe, dan maar op je gat almanak Zwaar Douwe Egberts koffie WOENSDAG 25 juli 2012 17 TCR maakt zich op voor de Regiotaxi 18 en 19 Veiligheidsmonitor 2011 laat stijging van 10 naar 17 procent zien ten opzichte van twee jaar geleden door Luc Oggel GOES - Steeds meer Goesenaren voelen zich onveilig in hun eigen buurt. Dat blijkt uit de Veiligheids monitor 2011, een tweejaarlijks be volkingsonderzoek naar veiligheid, leefbaarheid en slachtofferschap. Goes deed in 2009 voor het eerst mee aan de meting. De resultaten van dat onderzoek en het nieuwe zijn naast elkaar gelegd. Net als in 2009 waarderen Goesenaren de veiligheid in de woonomgeving in de monitor 2011 met een 7,2, maar opmerkelijk is dat het aantal men sen dat zich wel eens onveilig voelt in de eigen buurt is gestegen van tien naar 17 procent. De toena me komt niet overeen met de lan delijke cijfers, die gelijk bleven. Ook zegt elf procent 's avonds niet open te doen, tegenover acht pro cent in 2009. Sociale aspecten als omgang en saamhorigheid scoren eveneens slechter. Overlast door groepen jongeren in de buurt is ten opzichte van twee jaar geleden gelijk gebleven, maar wordt wel het vaakst genoemd. Het percenta ge 'overlast door drugs' in de buurt is verdubbeld, van twee naar vier procent. Ook geven meer mensen aan op straat lastig te wor den gevallen of bedreigd en is er een toename van geweldsdelicten. Verder wordt geklaagd over hang plekken en hardrijders. In totaal zijn 723 inwoners benaderd voor deelname aan de monitor, 436 de den dat. Hoewel loco-burgemeester Jo-An- nes de Bat vindt dat Goes met een 7,2 'hartstikke goed scoort', is er een aantal zaken dat om extra aan dacht vraagt. „Je ziet dat mensen zich sneller onveilig voelen als ze weinig mensen in hun buurt ken nen. Wij roepen als college daar om op om meer met elkaar te pra ten en stellen geld beschikbaar voor bijvoorbeeld een buurtbarbe cue." In het onderzoek is niet echt naar een oorzaak van de toenemende onveiligheidsgevoelens gezocht, maar De Bat denkt dat individuali sering van de maatschappij in het algemeen er aan ten grondslag ligt. ywsssmsws^msmsmseaaast mmssmmssm door Luc Oggel Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! GOES - Op het Bleekveld in Goes wordt zaterdag 4 augustus de eer ste editie van het nieuwe culturele festival 'Goes C' gehouden. Op het podium tegenover theater De Mythe treden diverse artiesten op. De in Nederland wonende Fransman Edouard van de Velde trapt om 19.00 af met vertolkingen van Jacques Brel-nummers. Om 20.00 uur is het de beurt aan de van oorsprong Zeeuwse cabaretier Robbert-Jan Proos, die door het land toert met zijn nieuwe show 'Solo'. De tweelingbroers Sander en Arnout Brinks vormen samen het duo Tangarine. Zij spelen van af 21.00 uur liedjes met invloeden van Simon and Garfunkel, Bob Dylan en The Beatles, begin dit jaar braken zij door via het tv-pro- gramma De Wereld Draait Door. Het singer-songwriterduo Vonder 8c Bloom (Nina Ebbenhout en Ca roline Ouwendijk sluit het festival om 22.00 af met een intiem optre den. Hun nummer Do Much Bet ter is te horen in de Rivella-recla me met Chantal Janzen. De toegang voor het festival is gra tis. Op zondag is er de hele mid dag jeugdstraattheater op de Grote Markt (13.00-17.00). www.uitgaangoes.nl Tip? redactie@pzc.nl De eerste zomerse dag van het jaar: net het verkeerde moment om in een bloedheet flatje op de aflevering van een wasmachine te moeten wachten. Op de bovenste verdieping nog wel, in eenflatgebouw zonder lift. Maar ja, je hebt het niet voor het zeggen als je een wasautomaat via internet hebt gekocht en hem voor een paar tientjes kunt laten installeren. De mannen met hun witgoedbus wa ren een beetje later: in de file ge staan, poosje moeten zoeken... Nou ja, met een bewonderenswaardige energie trokken ze het apparaat uit de bus, hingen het in draagbanden en begonnen aan de klim. Een hele moeizame klim. Na 73 treden klonk het: „Miele, er is geen zwaardere." KAPELLE - Het was nog een hele klus, giste- sen op de ijsbaan in Kapelle had, hoe vreemd paar handenvol kinderen op af kwamen. Het oplossing was snel gevonden: gewoon op je ren, om in een grote zwemband van de op- het ook klinkt, te kampen met het zonnetje, zorgde er ook voor dat de helling razendsnel gat in je natte zwembroek naar beneden: blaashelling in het bad te raken. Het tobbedan- Want dat maakte allereerst dat er maar een opdroogde, en dat glijdt dan weer slecht. De Plons! foto Willem Mieras Snelfiltermaling aroma rood Pak 250 gram

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53