Coesenaren voelen zich onveiliger brieven 21 Koeien en kalfjes tussen het geel Uitbreiding Zwin woensdag 25 juli 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Mussennesten Enige dagen geleden las ik in de krant dat Vlissingen maatregelen wil nemen om broedgelegenheid te scheppen voor huismussen. Een loffelijk streven, dat zeker extra kos ten met zich meebrengt. Een aan tal jaren geleden deed men in Mid delburg het omgekeerde, men maakte kosten om juist het broe den te verhinderen. Bij het vernieu wen van de dakgoten van een serie huurwoningen werden geschulpte plinten aangebracht zodat geen vo geltje meer onder de pannen kon komen. Gelukkig zijn enkele koop woningen van deze maatregel ver schoond gebleven zodat wij veel mussen in ons tuintje hebben. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Schroeweg tici zijn, die zich aan dit politiege- drag ergeren, de burger zit dit ge drag al veel langer hoog. Hoe zou het toch komen dat de politie steeds lager staat in waardering en acceptatie? Een stoerder(ME) uni form zal daar weinig aan verbete ren. Te hopen valt dat de politici ook na de verkiezingen, kritisch blijven en de politie de ruimte ge ven hun echte werk te doen in plaats van burgertje te pesten. P.L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen. Schroeweg De Verkeerspolitie heeft een nieu we truc bedacht om toch door te kunnen gaan met het innen van boetes op 'flutovertredingen'. Dit in tegenspraak met het beleid van de minister van Justitie. Zo is nu naast een heksenjacht, de toegesta ne snelheid op de Schroeweg ver laagd naar 50 kilometer. Kassa voor Jan Kees de Jager. Opvallend is wel dat nu de verkiezingen in aantocht zijn er plots verontwaardigde poli- Met verbazing keek ik zaterdagmor gen naar de kop in de krant over de Schroeweg in Middelburg. Waar gaat dit artikel nu eigenlijk om? Juist... niet om het feit dat je dit stuk maar 50 mag rijden. Nee, over het feit dat nu ook eens een keer een raadslid een waarschu wing gekregen heeft omdat hij te hard gereden heeft. Hij is staande gehouden en heeft niet eens een bekeuring gehad. Als bewoner van Moerland, zou ik graag de raadsle den die zich storen aan de kilome tersnelheid van 50, willen uitnodi gen om-een keer in onze tuinen-te komen luisteren naar het geluidsni veau. Dan zullen ze verbaasd reage ren dat een normaal gesprek niet meer mogelijk is. Elly Biesheuvel Moerland 6, Middelburg Schroeweg 3 De raadsleden Zwemer en Steketee ergeren zich aan de snelheid van 50 km per uur op de Schroeweg. De heren vinden dat dit maar weer 70 km moet worden! De be woners achter de Schroeweg wa ren juist blij met deze snelheidsbe perking. Onze huizen bevinden zich pal achter de geluidswal, die in de loop der jaren enkele meters is ingeklonken, zodat het geluid van het verkeer behoorlijk is toege nomen. Dankzij de aanleg van de N57 is het verkeer afgenomen, maar daarvoor in de plaats is nu het vervoer van landbouwtracto- ren toegenomen, omdat deze dui delijk grondafvoer tot hun werk hebben verkozen. Tot 23 uur rijden deze met vele de cibellen meer dan gewone auto's af en aan over de Schroeweg. Ook het racen met voertuigen neemt weer toe, nu het grote parkeerplein bij de Mortiere afgesloten is met slag bomen. Wij als bewoners hopen dan ook dat de snelheid op 50 km blijft. Iris Ridderikhoff Moerland 5, Middelburg Gratis glas water? Ja ook de Horeca-ondernemers zijn aangesloten op het waterlei dingnetwerk en al gebruiken ze geen druppel toch moeten ze vastrecht betalen. Maar als ik om een glas water vraag om mijn medi cijnen-in te nemen of omdat ik mij niet lekker voel, krijg ik bij elke on dernemer van een driesterrenzaak tot café dat glas water gratis en voor niks. Dat het bedienend per soneel met een vastgesteld uurloon gratis water moet rondbrengen gaat mij een beetje te ver. Ik zit nog altijd liever op een terras met een glaasje wijn. Ik bestel lie ver Spa blauw op een terras, dan in het ziekenhuis of verzorgingste huis te verblijven waar het water (gratis)is. Maar dat is misschien persoonlijk. Addy van de Ciessen Elzenoordlaan 9 Vrouwenpolder SEROOSKERKE - Zachtjes in de wind wuivende bloemschermen van Sint Jacobskruiskruid kleuren Tureluur op Schouwen-Duiveland momenteel helemaal geel. De plant lijkt zich goed thuis te voe len in het gebied en keert ieder jaar massaler terug. Op zich geen enkel probleem, maar Sint Jacobskruiskruid is een plant die als gevaarlijk bekend staat voor vee. Toch lopen de koeien en kalfjes in het natuurge bied geen risico. Ze herkennen de plant en grazen er om heen. Sint Jacobskruiskruid wordt pas ge vaarlijk als het droog is verwerkt in veevoer. Dan herkennen de koeien en paarden de giftige plant niet meer. foto Ronald den Dekker Strandwacht Robert van de Weg houdt het strand in Oostkapelle in de gaten. Badgasten op het Oostkapelse strand kijken toe hoe reddingsboten speu ren naar het vermiste zesjarige Duitse meisje. foto's Lex de Meester kanten op, want de telling stopt 3 september en dan zal pas blijken om hoeveel kinderen het in totaal gaat." In het zomerseizoen van 2010 werden er 74 meldingen ge daan van vermissing en in 2011 wa ren dit er 70. Ook de jaren daar voor lag het aantal meldingen rond dat cijfer. „Maar als het mooie weer aanhoudt, zou het dit jaar weieens veel hoger kunnen uitvallen." De KNRBD heeft er vertrouwen in dat het mooie weer nog even doorzet. Zij verwacht dat deze week voor de Nederlandse red dingsbrigades de drukste tot nu toe wordt dit jaar. Vrijwilligers ruk ken in grote getale aan om alles in de gaten te houden. Dijkstra en Van de Weg benadruk ken allebei dat het heel belangrijk is dat ouders een 06-polsbandje omdoen bij hun kind. Die kun je bij iedere brigadepost gratis krij gen. Op zo'n polsbandje schrijf je je mobiele nummer en de naam van het kind, waardoor de ouders meteen gebeld kunnen worden als hun kind moederziel alleen over het strand zwerft. Van de Weg: „Dat is wat ik ouders ook altijd meteen vertel als ze weer herenigd zijn met hun vermsite kind. Zo'n polsbandje kan een hoop leed voorkomen." Tips voor ouders Haal een 06-polsbandje op bij een reddingspost. 9 Spreek met je kind duidelijk een trefpunt af als het de weg kwijt is. 9 Onthoud goed welke (badkle ding je kind draagt. Kies liever voor badkleding in opvallende kleu ren. 9 Blijf alert. Probeer als het even kan je kind niet uit het oog te verlie zen. 9 Mocht je toch je kind kwijt zijn, blijf rustig en licht de dichtsbijzijn- de strandpost in. door Luc Oggei GOES - Steeds meer Goesenaren voelen zich onveilig in hun eigen buurt. Dat blijkt uit de Veiligheids monitor 2011, een tweejaarlijks be volkingsonderzoek naar veiligheid, leefbaarheid en slachtofferschap. Goes deed in 2009 voor het eerst mee aan de meting. De resultaten van dat onderzoek en het nieuwe zijn naast elkaar gelegd. Net als in 2009 waarderen Goesenaren de veiligheid in de woonomgeving in de monitor 2011 met een 7,2, maar opmerkelijk is dat het aantal men sen dat zich wel eens onveilig voelt in de eigen buurt is gestegen van tien naar 17 procent. De toena me komt niet overeen met de lan delijke cijfers, die gelijk bleven. Ook zegt elf procent 's avonds niet open te doen, tegenover acht pro cent in 2009. Sociale aspecten als omgang en saamhorigheid scoren eveneens slechter. Overlast door groepen jongeren in de buurt is ten opzichte van twee jaar geleden gelijk gebleven, maar wordt wel het vaakst genoemd. Het percenta ge 'overlast door drugs' in de buurt is verdubbeld, van twee naar vier procent. Ook geven meer mensen aan op straat lastig te wor den gevallen of bedreigd en is er een toename van geweldsdelicten. Verder wordt geklaagd over hang plekken en hardrijders. In totaal namen 436 van de 723 benaderede inwoners deel aan de monitor. Hoewel loco-burgemeester Jo-An- nes de Bat vindt dat Goes met een 7,2 'hartstikke goed scoort', is er een aantal zaken dat om extra aan dacht vraagt. „Je ziet dat mensen zich sneller onveilig voelen als ze weinig mensen in hun buurt ken nen. Wij roepen als college daar om op om meer met elkaar te pra ten en stellen geld beschikbaar voor bijvoorbeeld een buurtbarbe cue." KNOKKE-HEIST - De Vlaamse rege-' ring heeft het ruimtelijk uitvoe ringsplan voor het Zwingebied goedgekeurd. Daarin is uitbreiding van het natuurgebied met 120 hec tare (Willem-Leopoldpolder)vast- gelegd. Het gemeentebestuur van Knokke en landbouwers, die 90 hectare grond moeten inleveren, hebben daar grote bezwaren te gen. De vrees voor verzilting van omliggende polders speelt daarbij een belangrijke rol. De verwach ting is dat ze collectief bezwaar aantekenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49