Kind lang zoek 201 zeeland 29 Vechtpartij op Markt na overgeven op terras AL vanaf €7,50 p/mnd bellen én een Is Nokia Asha 300 Puffen en trappen op de fiets Speciale aanbieding voor PZC lezers Nu 24 maanden 50% Korting op een Vodafone abonnement Bestel op www.vodafone.nl/pzc (j TERNEUZEN - Op de Markt in Ter- neuzen zijn maandagmiddag twee Fransen aangehouden in verband met een vechtpartij. Die ontstond rond 16.15 uur, nadat een man op een terras had overge geven in een tas. Nadat hij had ge braakt, gooide hij de tas, met in houd, op een ander terrastafeltje. Daardoor vielen er glazen om. Dat leidde tot een woordenwisseling, die escaleerde in een vechtpartij. Daarbij raakten drie mensen ge wond. Een 47-jarige Terneuzenaar moest naar het ziekenhuis voor verdere behandeling. Een 19-jarige Terneuzenaar en een 28-jarige man uit Sluiskil liepen lichte ver wondingen op. De twee Franse mannen, 32 en 42 jaar oud, die be trokken waren bij de vechtpartij, zijn in verzekering gesteld. woensdag 25 juli 2012 GOES - Voor de vaste vrijwilligers begint het ai een beet je routine te worden: de Zeeuwse Rijwiel en Toervier- daagse. Toch is het elke keer weer een avontuur. De ver keerslichten bij de Ringbrug in Goes zorgden er al met een na het vertrek voor dat het af en toe flink opstrop te met fietsers die aan hun ronde wilden beginnen. Gisteren stond een toer over Noord-Beveland op het programma. Via het kerkje van Kats en, afhankelijk van de gekozen afstand, de bierbrouwerij Emelisse te Kam perland en de Loods in Kortgene, konden de fietsers kennismaken met het vlakke Noord-Bevelandse land schap. Vlak was geen probleem want er stond nauwe lijks wind. Bij de drie genoemde halteplaatsen moest ook gestempeld worden. Voor het kerkje van Kats was die gelegenheid aangegrepen om de boel eens wat op te vrolijken en de honderden fietsers in te halen. Van daag trekken de honderden fietsers door de gemeente Reimerswaal. foto Willem Mieras kinderen (telling tot 23 juli) zijn dit jaar op Zeeuwse stranden zoekgeraakt. Vorig jaar waren er 74 meldingen. Huilend stuift een wat oudere vrouw de strandpost in Oostka- pelle binnen. Haar kleinkind gaat altijd maar tot haar middel het water in. Nu is ze weg. Strand- wacht Robert van de Weg pro beert haar te kalmeren en zet ie dereen op de post op scherp. door Sharon van Oost Het meisje kan niet goed zwemmen, ver telt oma. Twee jon gens van de strand- wacht staan meteen paraat om met een waterscooter de zee op te gaan. Drie anderen haasten zich naar het strand. An derhalf uur later is er nog steeds geen spoor te bekennen van het meisje. „Dit is een bijzondere situatie", vertelt Van de Weg. „Normaal ge sproken wordt een kind toch wel binnen een half uur terug gevon den. Daarom worden nu ook ande re posten en de KNRM (Koning- klijke Nederlandse Redding Maat schappij) gewaarschuwd. Een heli kopter is onderweg om te kijken of ze iets verdachts zien in zee." Rond 17.00 uur zijn daar dan ein delijk de verlossende woorden: ze is gevonden. Een flink stuk rich ting Domburg zag een vrouw het meisje toevallig lopen. De KNRM heeft haar in een auto terug ge bracht naar haar emotionele opa en oma. Dit nooit meer. Voor mensen met jonge kinderen lijkt een dagje strand een ideaal uitje. Ondanks de drukte, toch even rust: moeder kan zich stor ten op dat mooie boek en vader heeft eindelijk eens tijd om de krant van voor naar achter door te spitten. De kinderen kijken hun ogen uit: een zee van kleuren op het strand. Windschermen, tentjes en para sols. Duizenden mensen en een drukte van jewelste. Alles is even spannend, „luist dat zorgt ervoor dat kinderen hun ouders snel kwijtraken op het strand", vertelt Albert Dijkstra, hoofd strand- wacht in Vlissingen.- Kinderen volgen de drukte, de kleuren en binnen een seconde zijn ze uit het zicht Op een zomer se dag worden er zo'n zes tot tien kinderen als vermist opgegeven op de Vlissingse stranden. „Het goede nieuws is dat we de kinderen tot nu toe altijd weer kunnen hereni gen met hun ouders. Nog nooit is een kind bij ons blijvend vermist geweest." Ieder jaar op 1 april begint de KNRBD (Reddingsbrigade Ne derland) met de telling van ver miste kinderen op stranden. Uit de laatste telling, op 23 juli, blijkt dat er dit jaar tot nu toe 29 kinde ren zijn zoekgeraakt in Zeeland, waarvan 18 in de afgelopen week. Marjolein Veenstra, woordvoerster van de KNRBD: „Het kan nog alle Eenvoudig te bedienen Toetsen én touch screen (2.4 Inch) Uitstekende camera (5 megapixel, met led-flitser) Je kunt er mee mailen en internetten Klein en licht Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 («ws/gesprew vodafone Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf f 7.50 en altijd in combinatie met een gratis toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. Oe aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar, Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden, si .al 5® Operator:; iLisa Smith Vacation, at jsummer cottage '1 h ago «42 ïh David Al vanaf tuv wxyz 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48