Leven van soldaat en burger in beeld 7 Het museum woensdag 25 juli 2012 Garnalen en krabben vangen op de aanlegsteiger bij de Campveerse Toren. Zon, water en een vis- netje.... en de kinderen hebben plezier! Monique Dusebout fotografeerde dit tafereel tijdens de Van Loon Hardzeildag in Veere. Ook met uw foto in de krant? U kunt deze uploa- den op www.pzc.nl/foto, in het album zomer 2012. Graag met vermelding van naam, woonplaats en een korte omschrijving. Colofon verschijnt elke dag gedu rende de zomer als bijlage bij de PZC en BN DeStem email: zomer@pzc.nl website: www.pzc.nl/zomer postadres: PZC o.v.v. 'Zomer' Postbus 91 4330 AB Middelburg Lilian Dominicus telefoon: 0113 315674 e-mail: l.dominicus@pzc.nl Karen Hagen Correlli van Huiten Ellen Jobse Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@bndestem-pzc.nl Zeeland telt enkele tientallen musea: groot, klein en met de meest uiteenlopende thema's. In deze rubriek stellen ze zich voor. Vandaag: het Gdynia-Oorlogs- museum in Axel. Het Gdynia-Oorlogs museum herbergt een collectie voorwer pen en herinnerin gen uit de Tweede Wereldoor log, in het bijzonder over de be vrijding van Axel door eenhe den van de Eerste Poolse Panter- divisie in september 1944. Naast de militaire aspecten komt ook het leven van de burgers tijdens de bezetting aan bod. Het museum toont historische voertuigen, die de eigenaren vrij willig ter beschikking stellen. Bij zonder is het concentratiekamp uniform van een Joodse man uit Antwerpen. Hij overleefde de kampen, en in tegenstelling tot velen heeft hij nooit afstand ge daan van zijn kampuniform. Tot en met september iedere eerste zaterdag van de maand open. Toe gang is gratis. Adres: Tweede Ver korting 3, Axel. Website: www.oorlogsmuseumgdynia.nl In het gratis te bezoeken museum zijn onder meer originele soldatenuniformen te zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43