5 in een echte pipowagen Vooruitblik woensdag 25 juli 2012 deelnemers. Deelname: entreeprijs museum. Bij de ba lie melden voor deelname. Duinvlietweg 6 (Terra Ma- ris), van 11.00 - 12.00 uur. RENESSE Kermis, Centrum, vanaf 11.00 uur. RETRANCHEMENT Erftocht, speuren op het boerenerf. Iedere woensdag in juli en augustus Start: 13.30 uur voor kinderen van 8 tot 12 jaar, ouders mogen mee. T ochten met spel len en opdrachten, duur circa twee uur. Entree 5,00 euro per kind. Halfweg pauze met boerenpicknick. Vooraf aanmelden. Braamdijk 21van 13.30 tot 15.30 SCHOONDIJKE Voetbal- Boerengolf. Een buitensport voor jong en oud. Rondom de boerderij is er een groot 'golfterrein uitgezet, waar het voetbalgolf, dan wel het boerengolf gespeeld kan worden. In tien ludieke holes kan het ter rein worden afgelegd. Een spelletje boeren of voetbal- golf kan gecombineerd worden met een hapje en een drankje en zelfs met overnachtingen. Een aanrader voor families, vriendengroepen, verenigingen, perso neelsuitjes. Sasputsestraat 14, vanaf 11:00 TERHOLE Boerensurvival. Leef je uit op de diverse spellen en zie wel team het sterkst is! Op de boerderij bevinden zich diverse spellen, zoals "Van de Wal in de Sloot." en "Kruiwagenrace." Lachen verzekerd! De BOERENSUR VIVAL is compleet met koffie/thee/sap en een over heerlijk Ambchtelijk Boerenijsje! Deelname vanaf mini maal 8 personen. U dient zich vooraf in te schrijven! Rietstraat 23, van 13:00 tot 17:30 WESTENSCHOUWEN 3 Het laatste karrespoor op Schouwen. Een ommetje door het buurtschap Westenschouwen, waarbij je ook over een heus karrespoor wandelt. Je ziet platanen, linden, iepen, eiken, ab elen, elzen, kastanjes, essen en esdoorns. Een verras send wandelingetje w aarbij je uitzicht hebt over de polderen een doorkijkje naar de bosrand. Natuurinformatiepunt/trampolinecentrum Wester- schouwen op het grote P-terrein bij de rotonde, van 11:00 tot 18:00 WESTKAPELLE Westkapelle Natuurdag. Om 10.30 uur een wandel tocht met IVN langs de Westkappelse kreken. Vertrek vanaf de ingang bij museum het Polderhuis, Zuid straat 154-156. Van 11.00 tot 17.00u natuurmarkt met biologische producten, zelfs biologische kleding, bloemschikken, bier brouwen, wafels en op het aan sluitende parkeerterrein een 'ouwe sannie markt' waarbij we hopen dat deze spulletjes nog een nieuwe kans krijgen bij u thuis. Op het plein bij de Moria kerk is een kindermarkt van 13.00-17.00 uur. Van 11.00 tot 16.00 uur is er een vliegerfestijn op de dijk. Tus sen 11.00 en 17.00 uur rijdt er een paardentram door het dorp. Ook 's middags is er een wandeling met IVN langs de Westkappelse kreken. Vertrek vanaf par keerplaats Vliedberg, tussen Westkapelle en Zoutelan- de, om 14.00 uur. Kinderen kunnen pony rijden rond de kerk tussen 14.30 en 15.30 uur, vertrek vanaf de Markt. Tussen 13.00 en 16.00 uur Beestenboel en een Dierenogenquiz in de tuin van museum het Pol derhuis. Van 10.00-15.00 uur vlecht kapsalon Shali- mar bloemen in het haar. 11.00-16.00 uur: Vliegerfes tijn (dijk). Zuidstraat 154-156, gehele dag WISSENKERKE Pannekoektocht. Na een rit met de huifkar van circa 1 uur, komt u aan bij de boerderij voor een pannenkoek en een drankje. Volwassenen 16,50 euro kinderen t/m 10 jaar 11,50 euro. Graag telefonisch reserveren. Voorstraat 17 (Hotel, restaurant de Kroon), van 14.00 tot 17.00 uur. YERSEKE Rondvaart met mosselmaaltijd op de M.P.S. Adriana. Unieke kans om tijdens een rondvaart mosselen te eten. Tijdens deze 2 uur durende vaartocht krijgt u al les te weten over de mosselcultuur van Yerseke. Van mosselzaad tot consumptiemossel. Waar kunt u mos selen beter eten dan op het water waar ze net opge vist zijn? Reserveren verplicht. Prinses Beatrixhaven, Meerpaalweg, van 17:30 tot 19:30. www.marstrand.nl ZIERIKZEE Openstelling kerktuin achter de Thomaskerk. Wij nodi gen u uit op adem te komen in deze tuin, die aange legd is met bloemen en planten die gekozen zijn om hun kleur, betekenis of naam. In de Christelijke tradi tie hebben veel planten een symbolische betekenis ge kregen. Het hart van de tuin wordt gevormd door een meditatief centrum, een bankje en een wereldbol. In het folderkastje kunt u een volledige beplantingslijst vinden. U bereikt de tuin via een smal steegje, rechts naast de kerk. U kunt de tuin bezoeken op woensdag middag en zondagmiddag van 13.30-16.30 uur in de periode van 1 mei tot 1 november. St. Domusstr. 35. ZOUTELANDE 4 Poppenkast. Meer info: www.boshut- zoutelande.nl. Duinweg 123 (pad in), van 10.00 tot 12.00 uur. Bekijk de volledige agenda op www.wvzeeland.nl. Voor toe voegen van evenementen: www.vvvzeelandinfo.nl. DONDERDAG 26 JULI BRESKENS Natuurtocht naar 'het Voorland'. Iedere donderdag in juli en augustus organiseert Breskens Actief i.s.m. Stichting Het Zeeuwse Landschap een tocht onder begeleiding van een gids naar het natuurge bied oostelijk van Breskens. Het Crea-Trends trein tje vertrekt vanaf het Oranjeplein en rijdt naar Nummer Eén. Start: tijd is wisselend aangepast aan het tij. U dient voor deze tocht te reserveren. Ver geet uw verrekijker en fototoestel niet, er zijn vo gels en zeehonden te spotten. VW Breskens. NISSE Jumpin' de Weel aan de Ambachtsherendijk in Nis- se. Van 26 tot en met 29 juli staan de springrubrie- ken op het programma. Zaterdag 28 juli is er een gezellige zomerfair met een grote variatie aan kraampjes, snoeperijen, hebbedingen en demon straties. Er is een voltigedemonstratie, allerlei soor ten dieren zoals alpaca's, konijnen, ezels en knuffel koe Klara. Verder kun je kijken naar een oogstde- monstratie en er is nog veel meer. Het volledige programma van Jumpin'de Weel is te vinden op de Website: www.deweelruiters.nl SEROOSKERKE EN GRIJPSKERKE Kunst- en cultuurroute Midden Walcheren op de dorpen Grijpskerke en Serooskerke. Dit jaar doen meer kunstenaars mee dan ooit. U kunt genieten van een groot aantal miniconcerten en er zijn op drie locaties theetuinen ingericht voor een hapje en drankje. Sinds 2004 organiseren wij ieder jaar een kunstroute in de Walcherse dorpen Seroosker ke en Grijpskerke, met een groep van circa 40 en thousiaste deelnemers. De route is prima met de fiets te volgen, maar er is ook voldoende parkeer ruimte voor de auto. Routefolders zijn verkrijgbaar bij de VW, Tourist Shop in Middelburg, gemeente huis Domburg. Info www.kcrmw.nl. van 10.00 tot 17.00 uur. KAMPERLAND Waterski introductieles. Waterskiën aan de kabel baan in het Veerse Meer. Iedere maandag- en don derdagochtend in juli en augustus houdt Waterski- centrum de Schotsman de speciale introductieles waterskiën. Extra lang, met extra uitgebreide in structie en extra voordelig! Prijs: 20,- euro inclusief het gebruik van waterski's, zwemvest en een wets- uit De cursus is bestemd voor alle beginners: vol wassenen en kinderen. Minimum leeftijd 10 jaar, zwemdiploma is vereist. Aanvang: om 10 uur bij de balie van de waterski-kabelbaan. Vooraf reserveren voorkomt teleurstellingen, want vol vol. Cam- pensweg 2, van 10.00 tot 12.00 uur. het een hele leuke slaapplaats. Lekker retro, om het zo maar te zeggen." Wanneer je de woonwagen binnenstapt, lijkt het inderdaad of je teruggaat in de tijd. Achterin staan twee spijlenbedden, voorin is het zitgedeelte met ouderwets ogende stoelen en een Perzisch tapijt op de vloer. Robert draait aan een van de twee knoppen van de antieke radio en muziek klinkt door de wagen. „Zozo, hij doet het", zegt Robert een beetje verbaasd. „Misschien is alleen het omhulsel oud, dat kan natuurlijk ook." Zo primitief als de pipowagen is, zo luxe is het sanitairgebouw. Een Zweeds huisje ach ter in de tuin is van alle gemakken voorzien: toiletten en wastafels, maar ook een ligbad en stortdouche. In de tuin zijn verschillende zithoekjes ingericht en als gasten de omge ving willen verkennen, kunnen ze vrijblij vend gebruik maken van vier fietsen. Eigenaren Nico Bijleveld en Henrieke de Jong zien hun droom in vervulling gaan. „Al sinds we elkaar kennen wilden we een Bed Breakfast beginnen", vertelt Henrie ke. „Dat is zo'n zestien jaar." Vorig jaar au gustus zijn ze begonnen met het verhuren van de pipowagen. Een maand later kwam daar een duinhuisje bij. En aan het einde van de week wordt voor het eerst de nieuw ste aanwinst verhuurd: een huifwagen. Slapen kan in de pipowagen, maar ook in het duinhuisje en de huifwagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41