Antieke overnachting 4l 2012 Agenda Lekker geslapen? woensdag 25 juli 2012 WOENSDAG 25 JULI BRUINISSE Mosselmiddag bij Visserijmuseum /Oudheidkamer. Op woensdagmiddag is er tijdens het museumbezoek een demonstratie mosselen koken en wokken. Achter in de tuin van het museum wordt een gezellige sfeer gecreëerd. De bezoekers kunnen tegen een kleine prijs (bonnetjes te koop bij de balie) dan genieten van een bakje mosselen. Oudestraat 23,14.00-17.00 uur. Openstelling Gereformeerde Kerk (PKN), Bruinisse Binnen de foto-expositie 'Psalmen dicht-bij verbeeld' te zien. In de psalmen wordt alles bezongen wat in een mens kan leven aan vreugde, pijn, verdriet, tot woede en haat. Het beschrijft de verhoudingen tussen mensen en hoe er mee om te gaan. Een twintigtal psalmverzen( poëzie van de bovenste plank) vormt de inspiratiebron voor de expositie in de kerk. Noorddijk 4, 09.30- 11.45 uur. CADZAND 1 Rondleidingen in Fuchsiatuin 'Zomer weelde'. Nostalgisch boerenerf, te vens welkomboerderij. Groot assorti ment fuchsia's in alle kleuren en vor men. Verder vele kleine boerderijdie ren die je ook op schoot mag nemen! Woensdag 10.00-12.00 uur, zaterdag 10.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur, zondag 14.00-17.00 uur. Gratis toe gankelijk. Herenweg 2. Levend tafelvoetbal. In teams van 5 personen word er tegen elkaar gespeeld. De teams zullen ter plaatse worden gemaakt. Wie wordt de winnaar? Kosten: 5 euro per deelnemer. Leuk voor jong en oud! Noord- dijk 3, 14.00-17.00 uur. CADZAND-BAD Beachvolleybaltoernooi. Moio Beach, Vlamingpolder weg 3a (Duinovergang 9), 13.00-16.00 uur. GOEDEREEDE (ZUID-HOLLAND) Meditatiewandeling met 'Zen in het zand' in natuurge bied De Kwade Hoek. Meer informatie: www.zenop- flakkee.nl. Oostdijkseweg, vanaf 19.30 uur. GOES De Zeeuwse Rijwiel- en Toervierdaagse is een recrea tief fietsevenement voor jong en oud door Noord- en Zuid-Beveland. De tochten gaan door vele dorpen, over dijken en langs waterpartijen. Iedere dag een an dere windrichting. Geniet van de mooie bewegwijzer- de routes van 25, 40 en 60 kilometer door Zuid- en Noord-Beveland. Vlowassenen \2 euro, kinderen 6 t/m 12 jaar 6 euro. Zwembadweg 3, 08.30-13.00 uur. HOOFDPLAAT Rondleiding Schapenpark 'Goede Hope'. Rondleiding langs veel buitenlandse, zeldzame schapenrassen met een huifkartocht door natuurgebied 'Het Voorland van Nummer Eén'. De tocht gaat langs de Wester- schelde. Deelname: 7,50 euro p.p. (kinderen tot 3 jaar gratis). Groepen op aanvraag bij een minimum van 10 pers. Westlangeweg 16, vanaf 14.00 uur. KAMPERLAND Havendagen Kamperland. Driedaagse kermis op de UitHaven (bij het Plane tarium) met daaromheen diverse at tracties en activiteiten. UitHaven bij het Planetarium, gehele dag Nostalgische zomermarkt in het centrum met veel marktkraampjes, kinderactiviteiten, streekproducten en workshops is de markt in de sfeer van vroeger. Van 11.00 tot 18.00 uur. KOUDEKERKE Stoofwei Toernooi 17+. Tennistoernooi in Koudeker- ke. Afhankelijk van het aantal aanmeldingen wordt ook in het voorweekend 21 en 22 juli 2012 gespeeld. De speeltijden zijn variabel. Biggekerksestraat 8, gehe le dag NIEUWVLIET Adventure Sportmiddag Touwenpiste, tokkelbaan, rap pel, speleologie, boogschieten, hindernispiste enz. Voor alle leeftijden vanaf 8 jaar. Groepsindeling naar leeftijd met proffesionele begeleiding. Deelname 12,50 per persoon, vooraf reserveren. Boer enhoeve, St. Jansdijk 1, van 13:00 tot 17:00 NIEUWVLIET-BAD De Verdronken Zwarte Polder is een zandig schor, door een hoog duin begrensd van de Westerschelde. Landinwaarts zijn de duinen begroeid met struwelen. Er leven talloze planten- en vogelsoorten. Aanmelden niet nodig. Duur ca. 1,5 uur.S tartpunt: parkeerter rein tegenover frituur 't Gemaal aan de Zeedijk in Nieuwvliet-Bad. Kosten: 3 euro p.p., kinderen tot 16 jaar 1,50 euro. Donateurs en hun huisgenoten gratis op vertoon van hun donateurspas van Het Zeeuwse Landschap. De excursies zijn uitsluitend bedoeld voor individuelepersonen of gezinnen, niet voor groepen groter dan 5 personen. OOSTKAPELLE Zeeuws landschap in de tuin. Achter museum Terra Maris ligt een landschapstuin met een oppervlakte van 2,2 ha. Zeeuwse landschappen met hun bijbeho rende planten en insecten zijn in het klein te bewon deren. Ruik de planten, bespiedt de insecten en luis ter naar het verhaal van de tuinman. Maximaal 20 De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Havendagen Kamperland. foto Willem Mieras Robert en Marcella bij 'hun' pipowagen voor één nacht. scharrelen in hun ren naast de veranda. Er zijn ook warme broodjes, aardbeien en kof fie. „Een stevig ontbijt hoor. Voorlopig hoe ven we niet te eten", grapt Robert. Marcella vindt de Bed Breakfast net een klein vakantieparadijs. Zij is dan ook dege ne die de locatie heeft uitgezocht. „Mijn broer en zijn kinderen zitten hier vlakbij op een camping. We wilden hen een paar da gen opzoeken en daarom ben ik op internet gaan speuren naar een leuke plek om te sla pen. Dat is wel gelukt he! Dit is heel wat an ders dan een hotel." En Robert? Die vindt het allemaal prima. „De woonwagen is niet zo groot, maar voor één of twee nachten is door Ellen Jobse In een zonnig hoekje op de veranda ligt een kat tevreden te spinnen. Plot seling haalt hij uit naar een hommel, tot groot vermaak van Robert Tho- missen (33) en Marcella van den Broek (47). Het Maastrichtse stel heeft een nacht in de pipowagen van Bed Break fast Halte Baarland geslapen. Nu zitten ze in de vroege ochtendzon te genieten van het ontbijt. „Verser kan niet", zegt Marcella, terwijl ze naar de eieren wijst. Deze zijn afkomstig van de kippen, die zachtjes tokkend rond-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40